Sari la conținut

NonLinearRegresion/zWinner/PremierStochastic/


Postări Recomandate

  Efectele sunt doar...efecte ... nimic volitiv nu este in ele ! Efectele nu sunt o exprimare a vointei ! ci o urmare implacabila a unei actiuni ! Este ceea ce preotii numesc ... " a muri fata de pacate, fata de cele lumesti" , dar nu e o moarte adevarata... ci mai degraba ... o Inviere in toata puterea cuvantului ! Este ... acea stare de fericire si beatitudine despre care vorbesc textele sacre la care faci referire . Nu esti un nimeni atunci cand esti mai aproape de Dumnezeu , ci esti... doar...imperceptibil ... pentru "lume"...

(sau asa cred eu...)

Editat de Magicianul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

…Orice forma care perceda o forma care nu are forma …

 

Timpul a fost si ramane un fractal al Universului  dar cel mai important lucru este ca timpul este static .  Din acest motiv in maniscrisele de la Marea Moarta probabil ca este descris ca timpul poate fi creat prin credinta  si biblia descrie la fel  ,, viata vesnica ,, ceea ce ar insemna  o explicatie ca timpul de fapt este static  si de fapt doar materia este trecatoare fiindca este dinamica .

De ce se spune ca : Timpul in Univers trece greu  si ca o secunda cereasca este o vesnicie pe Pamant .

Ajungem la aceiasi concluzie , ca de fapt noi materia ne miscam cu o viteza prea mica pentru un Univers atat de Mare si  ,, viata vesnica ,, vine in momentul cand noi parasim materia dinamica  si ne transformam in spatiu static deci vesnic .

Timpul nu poate fi creat fiindca el exista si este static . Poate fi creat un spatiu dinamic  in timp care sa se alinieze cu dinamica materiei si rezultatul miscarii sa fie egal cu zero .

Ca ex la ce am spus eu mai sus si ca sa fie inteles  pot sa va spun ca si gandul este o materie care  poate fi transformata cu usurinta  . De ce ?  Fiindca daca ne gandim material , adica la ceva un obiect un om  gandul are o viteza enorm de mare dar ati incercat sa va ganditi in gol, in vid, la nimic  ? Ce se intampla ? Putem sa spunem ca in timpul ala nu gandim ? Nu ,  in acel moment viteza gandului este egala cu zero si el se transforma din materie in spatiu si  devine static .

 

Ceva ceva tot iese din ce ai scris tu, doar ca gandesti prea mult si s-ar putea sa ratezi la mustata ceea ce e de descoperit.

 

 

Timpul a fost si ramane un fractal al Universului  dar cel mai important lucru este ca timpul este static .

 

 

Timpul nu exista.  Omul creeaza timpul. Cand iti pui intrebarea in cat timp (ani, miliarde de ani) s-a format Universul, tu creezi timp. Gand = timp , chiar daca si pentru o fractiune de secunda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  Efectele sunt doar...efecte ... nimic volitiv nu este in ele ! Efectele nu sunt o exprimare a vointei ! ci o urmare implacabila a unei actiuni ! Este ceea ce preotii numesc ... " a muri fata de pacate, fata de cele lumesti" , dar nu e o moarte adevarata... ci mai degraba ... o Inviere in toata puterea cuvantului ! Este ... acea stare de fericire si beatitudine despre care vorbesc textele sacre la care faci referire . Nu esti un nimeni atunci cand esti mai aproape de Dumnezeu , ci esti... doar...imperceptibil ... pentru "lume"...

(sau asa cred eu...)

 

Patanjali - Yoga Sutra, Cap 1. Samadhi-Pada (despre starea de contemplatie)

Sutra ("punerea laolalta") nr. 17. : Samprajnata ("Inalta-Cunoastere a") samadhi ("Harului divin") este samadhi ("Harul divin") insotit de rationare (“gandire cursiva"), reflectie (“cugetare") , beatitudine (“tacere beatifica"), precum si de simtul individualitatii ("unicitatii de Sine").

