Sari la conținut

NonLinearRegresion/zWinner/PremierStochastic/


Postări Recomandate

Am citit si eu topicul asta de la inceput si vad acum ca euforia vis-a-vis de sistemul prezentat la inceput de Magicianul a trecut. Era de asteptat.

Deci, prieteni, sa va zic ceva adevarat. Tristul adevar de fapt. Datorita numarului din ce in ce mai mare de participanti in forex, modelele pe care le cautam cu atata disperare tind sa dispara. Nu vedeti? Fiecare model gasit care naste euforie e valabil numai o perioada dupa care se intra pe minus rapid.

 

Sa ne imaginam cazul fericit pe care ni-l dorim cu totii. Adica exista o persoana X care detine magicul Holy Grail si castiga non-stop. Apoi exista Y format din n persoane care reprezinta ceilalti jucatori din piata in afara de X. Acest Y care pierde mereu fiindca X castiga mereu va duce intr-un sfarsit la imposibilitatea lui Y de a mai juca datorita simplului fapt ca nu mai are bani. Si atunci GAME OVER! Ce inseamna GAME OVER pentru banci si brokeri? Adio castiguri din spread-uri si comisioane. De aici este simplu de dedus ca bancile nu isi doresc ca sa existe X. Cum se poate anihila X foarte eficient? Simplu, prin cat mai multa confuzie la care este supus X. Adica stiri, analize ale pietei oferite gratuit si care nu e decat praf in ochi dar cel mai important, cresterea confuziei printr-un numar cat mai mare de jucatori deci cat mai multe pareri diferite. De aici publicitatea agresiva pentru a atrage cati mai multi participanti.

 

In aceste conditii, pentru a exista persoana X, aceasta este nevoita sa prezica MOMENTUL unei miscari. Nu mai este suficient sa ghiceasca LOCUL unde va ajunge miscarea.

     Daca tu crezi ca bancile stau sa pandeasca un sistem de trading expus pe internet de alde neica nimeni (inclusiv eu )care investesc te miri ce si mai nimic in forex ... e naspa... Daca tu crezi ca bancile stau sa pandeasca un cioban care investe casul pe 2-3  ani in forex , te inseli  ! Daca tu crezi ca bancile stau pe forumuri sa citeasca toate bazaconiile mele sau ale mai stiu eu carui nebun ... te inseli !

 

  E ca si la reparatii TV ...

         Depanatorul nu-ti vine niciodata acasa ! SI nu-ti repara televizorul pe loc, in fata ta ... pentru ca ulterior sa iti poata indruga baliverne  despre cat de greu a fost de reparat , despre cat de mult s-a chinuit ...despre cat de multe piese a fost nevoit sa inlocuiasca ... Am patit si eu asa ...  acum cativa ani ... (niciun depanator nu voia sa mi-l repare acasa , toti stiau ce are dar nimeni nu imi spunea ce ... ) si intr-un acces de furie ... mi-am reparat singur televizorul desi nu aveam niciun habar despre asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Magicianul

 

De unde ai scos ca eu as crede ca bancile stau sa pandeasca si sa urmareasca fiecare jucator, fiecare forum sau tot felul de sisteme de joc? Chiar asta ai inteles din ce am scris? Daca da atunci imi pare rau. Eu ma retrag. Spor la pipsi in continuare!

Editat de LuceNera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alternativa "Be Free To Be Alfa" a fondului vamist alfa ... este pe cale de a se infiinta . (se cauta ... nu "no-reguli" ci noi reguli ...(noi limitari) :))

Nu ai cumva un EA automat pe acest sistem sal incarci pe forum, daca nu pot pot face eu una ?

Editat de Proximus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.