Sari la conținut

Este cineva pe forumul acesta care este trader full time?


Postări Recomandate

@avner, la Oanda poti deasemenea sa deschizi un ordin mai mare, de 10.000 de exemplu si sa-l inchizi partial cu un contraordin de 3000, de exemplu. Se poate lucrul acesta deoarece Oanda nu suporta hedgingul si orice doua ordine de aceiasi marime dar de semn contrar se anuleaza reciproc. Daca unul dintre ordinele deschise este de valoare mai mare iar ordinul contrar are valoare mai mica atunci ramane deschis ordinul care a fost mai mare minus valoarea ordinului de semn contrar.

Editat de ZEN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, se poate si asa, eu personal prefer sa imi impart riscul normal in 3 tranzactii mai mici.

In legatura cu strategia ta ZEN poti sa imi spui care este success rate-ul tau si cate tranzactii iei in medie intr-o luna? Dintr-o 100 de tranzactii cate sunt profitabile si daca cele pierzatoare sunt mai mici decat cele castigatoare(asta cred ca asa e din moment ce ai un RR minim 1:2).

Editat de avner
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.