Sari la conținut

Aston Markets si AMG Trading


zokua

Postări Recomandate

Buna,

 

Sunt nou in domeniu, dar sunt interesat, si caut sa adun cat mai multe informatii despre tot ce inseamna tranzactionare , atat forex cat si alte instrumente.

 

Am fost abordat de AMG Trading reprezentant al Aston Markets, reprezentant al Markets.com, pentru a deschide un cont la ei.

 

A lucrat cineva cu vreuna din aceste firme? Ce experienta ati avut cu ele?

 

Apreciez orice comentariu pe care il lasati.

 

Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa-i sa sune, ... delecteaza-te cu o convorbire placuta, intreaba-i cine sunt, pe cine reprezinta si chestii d'astea. Ce ai de pierdut?

Sunt multe firme de "brokeri" care isi cauta clientii prin telefon. Cele mai multe, de proasta factura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Buna,

 

anul trecut (2011) in februarie am fost contactat de un reprezentant de la Aston Markets pe numele Burcea Dragos.

 

M-au convins, asa ca am depozitat 1500 de dolari in contul markets.com si am inceput tranzactionariile. A mers foarte bine asa ca dupa o luna si dupa un sir de convorbiri telefonice am depozitat inca 4000 de dolari in contul de pe markets.com. Am facut acest lucru deoarece ei imi ziceau ca nu putem intra in piata "mare" decat cu o suma mai mare (cel putin 10.000 USD). Eu am depozitat doar 4000, pt ca mai aveam in cont inca vreo 2500 si am zis ca e suficient asa.

 

E.. in aprilie 2011 am avut doar 3-400 de dolari in cont. Cand le-am promis ca le fac antireclama, a aparut un alt individ pe numele Laurentiu Dobre (parca era director). Mi-au pus cumva ei in cont ceva bani (bonus..?), si am inceput din nou ("sa recuperam", asa au zis ei). Pana la urma insa tot am pierdut toti banii, acum am in cont 10 dolari.

 

De atunic am fost contactat de mai multe ori de compania AMG Trading din Cluj, si cu toate ca le-am zis ca nu mai vreau sa aud de markets.com, tot ma suna. Acum ca am gasit acest forum, am zis ca daca tot le-am promis, sa si scriu acest review. Cei de la AMG sunt socati cum m-au tratat cei de la Aston Markets, ei nu-si paseaza clientii, pentru ei toti clientii sunt importanti. Vor sa incepem o colaborare cu o suma mica si daca sunt satisfacut putem alimenta contul cu mai multi bani. Nu stiu... am o senzatie Déjà vu... parca am mai auzit acest lucru undeva.

 

Ce va sfatuiesc: daca nu cunoasteti bursa, si aveti experienta 0, sa nici nu intrati, ca astia o sa va goleasca contul in cel mai scurt timp.

post-6464-0-47498400-1331568143_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

anul trecut (2011) in februarie am fost contactat de un reprezentant de la Aston Markets pe numele Burcea Dragos.

 

M-au convins, asa ca am depozitat 1500 de dolari in contul markets.com si am inceput tranzactionariile. A mers foarte bine asa ca dupa o luna si dupa un sir de convorbiri telefonice am depozitat inca 4000 de dolari in contul de pe markets.com. Am facut acest lucru deoarece ei imi ziceau ca nu putem intra in piata "mare" decat cu o suma mai mare (cel putin 10.000 USD). Eu am depozitat doar 4000, pt ca mai aveam in cont inca vreo 2500 si am zis ca e suficient asa.

 

E.. in aprilie 2011 am avut doar 3-400 de dolari in cont. Cand le-am promis ca le fac antireclama, a aparut un alt individ pe numele Laurentiu Dobre (parca era director). Mi-au pus cumva ei in cont ceva bani (bonus..?), si am inceput din nou ("sa recuperam", asa au zis ei). Pana la urma insa tot am pierdut toti banii, acum am in cont 10 dolari.

 

De atunic am fost contactat de mai multe ori de compania AMG Trading din Cluj, si cu toate ca le-am zis ca nu mai vreau sa aud de markets.com, tot ma suna. Acum ca am gasit acest forum, am zis ca daca tot le-am promis, sa si scriu acest review. Cei de la AMG sunt socati cum m-au tratat cei de la Aston Markets, ei nu-si paseaza clientii, pentru ei toti clientii sunt importanti. Vor sa incepem o colaborare cu o suma mica si daca sunt satisfacut putem alimenta contul cu mai multi bani. Nu stiu... am o senzatie Déjà vu... parca am mai auzit acest lucru undeva.

 

Ce va sfatuiesc: daca nu cunoasteti bursa, si aveti experienta 0, sa nici nu intrati, ca astia o sa va goleasca contul in cel mai scurt timp.

 

Intrebarea mea pt tine este daca ai fost sau nu contactat de traderi de la firma cu care ai colaborat? Si daca ai ascultat indicatiile lor? Asta o sa te rog sa imi raspunzi si mie. Ms mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Sunt nou in domeniu, dar sunt interesat, si caut sa adun cat mai multe informatii despre tot ce inseamna tranzactionare , atat Forex cat si alte instrumente.

 

Am fost abordat de AMG Trading reprezentant al Aston Markets, reprezentant al Markets.com, pentru a deschide un cont la ei.

 

A lucrat cineva cu vreuna din aceste firme? Ce experienta ati avut cu ele?

 

Apreciez orice comentariu pe care il lasati.

 

Multumesc

Buna

AMG Trading este o firma nou infiintata si il are ca administrator pe Stanca Ionut care a lucrat la OIM Trade.In perioada aceea am pierdut o gramada de bani.Pentru mai multe informatii si pentru a intelege cum functioneaza aceste firme de tepari viziteaza www.reclamatiibursa.ro

Informeaza-te foarte bine inainte de a arunca banii la gunoi (adica la ei)

succes

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.