 
PS. Mai bine decat a spus-o Patanjali nu o poate spune nimeni, un trader trebuie sa dea dovada de rationare, reflectie, beatitudine si simt al individualitatii.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

  Efectele sunt doar...efecte ... nimic volitiv nu este in ele ! Efectele nu sunt o exprimare a vointei ! ci o urmare implacabila a unei actiuni ! Este ceea ce preotii numesc ... " a muri fata de pacate, fata de cele lumesti" , dar nu e o moarte adevarata... ci mai degraba ... o Inviere in toata puterea cuvantului ! Este ... acea stare de fericire si beatitudine despre care vorbesc textele sacre la care faci referire . Nu esti un nimeni atunci cand esti mai aproape de Dumnezeu , ci esti... doar...imperceptibil ... pentru "lume"...

(sau asa cred eu...)

 

Patanjali - Yoga Sutra, Cap 1. Samadhi-Pada (despre starea de contemplatie)

Sutra ("punerea laolalta") nr. 17. : Samprajnata ("Inalta-Cunoastere a") samadhi ("Harului divin") este samadhi ("Harul divin") insotit de rationare (“gandire cursiva"), reflectie (“cugetare") , beatitudine (“tacere beatifica"), precum si de simtul individualitatii ("unicitatii de Sine").

 
PS. Mai bine decat a spus-o Patanjali nu o poate spune nimeni, un trader trebuie sa dea dovada de rationare, reflectie, beatitudine si simt al individualitatii.

 

 

Mai bine decat a spus-o Patanjali , mai bine decat toti la un loc... o spune Iisus Hristos, zi de zi... an de an ... necontenit !

  Ei bine... trecem usor...usor  pe panta alunecoasa a unor teme mult prea delicate si personale  pentru a fi discutate. Sunt cateva lucruri in  care oricarui om ... ii sade bine tacerea : cateva  dintre ele sunt ... dragostea, iubirea, credinta , experienta personala . Toate acestea sunt stari... ganduri, sentimente , credinte  cu care trebuie doar sa traiesti  !  Fiecaruia ii este dat dupa credinta sa ! si experienta ta ... nu il poate imbogati pe cel de langa tine ... cel mult il poate face sa zambeasca ingaduitor ...

Editat de Magicianul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine decat a spus-o Patanjali , mai bine decat toti la un loc... o spune Iisus Hristos, zi de zi... an de an ... necontenit !

  Ei bine... trecem usor...usor  pe panta alunecoasa a unor teme mult prea delicate si personale  pentru a fi discutate. Sunt cateva lucruri in  care oricarui om ... ii sade bine tacerea : cateva  dintre ele sunt ... dragostea, iubirea, credinta , experienta personala . Toate acestea sunt stari... ganduri, sentimente , credinte  cu care trebuie doar sa traiesti  !  Fiecaruia ii este dat dupa credinta sa ! si experienta ta ... nu il poate imbogati pe cel de langa tine ... cel mult il poate face sa zambeasca ingaduitor ...

 

Lucrul bine facut il poate imbogati pe cel de langa tine. Si toate cele pe care le-ai enumerat se vor adauga la aceasta bogatie.

 

Indicatorul NonLinearRegression este o minunatie de indicator daca pretul sufera o transformare de coordonate ("lucrul bine facut"), fara de care si acest indicator va avea soarta celorlalti, cosul de gunoi (recycle bin). Azi i-am facut pretului o transformare liniara de coordonate, dar e insuficienta, ii trebuie o transformare neliniara. Asa ca subscriu la indemnul Magicianului, cine tace, face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Am testat acest indicator timp de o luna, iar de o saptamana m-am hotarat sa uit de 50 de Eur din buzunar si sa ma joc.

