Sari la conținut

Euro Acum


Postări Recomandate

EU) FT report indicating ECB Pres Draghi's remarks have given their "clearest stance yet" that the ECB is prepared to conduct more QE to prevent deflation- Highlights Draghi noting that the "governing council is unanimous" in commitment to using extraordinary measures to cope with risks of prolonged low-inflation.-

 

Pana acum nu era clar, dar acum e, daca sa facem QE sau nu, dar sa vedem luna viitoare daca da sau nu si cum, c-am asa vine. :D

 

Telegraph's Ambrose Evans-Pritchard

Notes at Thursday's press conference, Draghi signaled that the German ECB members would support emergency measures under certain conditions. However, some believe that once the German officials decide to go along, the deflation risk could be too great to overcome

 

Adica, pana se hotarasc nemtii, se duce caruta la vale si se numeste deflatie sau urmeaza un deceniu pierdut pentru ca n-are cine s-o mai duca la deal ca au murit boii de atata austeritate merkeliana :D

 

Cu alte cuvinte, frau Merkel e tare suparata pe noi astia mai sudistii, ca am cheltuit (furat) c-am mult si e vremea pentru austeritate. Pai daca nu e banu', de unde inflatie "meine Dame", hm? 

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt Short de ceva vreme si deci nu caut long chiar daca e sa fie voi cauta sa vand. Am sa incerc la 3750 prima data. Daca ma scoate mai incerc a doua oara la 3780, short trend line. Daca se duce direct in jos nu il iau caci e pierdut.  Buy nu dau.

 

http://charts.mql5.com/4/356/eurusd-h4-admiral-markets-as-2.png

NU merg impotriva lui Mario, asta e ideea. De cand avem Mario in piata Eur e spre vale si doar cu vorba. N-a facut inca nimic concret, ori cine se risca sa fie prins, la termen mediu ma refer,  cateva saptamani pe buy... 
 

E vineri, oricum ar fi, tot de Luni vedem ce si cum.

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama, acum 30 min spuneai ca nu dai buy, ca nu te risti :)

 

Nu spun ca e rau sa fii flexibil, si eu fac asta, dar chiar sa zici ca nu dai buy si sa dai buy dupa 20 min.

 

Never say never, as they say.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.