Sari la conținut

Experti/Strategii care pierd in live trading?


Postări Recomandate

@ovidiubenone,

 

Ai in MT4, experti default. Ia de acolo unu, uite de exemplu ala cu Moving Average, seteaza-l pe 5 minute si da-i bataie ...si ai rezolvat-o si p'asta.

 

Promit sa o incerc dar am o problema. Nu inteleg MA EAul din standar cum joaca. L-am testat si uneori intra in piata alteori sta afara. Imi poti explica dupa ce reguli joaca? Sa pot face manual ce face el? L-am avut odata si pe real a dublat contul in mai putin de o zi dar s-a intors piata si pe real nu a mai inchis pozitia cum a facut pe demo. Si atunci am cautat bridgiul intre doua mt4 sa rulez EAul in demo si sa imi execute prin punte pozitiile pe real.

 

La fel este si cu MACD EA-ul din stardard nu inteleg cum joca cum dupa ce reguli baga buy sell sau sta afara din piata. Ajuta-ma cu astea si promit sa testez.

 

Multumesc pentru idee, daca mai vine vre una publica aici sa o testem. ORICE IDEE!

Editat de ovidiubenone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posted Image

 

Promit sa o incerc dar am o problema.

Nu trebuie sa promiti nimic, tu cautai un expert ...atat

 

Nu inteleg MA EAul din standar cum joaca. L-am testat si uneori intra in piata alteori sta afara. Imi poti explica dupa ce reguli joaca? Sa pot face manual ce face el? ...

La fel este si cu MACD EA-ul din stardard nu inteleg cum joca cum dupa ce reguli baga buy sell sau sta afara din piata. Ajuta-ma cu astea si promit sa testez.

Daca nu stii toate functionalitatile din MT4, inseamna ca ti-ai propus ceva prea sus pentru nivelul tau. Si anume testarea de experti.

Ia platforma aia si desfa-o in 88 si apoi treci la teste cu experti. Parerea mea!

2) Eu nu am nici rabdare si nici nervi sa scriu cum functioneaza un expert, cu atat mai mult cu cat nu vad utilitatea "testelor" si cu atat mai mult cu cat eu am facut toate asa zisele teste la vremea mea. Deci, daca testezi sau nu, daca publici rezultatele sau nu, este alegerea si bucuria ta ...

Eu doar am incercat sa te scot din "impasul" in care erai, cautand experti care nu ii gaseai.

Pe mai departe, Bafta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa idee lui lamishto am testat pe 13.12 timp de 3 ore pe trei paritati GBPAUD GBPCAD GBPCHF.La ora 13 in directia MA de 5 Simple pe M15 pozitie pe fiecare paritate. SL25 TP5 pierdere neta vreo 50 de pipi dupa cum se vede si in poza.

 

Alte idei?

post-4457-0-17740100-1323862920_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa idee lui lamishto am testat pe 13.12 timp de 3 ore pe trei paritati GBPAUD GBPCAD GBPCHF.La ora 13 in directia MA de 5 Simple pe M15 pozitie pe fiecare paritate. SL25 TP5 pierdere neta vreo 50 de pipi dupa cum se vede si in poza.

 

Alte idei?

 

Poate cineva sa scrie un EA care sa aplice aceasta tstrategie, cu specificatia sa pot seta si ora de incepere si ora de incheiere a tranzactionarii si eventual un Magic Number?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.