Pentru intrari folosesc indicatorul NonLinearRegression cumulat cu 123Pattern V6, EMA(setata pe 50) si pivoti si TDI, toate acestea pe M5 si M15. Pentru miscarea pe termen mediu, definire trend, ma folosesc de Ichimoku, Murrey Math, SMA  50, 100, 200 si indicatorul Harmony 9 pe time frame-uri H4 si D1. Deocamdata, in aceasta saptamana am un rezultat pozitiv de 186%.

Cine este interesat, atasez si indicatorii pe care ii folosesc.

123PatternsV6.mq4

EMA.ex4

!X-UK.MURREYMATH.mq4

TDI rsx based - smoothed & alerts+lines2 - LE 1.mq4

SDX-TzPivots_v4.9.ex4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Am testat acest indicator timp de o luna, iar de o saptamana m-am hotarat sa uit de 50 de Eur din buzunar si sa ma joc.

Pentru intrari folosesc indicatorul NonLinearRegression cumulat cu 123Pattern V6, EMA(setata pe 50) si pivoti si TDI, toate acestea pe M5 si M15. Pentru miscarea pe termen mediu, definire trend, ma folosesc de Ichimoku, Murrey Math, SMA  50, 100, 200 si indicatorul Harmony 9 pe time frame-uri H4 si D1. Deocamdata, in aceasta saptamana am un rezultat pozitiv de 186%.

Cine este interesat, atasez si indicatorii pe care ii folosesc.

 

Ataseza-ne mai jos regulile stricte de trade (atat pentru intrarile de vanzare cat si pentru cele de cumparare) pentru a o verifica din punct de vedere statistic, te rog si a-i vedea viabiltatea.

 

Multumesc

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin si postez una dintre tranzactiile mele. 

Daca urmarim M5, conform indicatorului NonLinearRegresion, am iesit din zona rosie, indicatorul TDI ne arata ca RSX PriceLine(verde) era deasupra RSX SignalLine(rosie) si deja intrase deasupra benzii inferioare-primul semnal de cumparare. Tot pe grafic, a fost trasat fibonacci, pe cei doi fractali rosii ai indicatorului 123Pattern V6, pentru care am avut o strapungere falsa, in jos, pana la nivelul de 127,2, daca e sa trasati fibonacci invers.

Pretul a intrat in interiorul zonei dintre fractalii urmaritii, iar RSX PriceLine(verde) si RSX SignalLine(rosie) au trecut deasupra medianei(galben) Benzii Volatile a TDI -  al doilea semnal de  cumparare. Am asteptat sa se inchida prima lumanare, care a si mers pe scadere si care s-a respins de SMA 21, dupa care pretul ridicandu-se peste 88.6% fibonacci am intrat in piata. Cum am spus ma folosesc de Ichimoku, pentru determinarea trendului. Astfel, pe H1 pretul s-a inchis peste Senkou Span B, formase un HAMMER si se afla deasupra Lvl 4/8 al ind Murrey Math. Fiind un indicator de previziune, Ichimoku arata o rezistenta importanta la 1.33270, acesta fiind targetul meu pentru tranzactia respectiva. Pe H4, pretul se afla intre Kijun si Tenkan Sen, care dupa orientarea lor ne aratau o continuare a miscarii ascendente. De asemenea, Kijun Sen se afla pe o traiectorie orizontala, ceea ce ne spunea ca nu se intrevedea o schimbare majora de trend, deci pretul putea retesta din nou Tenkan Sen. Tot pe H4, Murrey Math ne arata ca urmatorul target pe miscarea ascendenta va fi 1.3428, cu o posibila corectie descendenta, pentru retestarea liniei de trend, sau o posibila tinta pana la 1.32573( 61,8%-fibonacci).

post-5878-0-90826100-1371290138_thumb.png

post-5878-0-91082700-1371290148_thumb.png

post-5878-0-89646200-1371290156_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.