Sari la conținut

buna tuturor!


Postări Recomandate

buna ziua tuturor!!!

eu sunt cristi, 42 ani , locuiesc in italia de 4 ani si din intimplare am asistat la o discutie despre piata forex....

m-am hotarat sa incerc si eu asa ca mi-am deschis un cont demo , doar atat pina acum (programul metatrader-teletrade)

As vrea totusi sa ma informez mai mult , sa citesc ceva ,pentru ca sa va spun sincer nu prea inteleg nimic din toate astea

Daca cineva dintre voi are un pic de rabdare cu mine sa ma faca sa inteleg cu ce se maninca toate acestea va ramin recunoscator.......

Deocamdata atat va scriu, va urez tuturor multa sanatate si o duminica placuta!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna Cristi si bine-ai-venit pe comunitatea noastra! In primul rand trebuie sa stii ca piata forex cat si celelalte instrumente de tranzactionare implica un grad ridicat de risc care nu poate fi potrivit pentru oricine. Pentru inceput trebuie sa stii ca piata forex, nu are o locatie fizica stabilita, totul se desfasoare in mediul interbancar prin care se stabilesc cotatiile perechilor valutare pentru stabilirea relativa a cursurilor valutare, a tranzactiilor financiare, a investitiilor, etc. Valutele internationale sunt imperecheate, de exemplu USD/JPY (USD sau United States Dollar - insemnand dollarul american si JPY sau Japannesse Yen - yenul japonez) si contin un grafic al evolutiei lor curente cat si istorice, pe care il poti urmari 5 zile pe saptamana, non-stop, in week-end fiind inchisa tranzactionarea. Ce mai trebuie sa stii este ca exista 2 valori ale cursului unei perechi, bid (cerere) si ask (oferta), diferenta dintre ele inseamnand spread, cum este diferenta de curs de la casa de schimb valutar. Nu intru foarte mult in detalii, eventual mai postez informatiii sau contacteaza-ma pe mail: morraevo@yahoo.com, pentru mai mutle detalii sau daca doresti un curs introductiv elaborat de mine (costa 10 euro).

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut crisim !!

 

Fa tot posibilul si urmareste niste videoclipuri si tutoriale gratuite despre Forex si "joaca" pe demo pana intelegi notiunile de baza. Sunt sigur ca o sa-ti placa sa tranzactionezi Forex :) .

 

Gasesti resurse gratuite pe site-ul http://www.forex-investment.ro/nou-in-tranzactionarea-forex.html . Daca nu poti accesa link-ul, cauta pe google : " forex investment nou in tranzactionare " , sau selecteaza link-ul pe care l-am scris, apoi click dreapta si click pe open link . Mult succes !!

Editat de danpav86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

forex[/acronym]-169386.html"]http://www.capital.ro/detalii-articole/stiri/duminica-noi-intermediari-pe-piata-tranzactiilor-forex-169386.html

mai apare unul care ravneste la buzunarul fraierului roman...astept primul telefon si de la astia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@johnbull

am vrut sa pun din nou adresa la care te referi, dar nici la mine nu se poate intra apare eroare, am sters-o!

cred ca ar trebui ascunsa, dar eu nu am aflat si nici nu am incercat sa caut cum se ascunde, poate ne indica cineva cu experienta. Mersi!

Editat de focuscsv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca intrati pe site-ul capital.ro, mai pe la mijloc gasiti titlul asta: Noi intermediari pe piața tranzacțiilor forex. La asta m-am referit in linkul respectiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crisim, pe forumul vamist exista toate informatiile necesare pe care le poti acumula. Daca ele nu exista in format .doc sau .pdf atunci exista in mintile membrilor activi deci nu te sfii sa intrebi acolo nu intelegi. Poti incepe prin a studia atent incet si cu rabdare https://forum.vamist.ro/forum/77-forex-pentru-incepatori/ cam tot ce e acolo sus la categoria Sub forums cat si cele doua topicuri Pinned. De obicei topicurile Pinned sunt importante, acorda prioritate acolo. Sfatul meu este sa eviti documentarea de pe site-urile brokerilor intrucat e facuta de asa maniera sa-ti vanda visuri , te vor convinge ca a tranzactiona e usor si ca ai nevoie de un minimum de cunostinte. Odata ce ai virat banii, poti sa iti iei la revedere de la ei.

Editat de Stefan
reparare link
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.