Sari la conținut

Regula celor 30 de pips


Postări Recomandate

Acest film este despre interpretarea strategie vizualizata in backtest a expertului mql4you.ex4 creat de un fost membru al forumului Vamist. Cei care doresc o copie deblocata si personalizata a acestui expert pot contacta creatorul acestui expert dupa cum urmeaza:

 

Skype: mql4me

mql4me@gmail.com

mql4you@gmail.com

 

http://blip.tv/play/hu8Qg4OXAQA

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am urmarit clipul si este interesant. Am incercat si eu la un moment dat o astfel de tehnica dar cu TP de 20 pips tot pe TF de o ora dar am avut prea multe SL si nu am continuat.

Posibil ca pe tehnica cu 30 pips si cu un expert sa dea rezultate bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

http://www.forexfact...ad.php?t=156106

 

Ei risca la 3.2 pipsi 1% din cont, pun SL(stop loss) in BE (stop loss pe zero) la 8 pipsi si au la 400 pipsi Tp (isi dubleaza contul).

In sfarsit ... eu prefer sa pun SL pe nivele de suport/rezistenta pentru a nu ajunge pe zero, dupa ce am intrat pe un profit consistent.

 

Macar nu stau toata ziua cu ochii pe grafice :), LO (London Open) si NY O (New York open), uneori si FO (Frankfurt Open).

O metoda care arata ca scalpingul extrem (la 5 secunde, privit cu amuzament de majoritatea membrilor acestui forum) poate fi abordat si din alta perspectiva.

 

Nu vreau sa fiu off topic (pe langa subiect), dar strategia expusa mi se pare deprimanta, fara EA (expert advisor).

Editat de dandesign
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.