Sari la conținut

NEOWAVES & EWA ANALIZE SI TRADING


Postări Recomandate

Tranzactionarea pe ziua de astazi la AUD\USD LIVE devine periculoasa , fiindca patternul nu are viteza la care ma asteptam .

 

Pozitia initiata astazi dimineata se paraseste , prin mutarea SL la pretul de intrare .

 

In graficul cu nr (a) se vede intarea

In graficul cu nr ( b) se vede parasirea pozitiei

 

Asteptam alte intrari !!!!!

 

Succes!

post-6242-0-72175900-1347538594_thumb.gif

post-6242-0-94548900-1347538621_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toti cei care ma respecta !!!

 

Buna dimineata la toti cei care nu ma respecta.

 

Analiza tehnica NEOWAVES EUR\USD H1

 

Pattern in dezvoltare.

 

Din analiza precedenta , am atentionat despre o posibila volatilitate in piata pentru ziua de 13092012. Banuiesc ca macar menegmentul riscului a fost respectat.

 

Patternul care se dezvolta pare sa fie un impuls cu valul 5 extins .

 

O sa primesc intrebarea , de ce ai presupus valul 3 extins si acum schimbi la valul 5 ?

 

Din toate masuratorile si mai multe trasaje valul 3 din acesta impulsie relationa FIBO de 161.8% cu valul 1 si in plus valul 2 este un val subdivizat, acest lucru se intampla destul de rar dar se mai intampla , acesta a fost motivul pentru care eu am marcat valul 3 ca val extins.

 

Poate valul extins sa fie si subdivizat?

 

Da poate , chiar este recomandat.

 

Care poate sa fie lungimea valului 5 extins?

 

Lungimea valului 5 extins la o impulsie normala , adica nu terminala , trebuie sa fie min.161.8% din toata lungimea valurilor 1-3.

 

Poate sa apara valul 5 extins in valul C?

 

Da , poate sa apara si in plus daca o sa fie confirmat acest lucru o sa stiu clar ca ma aflu in valul C si ca formatiunea de grad superior este un zigzag alungit.

 

Care ar fi rationamentul sau logica aparitiei valului 5 extins in acest loc( ma refer la inceputul unei miscari mai mari,cum o vad multi) , euforia?

 

Nu, parerea mea este ca in acest loc aparitia unui val 5 extins arata tocmai invers , nerabdarea cumparatorilor in urma unei presiuni enorme a stirilor negative care au fost in ultima perioada, acest lucru il confirma si aparitia unui triunghi running, sau o pura speculatie ,ceea ce ma indoiesc .Piata a fost presata in urma a unei declaratii BCE in urma cu cateva luni , eu am marcat pe una din analizele mele anterioare un punct de intoarcere in acel moment exact cand toata lumea era ferm convinsa ca piata EURO se va duce adanc in jos .( verificati)

 

Poate sa apara un val 5 extins in valul 1?

 

Nu , este exclus acest lucru .

 

In final , daca acest scenariu o sa fie confirmat , o sa avem urmatoarele informatii , privind paritatea EUR\USD :

 

1.Fiindaca valul 5 este extins , suntem intr-un val C.

 

2.Fiindca formatiunea de grad superior are trei segmente , suntem intr-un zigzag elongat.

 

3.Fiindca piata a fost atat de exploziva dupa figura de jos , rezulta ca este presupusa corect , un triunghi running.

 

4.Faptul ca miscarea post , triunghi running , a impins mai mult de 200 % din marimea lui ca pret , nivelul 1.2040 devine un nivel destul de important pentru urmatoarea perioada .

 

5.Este confirmat si punctul de inceput al unei alte formatiuni sau val de grad superior.( terminarea triunghiului running)

 

6.Acel punct ( care unii il cauta cu anii si tot nu-l gasesc) este un punct important pentru masuratorile FIBO pentru valurile urmatoare.

 

7.Formarea zigzagului elongat este o informatie pretioasa la felul cum se va comporta piata in urmatoarea perioada .

 

O parte din confirmari deja le avem mai asteptam inca putin ultimele confirmari odata cu finalizarea patternului si comportamentul pietii dupa el.

 

Mult succes , la ambele tabere?

post-6242-0-15247800-1347603652_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.