Sari la conținut

Tradestation


Postări Recomandate

Mai sunt si altele care nu se grabesc asa tare dar din cand in cand mai ciupesc "peste" ceea ce e calculat. Cand tipa lumea, o lasa mai moale si tot asa. Astia sunt cei cu ceva vechime azi. Brokerul meu e deja in faza :ciupitului la greu" asa ca, sunt in cautare. Ma gandesc la BCR dar n-au mt4. Mai caut.

 

PS Din asta motiv nici nu am sa pun intr un cont mai mult de cateva mii, cine stie daca nu pic exact pe partea a doua a existentei efemere a unui broker vestit.... hi hi.

 

Un broker care nu este in stare sa-si faca propriul program de trading, nu e un broker de incredere. Eu zic s-o lasi balta cu MT4 daca vrei sa evoluezi. Exista alte programe de mii de ori mai bune. Incearca de exemplu TradeStation. http://www.tradestat...in-requirements

Este programul standard in domeniu si pentru Futures si pentru Stocks. Este la alt nivel decat MT4. Au o comunitate super dezvoltata de useri pe forum unde o sa gasesti orice indicator vrei. Si iti garantez eu ca nu fuge nimeni de la Tradestation cu banii tai. Sunt in piata din 1982 http://www.tradestat...ut-tradestation poti sa bagi linistit si milioane de dolari. Orice mare trader (care invarte milioane de dolari) foloseste Tradestation. Dar inca n-am auzit de vreun trader de succes care sa foloseasca... MT4 :D

 

PS

Eu nu folosesc Tradestation pentru ca nu am cont la ei, am la Interactive Brokers, si pentru cine nu are cont la ei, ca sa foloseasca TradeStation costa peste 300$ pe luna. Plus ca eu nu folosesc indicatori si strategii automate, asa ca nu prea imi trebuie. Dar programul e bun, garantat. Oricum, daca te bagi, citeste bine ce comisioane au, discuta cu ei, etc. Si bineinteles daca ai deja un sistem de trading bine pus la punct, nu sa te duci la ei asa ca incepator sa-ti pierzi banii tranzactionand prosteste.

 

Edit

Cred, nu sunt sigur, ca daca nu faci minim 100$ comision pe luna, platesti TradeStation 100$ pe luna. Dar cred ca doar la conturile Futures, nu si la Forex. Parca pentru Forex e gratis. Trebuie sa te interesezi. Dupa cum am spus, ar trebui sa mergi cu ceva bani acolo, doar daca stii ce faci.

Editat de Mister Black
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

Da, Tradestation e o optiune pentru manual. Eu nu mai iau in calcul aceasta varianta de a face trade. Ori activez ori dezactivez EA ul, asta e tot ce fac manual in rest face el mai bine decat mine tot ceea ce puteam eu sa fac manual dar... sunt om... supus greselii. :P

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, Tradestation e o optiune pentru manual. Eu nu mai iau in calcul aceasta varianta de a face trade. Ori activez ori dezactivez EA ul, asta e tot ce fac manual in rest face el mai bine decat mine tot ceea ce puteam eu sa fac manual dar... sunt om... supus greselii. :P

 

Tradestation are limbaj de programare foarte puternic, EasyLanguage ii zice. Numai ca trebuie sa-l inveti.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.