Sari la conținut

Wolf34


wolf34

Postări Recomandate

va salut , sunt nou pe forum si inca nu sunt familiarizat dar in scurt timp cred ca cu indrumarile voastre o sa reusesc,

eu tranzactionez din efectiv live din 2009, si la ora actuala folosesc cea ma complexa forma de analiza tehnica , care este extrem de coplicata dar care are o mare acuratete daca stii sa o folosesti

va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce pot sa va spun dragi colegi piata si in general acest fel de afacere este extrem de complicat si majoritatea cauta sisteme minune care nu exista si nu vor exista niciodata, minunea cea mai mare este logica noastra si cu asta poti sa faci bani, dar ai nevoie sa inveti serios mai intai si apoi sa incepi sa tranzactionezi, cei care stau pe demo le doresc succes , dar le spun un singur lucru , pe live difera chiar si comportamentul bokerului fata de demo , asa ca incercati sa aveti strategii care va departeaza de ceva mai mult de piata decat de cativa pipsi, ca sunteti sortiti esecului, in rest va urez succes , si intre timp o sa intru si in discutii de strategii sau de tehnici folosite , va spun inca odata este nu greu , este enorm de greu sa nu uitai asta !!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa incep sa va povestesc depre aceasta activitate si din experienta care am trecut o pana in acest moment

dragi colegi invatatura este mama reusite , din putinele discutii care le am urmarit am sesizat ca toata lumea cauta cai usoare ca sa faca profit , dar va intreb cati au reusit sa faca asta ?cred ca extrem de putini , in primul rand analiza unei piete este un ^proces extrem de greu si de complicat , cel care spune ca foloseste strategii simple inseamna ca sau are un bagaj mare de conostinte fiindca le foloseste in acel moment si nu le spune aratand cat este de simplu , dar nu este deloc sau nu stie absolut nimic si este doar un amator

am observat diverse strategii bazate pe mediile mobile si cum arata unii cat de profitabile sunt spargerile lor si cati bani se pot face, am o singura intrebare , a spus cineva ca atunci cand piata se misca media mobila poate fi sparta si sa depistezi semnalil deja cand este prea tarziu si nu ti mai permite menegementul riscului? nu stiu doar intreb?( intrebarea vina nu are , nu am cautat peste tot) ei va spun din experienta ca tranzactionarea mediei mobile de orice fel este extrem de riscanta si ai nevoie de mult mai multe confirmari, daca mergem pe clasic ai nevoie de spargeri a suporturilor sau rezistentelor statice sau dinamice ( liniile de trend) apoi depinde ce fel de pereche valutara este si ce fel de caracter are in ce ipostaza se afla piata adica este la un top sau este la un buttom comportamentele sunt diferite in fiecare caz separat si in plus in ce fel de miscare se afla piata , daca este o miscare de trend sau este o miscare dinamica in asteptarea unei stiri sau ....sau......sau.....

sunt atat de multe variate si ai nevoie de cunostinte solide ca sa poti sa decriptezi o piata sau sa o intelegi macar

un alt lucru extrem de important este TIMPUL, nu am auzit si nici prea intalnit traderi care sa foloseasca TIMPUL miscarii unei piete

este unul din cele mai importante variabile dupa PRET, toata lumea fuge la indicatori care in multe cazuri nu functioneaza

ei sa va mai spun ceva , voi stiti ca in cele mai multe din cazuri un indicator care da semnal de buy se tranzactioneaza sell?

cred ca putini stiu asta si putini inteleg asta , este alt ceva fata de multe strategii si va spun din experienta in cele mai multe din cazuri este pozitiva tranzactia. probabil unii din voi o sa ma contrazica este ok acest lucru , eu va spun doar ceea ce fac si din ce traiesc daragi colegi

da , eu traiesc din tranzactii .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce o sa incep sa ma familiarizezi cu forumul o sa va povestesc multe lucruri si poate o sa dau multe sfaturi , si stii de ce , inca odata repet eu din asta traiesc !!!! asta fac si in plus mi am dedicat tot timpul acestei activitati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.