Sari la conținut

Blogul zilei, analiza zilei.


Postări Recomandate

Buna dimineata. Nu stiu daca acest topic este potrivit pentru aceasta sectiune a forumului. Daca nu, rog administratorul sa-l puna intr-o alta sectiune.

Aici am sa pun, cat de des pot, eventual zilnic, cate o analiza interesanta sau un blog interesant, descoperite de mine pe internet.

Am sa incep cu un link catre un blog unde se face o analiza pe EURUSD si care mi se pare foarte interesanta:

 

http://harmonicstube...-butterfly.html

 

Linkul de mai sus se gaseste si la mine pe blog dar am decis sa deschid acest topic pentru a exista o anumita continuitate.

 

Toate cele bune!

 

L-am editat deoarece am mai gasit ceva interesant pentru astazi:

 

http://kep-it-simple....co.uk/2012/08/usd-signs-of-upcoming-recovery.html

Editat de ZEN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Metoda simpla de tranzactionare. Una dintre cele mai simple si de nadejde metode de tranzactionare pe care o folosesc si eu o gasiti aici:

http://www.forex4noo...ading-strategy/

 

Metoda de tranzactionare de mai sus este foarte simpla, FOARTE LOGICA, usor de inteles si de aplicat. Eu o folosesc mai mult pe H4 dar am folosit-o cu rezultate foarte bune si pe daily TF, cu rezultate fff bune. Mai rar o folosesc si pe H1.

Editat de ZEN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ZEN,

Ai putea sa pui si tu contul real pe monitorizare asa cum e la mine in myfxbook?

Myfxbook ofera o analiza foarte buna, si daca nu te deranjeaza as fi foarte interesat sa vad.

Datele personale, istoria, pozitiile deschise sau oricare alta informatie care doresti sa nu se vada o poti ascunde din setari. Ma intereseaza pur analiza, ca z-score, sharpe ratio, etc.

Mersi.

Editat de mql4you
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ZEN,

Ai putea sa pui si tu contul real pe monitorizare asa cum e la mine in myfxbook?

Myfxbook ofera o analiza foarte buna, si daca nu te deranjeaza as fi foarte interesat sa vad.

Datele personale, istoria, pozitiile deschise sau oricare alta informatie care doresti sa nu se vada o poti ascunde din setari. Ma intereseaza pur analiza, ca z-score, sharpe ratio, etc.

Mersi.

 

Am sa incerc dar nu promit nimic. Momentan managerizez un joint account si nu am permisiunea partenerului de a posta astfel de date. In curand voi deschide un nou cont cu un nou broker si probabil ca atunci, dupa o perioada de 3 luni, voi oferi public un statement.

Editat de ZEN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite alt scenariu: Daca cumva iese Grecia din Euro, unde crezi ca se duce Euro? Eu zic ca s-are la deal. Daca mai iese si Spania si Portugalia tot in sus se duce.

 

Pe termen scurt..... da, asa va fi. Pe termen mediu si lung se va duce la vale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.