Sari la conținut

al doilea cont live


Postări Recomandate

deci, forexul nu e playground, mai degraba teatru de razboi. doar unul castiga si mii pierd.

cand joci pe demo incerci strategii, teorii, sisteme, si stai pe el pana cand vezi ca esti mereu pe plus, macar cu 10% pe an.

altfel, stii cum se numesc traderii? carne de tun! iar la sumele pe care ti le propui de alimentare a contului real, exact asta esti.

scuza ma ca sunt asa direct. Posted Image

 

daca esti direct si totusi politicos nu ma deranjeaza deloc:)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ponderosa, click dreapta pe un ordin din istoricul tranzactiilor si alege Save as Detailed Report . Urca undeva fisierul si pune-l si tu aici.

 

Multumesc.

 

Am incercat si nu reusesc,imi da o eroare,poate pt ca folosesc crossover.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

si totusi inainte de a arunca cu banii pe real pe demo ce rezultate ai avut?

nu ma pricep la analiza fundamentala dar stiu un caz de traderita care zicea ca s-a specializat pe eur usd caci acolo cel mai mare efect au interest rates. folosea analiza tehnica si fundamentala ca sa intre in piata si cauta in permanenta stiri cu efect pozitiv pe pozitia care o avea deschisa. in momentul in care apareau stiri negative pentru pozitie o inchidea. tradingul era al 2-lea job si totusi facea intr-o luna 100-200 de tranzactii.

 

Nu mai recomanda persoanelor incepatoare, sa intre dupa analiza fundamentala. Doamna sau domnisoara nu se descurca, pare-se, cu analiza tehnica, si-ar face varza si mai mare in cap si cu analiza fundamentala. Nu o zic cu rautate. Nu am nimic cu cei care tranzactioneaza fundamental insa cred ca e cel mai greu sa tranzactionezi fundamental. De asemenea, nu poate pretinde nimeni ca cunoaste ceva analiza fundamentala pana nu citeste macar o data carti de referinta, cum ar cele scrise de Frederick Mishkin (economist american licentiat la Comlumbia Business School si fost membru al consiliului guvernatorilor al FED).

 

Repet eu nu tranzactionez fundamentale, am spus doar ca le folosesc ca sa-mi confirme semnalul,daca este cazul, exemplul lui deltatrade pare un pic ireal,ratele dobanzii nu se schimba indeajuns de des incat sa-ti permita 200 de tranzactii,asta pe o singura pereche la care pietele se suprapun pt maxim cateva ore,in masura in care este un al doilea job. Poate sunt eu prea lipsita de experienta,dar nu cred c-ar fi posibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa ma fac mai inteleasa,nu am spus deloc ca m-as pricepe,este decizia mea sa deschid un cont live cu riscul de a pierde banii,cu toate ca nu prea cred.Nu vin nici cu analize spectaculoase,nici nu preting sa am experienta,in schimb ced ca sunt singurul membru de pe forum care sa fi recunoscut ca a golit un cont live. Cand vine vorba de money management si trading poate sunt mai speculativa dar de golit contul sigur n-o sa-l golesc cu loturi atat de mici in numar de maxim 5.Din momentul in care contul e gata,mi-am facut programul de asa natura incat sa-mi permit sa urmaresc pietele cel putin 8 ore pe zi si o sa merg in paralel si cu cel demo.Ca sa fiu clara,am postat aici pt CA INCA INVAT,da?:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, da, da... Dar vezi ca loturile alea mici in numar de maxim 5 cum zici tu, valoreaza 500.000, daca nu ma insel. Iar contul tau va fi de 8.000.Adica va fi un raport de 1/70., adica vei avea o expunere de 70 de ori...Cand ai o expunere atat de mare, tre sa ai un management fff bun, asta ca sa nu zic ca deja vei fi in pom cand ajungi la expunerea aia.Eu zic ca ``doar 5 loturi`` nu e putin...da?Posted Image

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, da, da... Dar vezi ca loturile alea mici in numar de maxim 5 cum zici tu, valoreaza 500.000, daca nu ma insel. Iar contul tau va fi de 8.000.Adica va fi un raport de 1/70., adica vei avea o expunere de 70 de ori...Cand ai o expunere atat de mare, tre sa ai un management fff bun, asta ca sa nu zic ca deja vei fi in pom cand ajungi la expunerea aia.Eu zic ca ``doar 5 loturi`` nu e putin...da?Posted Image

 

Eu sic ça m-am abtinut destul si pana la urma ce zici tu conteaza prea putin sau deloc,da?:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca s a spus tot ce era de spus.

sa lasam fata in pace.

e cel mai bine pentru ea sa aleaga. noi ne am dat cu presupusul, eu poate am fost putin acid in unele postari drept care mi cer scuze.

nu pot decat sa ti urez succes si sa ti reuseasca.

 

personal nu mai tranzactionez din motivele enumerate cateva postari mai sus.

 

Doamne ajuta! bafta, ponderosa....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.