Sari la conținut

Tehnica, Fundamentala sau ....


Postări Recomandate

Revenind la subiectul topicului, Bondurile pe Spania au c-am facut figuri. In schimb, somajul la SUA s-ar putea sa-i dea lui Bernanke ceva insomnii. Parca , parca ar apasa pe butoane pentru o noua infuzie de banuti gratis.

Am prins ceva din urcare si la EU si la GU. Miscare mica, target mic. Raman pe "interventionism" ceea ce chiar s-a si intamplat azi pe bondurile Spaniole. Nea Draghi zice ca o poate rezolva criza spaniola de unul singur dar ca nu asa se joaca pokerul adevarat.

Deocamdata lumea e dispusa la risk dar cu TP mic. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi tot se anunta marea revenire economica din SUA vad ca datele spun altceva,este adevarat ca nici pe euro n'au iesit foarte bine.Am scos jumate din profit cand a ajuns EURUSD la 1.3000 si am mutat sl-ul la 1.3230,am mai scos si ceva pe long.Azi am zis ca poate prind o miscare mai mare pe USDCAD ca e in range de ceva timp,ma asteptam la short dar datele din Canada n'au iesit nici astea foarte roz.Sa vedem saptamana viitoare ce se mai intampla,trebuie sa vina si marea miscare.Multi insista inca pe short EURUSD,nu stiu ce sa zic,daca trece de 1.3230 cred ca o sa stau deoparte pana se va forma ceva clar si ma bag pe alte perechi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La SUA e asa:

Daca somaj prost: vine ben cu iepurasii in caciula, deci Long

Daca somaj bine, mergem pe crestere , deci Long

 

Singura de sell e UE, dar, nea Draghi zice ca are si el iepurasi .

Azi e g20 si ceva cu strangerea de fonduri la IMF. Cica discutiile nu mai sunt axate pe UE momentan.

 

Mai e o saptamana de risc pe Aprilie, din Mai putem discuta de orice dar deocamdata inca nu.

Target 3320 azi sau luni daca nu declara nimeni ceva apasator.

 

1.35 e de sell tehnic

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate datele din Europa au iesit negative,inca sunt sanse ca EURUSD sa se duca mult in jos,noroc ca nu mi-a atins sl-ul de la 1.3230.Din SUA nu avem nici o stire importanta pe ziua de azi si cred ca se va inchide destul de bearish cat sa se formeze ceva mai clar pe grafic pentru continuarea downtrend-ului.Sper ca de data asta sa sparga bine nivelul de la 1.2995-1.3000.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate datele din Europa au iesit negative,inca sunt sanse ca EURUSD sa se duca mult in jos,noroc ca nu mi-a atins sl-ul de la 1.3230.Din SUA nu avem nici o stire importanta pe ziua de azi si cred ca se va inchide destul de bearish cat sa se formeze ceva mai clar pe grafic pentru continuarea downtrend-ului.Sper ca de data asta sa sparga bine nivelul de la 1.2995-1.3000.

 

Nu o sa vezi eurusd prea curand la valorile acelea prietene, deoarece se afla intr-un triunghi tractat si acum este in desfasurare valul E, fiind ultimul val down din triunghi.

 

O sa postez o analiza din punct de vedere al valurilor Elliot si voi explica mai in detaliu toata povestea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,faina analiza.Din punct de vedere tehnic ar trebui sa se intample cam cum zici tu dar mai ascult pe la analistii astia de la cnbc care tot zic ca euro trebuie sa se duca in jos ceva mai mult si datele din europa cam confirma cele spuse de ei.Analizele lor sunt doar fundamentale.nici nu cred ca'i intereseaza graficele.Oricum astept sa vad ce se formeaza la nivelul de care ziceam ,daca va ajunge pan acolo.Daca nu...asta e,mi'am luat ceva profit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.