Sari la conținut

Strategie pe 30 de minute?


Postări Recomandate

Salutatere tuturor membrilor vamist.ro. Sunt incepetor in domeniu FOREX, am un cont cu bani reali pe ufxmarkets.com/ro

Folosesc ca, chart situl netdania.com, si vreau sa va intreb daca este corect cum gandesc, si daca pot sa castig ceva de pe urma asta, sume modice intre 5-10$ pe o tranzactie, uitati un screenshot, este corect?

 

post-6231-0-66299500-1323108907_thumb.png

 

Am pus "TINTA PROFIT" 1.5660

 

Si sa imi spune-ti care mai sunt metodele voastre de analica pe CHART.

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic

Mno, sec ce ajutor le dai ..

sec @ metoda asta mi-a aratat cei de la ufxmarkets.com/ro, dar pot avea pierderi neasteptate din cauza asta, tinand cont ca "TINTA PROFIT" pun la distanta mica, adica ca sa catig 5-10$.?

Multumesc.


. Chestia e ca daca le spui adevarul ii demoralizezi de tot Posted Image). Macar daca tot se crede zeu punandu-si lungimea salamului la numele de cont, atunci sa ii zic eu tristul adevar : Amice, nu te cunosc n-am nimic cu tine, injura-ma daca vrei, dar adevarul e unul singur : forex nu se face fara ani de studiu, adica practica si cel putin cateva carti citite si aplicate. Acu imagineaza-ti ce vreau sa zic : in fiecare zi de acum inainte timp de cateva luni sa citesti carti, articole in engleza, apoi in fiecare zi alte cateva luni pana la 1 an sau si mai mult sa aplici ceea ce ai citit ca sa te prinzi cum functioneaza si daca functioneaza si care e marja de functionare. Dupa ce trece anul asa, mai stai inca un an sa incerci sa-ti faci propria strategie. Si cand crezi ca ai gasit-o mai pierde cateva luni sa te intrebi de ce dracu nu mai merge ? Posted Image Si cand iti dai seama ca piata s-a schimbat si banii au luat-o razna bursele se prabusesc si incearca , asemenea salamului tau de 20 cm sa dezmeticeasca , adica, cand o incordezi si salti de ea in sus asa si nu vrea sa-ti sara pana la buric, cam asa fac bursele azi, deci cand ti-ai dat seama de asta, abia atunci incepi sa realizezi tristul adevar : ceea ce ai citit nu se mai aplica in pietele din ziua de azi Posted Image . Asa ca esti nevoit sa o iei de la capat, mai putin cititul, si sa incerci sa intelegi cum se manifesta piata in aste timpuri, pentru ca , cartile care le-ai citit au fost scrise in vremuri cand lucrurile in piata stateau altcumva.
Editat de apolo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.