Sari la conținut

Euro Acum


Postări Recomandate

@gigi

Din cauza ca winrate-ul pe EUR/CHF tinde spre 100%, strategia optima e sa pariezi infinit. Evident, cata vreme exista acel nivel minim.

 

 

 

Gigi am vazut ca winrate-ul tau este 63%. Am o nelamurire teoria/strategia despre care vorbeai spune ca winrate-ul ar tinde spre 100%, iar tu esti in curs de a o aplica? Deocamdata este cam mare diferenta  dintre teorie si practica.

Pot citii undeva despre aceasta teorie?


 
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbeam de un winrate metaforic, al urmatoarei strategii: "BUY cand EUR/CHF se apropie de 1.2, CLOSE cand se departeaza".

 

Dar e usor de creat o strategie cu WR 100% (si cu floating loss). De ex am facut un grid simplu aici: http://forum.vamist.ro/topic/3228-cu-robotu/?p=52624

 

Diferenta fata de un grid pe orice alta valuta e ca aici floating loss-ul e limitat, nu poate scapa de sub control cata vreme exista acel peg.

 

Acum sunt in curs de a muta banii din primul meu cont FXCM in al doilea (cel din semnatura). O sa incep sa tranzactionez un pic diferit, trade-uri mult mai scurte si mai dese, target-uri de 1-2 pips.

 

Dar tre sa scriu un pic de soft inainte, ca e aproape imposibil de scalpat pe softurile traditionale (gen MT4 sau FXCM Trading Station).

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Inflatia anuala nu da sanse prea mari de QE lui Mario. Risk On dar fara graba pana Vineri. 1.40 devinde incet target. FOMC azi si somajul SUA urmeaza sapt asta.

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri: Germany Chancellor Merkel: Confidence in the EUR has returned now that the crisis is over, a strong EUR protects Germany's export strength. 

 

Pe asta nu o inteleg ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut un buy la 1.38 unde au expirat sau urmau sa expire 1 miliard la NY Cut. Nu am prins miscarea si bine ca e asa pt ca Ucraina da batai de cap. Pana Joi ramanem in zona cred, ca o da spre 1.40 ca o da mai jos, cred ca la Mario tot 1.38 si ceva scrie pe Euro. 

Complicat moment. Economiile arata pozitiv peste tot si logica zice Risk On dar nu cu un razboi civil inceput deja. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://i.minus.com/iKtjCmXjDuUwa.gifMomentul cand a picat euro!!!

 

Cuvintele de ordine : Confortabil sa actionam in Iunie!!!

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.