Sari la conținut

Euro Acum


Postări Recomandate

Da, e jumatate, doar ca Euro cantareste 58% din Indexul Dolarului si cum orice miscare pe Euro schimba calimera pe tot indexul si restul se aliniaza pe noua directie. O sa adaug si restul dupa ce vin de la piata.

Dar chiar si asa, pe 2 Octombrie incarcam conturile, spalam mausul, stergem tastatura si ... manipulam piata cum numai noi stim :D

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat de apetisant este acum este 1.2  la Euro tot (long) Jen ma risc mai tare. Nu stiu de ce, dar e mai curat. 

Ce faci Florine, ai pus castraveti?, eu ma duc acum la Obor sa-i iau. Gogosari am pus deja, sa stii.

 

Ca tot dai tarcoale pe aici, sa-ti zic una buna. EW merge pe m1 mai bine ca pe uicli :D

 

Acum sa vedem daca merita sa pun si gogonele anul asta.

Interesant ca varful din 33' nu a fost depasit in 38' deci prin comparatie, Aurul nu este un indicator predictiv pentru o "galseava" cu Rusii. Poate ca a si inceput si noi nu stim si totusi aurul se vinde, nu se mai cumpara. 

Si daca totusi, chiar asta sa fie indicatorul: cumpara Aur cu 5 ani inainte de scandal si vinde-l 20 de ani :D

post-2659-0-57726200-1412418406_thumb.png

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FOCM pe de azi pe scurt.

 

Pentru ca a crescut Dolarul nu prea se poate ridica dobanda sau, daca ramane Dolarul tare, mai stam pe banca cu dobanda. Deci? banii raman ieftini, Dolarul ramane tare, actiunile sus si Dolarul a facut corectie.

C-am asa vine.

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

castraveti, gogosari, si nitei dolarei sau euroi?

ciudata inchidere de saptamana. presiune mare pe sell pe mai departe, dar...vedem in saptamana ce urmeaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Ce a contat azi la conferinta: Actualul program (infuzie de capital) tine 2 ani.

Sa recapitulam:

FED a iesit din QE = Dolar UP

BOJ a triplat QE = Jen Down

ECB tocmai ce incepe = Euro Down

RBN zice ca Kiwi nu e sutenabil la asa inaltime - NZD Down

RBA zica ca AUD este peste nivelul estimat fundametal plus scaderea preturilor la minereu si alte dude. = AUD Down

 

Cat? cel putin pana in Iunie 2015 avem directie.

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Asa ca, 1.25 ramane in carti pana in Februarie 2015 . Nea' Mario zice ca nu da drumul la bani in Ianuarie. 

Cum nu mai e directie, e c-am de gard. Normal ca pica dar atat timp cat Jen ul nu face corectie stam la mijloc cu Euro. Poate pe 15 18 Decembrie sa vedem ceva dar greu de prezis. 

Sa va aduca Mos Nicolae, nu o nuielusa, ci 1 bata mare, sa va dea pe spinare la cei ce n-ati fost cuminti. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi, odata ce avem 1.25 atins poate avem ceva sugestii de la ECB, cat de repede incepe QE.  Daca refinantarea pe termen lung nu are cerere azi la 12, atunci sansele sunt sa avem QE mai repede si deci... Sell Euro.

Daca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi 17 Dec 2014, uite cont serios, nu gluma.

 

OPTIONS - EUR/USD huge EUR 50bln expires post FOMC

In ce directie oare  B-) 

 

Sunt sell pana la si dupa FOMC si buy dupa spike ul down de la 9.

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.