Sari la conținut

NEOWAVES & EWA ANALIZE SI TRADING


Postări Recomandate

Ca sa nu mai amestecam (teoriile) propun ca deschidem un alt thread NEOWAVES & EWA ANALIZE SI TRADING, teoriile difera foarte mult, eu zic sa dam cezarului ce-i al cezarului. mare atentie teoria si metoda de aplicare neo valurilor nu este deloc usoara, ea nu se adreaseaza celor incepatori. Va multumesc! Editat de flames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Analiza tehnica NEOWAVES GOLD H1

 

Pattern in dezvoltare .

 

Din graficul atasat inteleg ca miscarea ascendenta inca nu este gata . Ma astept ca valul presupus de mine valul C sa nu fie gata si sa fie o miscare mai complexa.

 

GENERALIZARE

 

Din cate analize am facut am o presimtire ca se asteapta ceva destul de serios in economie . De ce ? Pietele aproape toate sunt volatile , asta oare sa fie un semnal?

 

Succes!

post-6242-0-70675300-1347524711_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alta intrebare. Am parca mancarici in palme de cand cu liniile de trend si trasajul. In cazul de fata la usd/chf m30 linia de trend 2-4 a fost sparta intr-un timp egal cu timpul formarii valului 5. Era bine de intrat buy ?

Elliot spune ca este valabil ( confirmarea paternului ), si atunci cand timpul de spargere a unei linii de trend este egal cu timpul ultimului val din patern.

post-2700-0-66114700-1347530968_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Vaxx

 

GBP\USD este o paritate atat de complicata incat nici eu nu o inteleg , miscarea mai mare da dar pe charturi mai mici imi este dificil

O sa ne ocupam si de ea in curand si o sa gasim o solutie cu explicatii , poate ma ajuta si flames .

La Aur, Petrol este mai simplu fata de acesta paritatea valutara .

Parerea mea este sa respectam trasajul si sa incercam sa cautam explicatii cat mai multe impreuna , daca mai are cineva idei fie ele si pe EWA CLASIC va astept cu analize ca sa gasim o logica .

 

succes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.