Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

Pe termen lung, scalpingul este bun sau este rau ?

scalping profitabilitate forex

• Please log in to reply
44 replies to this topic

#41 johnbull

johnbull

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 397 posts

• Tranzactionez din 2006
  • Broker curent Saxo Bank si Admiral Markets
  • Strategie/tehnica folosita risk/reward ratio progresiv, piramidare

Posted 24 January 2013 - 01:44 PM

@apolo/ nu inteleg ce e deplasat ca-l intrebi pe om de strategia pe care o foloseste. numa de n-o avea vreunul dintre noi holigrailu ala secret de-ti face bani gramada...dar, pt ca o strategie sa functioneze, oricat de proasta ar fi, tre sa ai un cont real...altfel geaba ai grailu...care de fapt nu exista!!!
  • 0

#42 ionut_blue

ionut_blue

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 13 posts

• Tranzactionez din 2012
  • Broker curent Admiral Markets
  • Strategie/tehnica folosita scalping agresiv :)

Posted 25 January 2013 - 06:29 PM

O intrebare putin off topic...sunt pe youtube niste clipuri in care un tip prezinta niste indicatori ''minune''.Bineanteles,nu sunt atat de naiv sa cred ca cineva iti da ceva bun pe gratis in lumea asta.Dar curiozitatea m-a facut sa-l downloadez pt asta dand adresa de e-mail iar acum imi vin cu zecile astfel de indicatori de la omul asta.
Intrebarea e: ce draq castiga asta din treaba asta,care e faza?
  • 0

#43 AdrianBc

AdrianBc

Forexist junior

• Members
  • PipPipPip
  • 69 posts

• Tranzactionez din 2012

Posted 25 January 2013 - 06:56 PM

O intrebare putin off topic...sunt pe youtube niste clipuri in care un tip prezinta niste indicatori ''minune''.Bineanteles,nu sunt atat de naiv sa cred ca cineva iti da ceva bun pe gratis in lumea asta.Dar curiozitatea m-a facut sa-l downloadez pt asta dand adresa de e-mail iar acum imi vin cu zecile astfel de indicatori de la omul asta.
Intrebarea e: ce draq castiga asta din treaba asta,care e faza?

E cumva Karl Dittmann ?
  • 0

112ze.png

#44 ionut_blue

ionut_blue

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 13 posts

• Tranzactionez din 2012
  • Broker curent Admiral Markets
  • Strategie/tehnica folosita scalping agresiv :)

Posted 25 January 2013 - 07:09 PM

Daaaa :))
  • 0

#45 DCM

DCM

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 29 posts
  • Broker curent FXCM

Posted 25 January 2013 - 07:37 PM

Mai este una care imi trimite mie tot felul de indicatori si experti Rita Lasker
Cred ca ar fi mai bine si mi i-ar da personal..... :D
  • 1

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.