Sari la conținut

TeleTrade


STIprdr

Postări Recomandate

cei care merg pe grafice de 1 min si alte astea, ii iubeste brokerul de numa. una -doua ii face de bani.

la un spike de 10 pipsi nu ar trebui sa-ti pierzi contul, doar daca e overleveraged. ceea ce nu se face.

teletrade sunt niste tepari nenorociti, o stie toata lumea.

have a good day!

PS. daca s-ar face bani pe 1 min sau 5 min, ma gandesc si Soros si marii speculanti, fonduri de hedging ar face la fel, dar n-o fac.

de aceea ei fac bani pe termen lung, iar ceilalti baga bani in buzunarele brokerului in proportie de doar...95%.

Editat de johnbull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cei care merg pe grafice de 1 min si alte astea, ii iubeste brokerul de numa. una -doua ii face de bani.

la un spike de 10 pipsi nu ar trebui sa-ti pierzi contul, doar daca e overleveraged. ceea ce nu se face.

teletrade sunt niste tepari nenorociti, o stie toata lumea.

have a good day!

PS. daca s-ar face bani pe 1 min sau 5 min, ma gandesc si Soros si marii speculanti, fonduri de hedging ar face la fel, dar n-o fac.

de aceea ei fac bani pe termen lung, iar ceilalti baga bani in buzunarele brokerului in proportie de doar...95%.

 

tu pe ce grafice urmaresti???daca cineva urmareste pe grafice de h4 un trader poate sa aiba in pierdere minus 150 pips sau si mai mult, pentru un cont de 100$ nu face nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai mic cont pe care-l administrez e 15.000 eur.

cel mai mic grafic e de 1h si daily

cel mai mic SL 20 -50 pipsi

100 de usd e o gluma.

pierdere 100%, fara exceptie.

am lucrat la astfel de lichele. conturile mici, n-au nici o sansa. in toti anii astia, n-am vazut macar un singur cont sub 10.000 care sa dea rezultate peste 6 luni-1 an.( rezultat = macar o cutie de bere) doar jucareala, hobby, sau cum vreti sa-i ziceti.

PS. n-as vrea sa fiu considerat un ingamfat sau increzut, dar io zic ca e mai bine sa stai 6 luni sau 1 an chiar pe demo, sa dezvolti o strategie care iti acopera pierderile si-ti aduce un mic profit, dupa care sa cauti clienti, ca bani sunt destui, incredere nu e. ( ma refer la clienti)., decat sa-ti bagi banutii tai, cate-o suta cate-o mie, pe care-i pierzi oricum, Asa am un cunoscut, un fraier care cum are cate-o suta ii baga la iforex. ii ajung cam o juma de ora. Acum s-a specializat si baga si la Lioness sau cum ii zice la escrocheria aia...Se pare ca unii chiar se inghesuie sa se bage pe cate un sucker list la cate un hotzoman din asta...

asa ca sfatul meu (pe care nu mi l-a cerut nimeni este: fa-ti un sistem cu care sa te simti bine, cam 6 luni-1 an pe demo, ia statementu-n mana si cauta 100 de oameni cu bani din orasul tau. din 100-200 o sa-ti vina 1-2. Apoi stai 16 ore pe zi si lucreaza. asa se face banu. odata la 2-3 luni o sa scoti ceva si tu. Daca rezisti un an, se cheama ca faci trading for living. Daca faci profit mare, rapid...inseamna ca nu te apuca luna viitoare.

Bafta.

post-6531-0-83915100-1348571614_thumb.gif

Editat de johnbull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai mic cont pe care-l administrez e 15.000 eur.

cel mai mic grafic e de 1h si daily

cel mai mic SL 20 -50 pipsi

100 de usd e o gluma.

pierdere 100%, fara exceptie.

am lucrat la astfel de lichele. conturile mici, n-au nici o sansa. in toti anii astia, n-am vazut macar un singur cont sub 10.000 care sa dea rezultate peste 6 luni-1 an.( rezultat = macar o cutie de bere) doar jucareala, hobby, sau cum vreti sa-i ziceti.

PS. n-as vrea sa fiu considerat un ingamfat sau increzut, dar io zic ca e mai bine sa stai 6 luni sau 1 an chiar pe demo, sa dezvolti o strategie care iti acopera pierderile si-ti aduce un mic profit, dupa care sa cauti clienti, ca bani sunt destui, incredere nu e. ( ma refer la clienti)., decat sa-ti bagi banutii tai, cate-o suta cate-o mie, pe care-i pierzi oricum, Asa am un cunoscut, un fraier care cum are cate-o suta ii baga la iforex. ii ajung cam o juma de ora. Acum s-a specializat si baga si la Lioness sau cum ii zice la escrocheria aia...Se pare ca unii chiar se inghesuie sa se bage pe cate un sucker list la cate un hotzoman din asta...

asa ca sfatul meu (pe care nu mi l-a cerut nimeni este: fa-ti un sistem cu care sa te simti bine, cam 6 luni-1 an pe demo, ia statementu-n mana si cauta 100 de oameni cu bani din orasul tau. din 100-200 o sa-ti vina 1-2. Apoi stai 16 ore pe zi si lucreaza. asa se face banu. odata la 2-3 luni o sa scoti ceva si tu. Daca rezisti un an, se cheama ca faci trading for living. Daca faci profit mare, rapid...inseamna ca nu te apuca luna viitoare.

Bafta.

 

cine cunoaste pe omul ista care a pus bani in cont cu 400$ ?????? puteti sa urmarit, pagina e tradus prin google http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=ru&rurl=translate.google.md&sl=ru&tl=ro&twu=1&u=http://www.fxclub.org/moscow_news/2008/12/15/4643.html&usg=ALkJrhiCNCuRQtotCz2sFlul-54oyTu4ew

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot nu inteleg cum vine asta cu "graficele"..., sunt tare nedumerit. Ce legatura are ca e h4 sau h1? Chiar nu inteleg, sau sa inteleg ca, pentru a-ti pune SL si TP te uiti la barade h4 si la ce bare mai sunt in urma? care o fi logica. H4 e diferit de la broker la broker deci difera si atunci cum faci? tranzactioneazi in functie de broker? Pai pretul e c-am acelasi, cu foarte mici diferente ce nu se vad pe h4.

Am auzit multa lume ca se uita pe h4 caci e "mai putin zgomot" de parca zgomotul ala nu face si el valuri si parca si alea nu fac parte din ceea ce face pretul zilnic.

Daca e cineva sa ma dumireasca as fi tare recunoscator.

 

Ca sa ma fac inteles. Eu stiu, sau poate gresesc, ca pretul se loveste sau ricoseaza sau cum vrei sa-i spui atunci cand intalneste ceva in cale, ca e sup/rez, ca e final de val, ca e ratie fibo ca e ceva, orice. Atunci, pe logica asta, cum sa-ti dai seama din felul cum arata bara de h4 ca e un semnal? Ca vezi ca a avut loc o congestie sau un recul?

Si cum te ajuta asta dupa ce a avut loc reculul?

Nu cumva trebuia sa fii deja acolo, la nivel in speranta ca are loc reculul? sau astepti 2 3 bare de h4 adica 8 12 ore sa vezi reculul? Atunci ce rost mai are h4 cand poti vedea direct pe Daily!

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista "zgomot" in piete. Ceea ce voi numiti zgomot este doar incapacitatea voastra de a intelege ce se intampla. Pe timeframe-uri mai mici lucrurile se misca mai rapid, de aici si impresia de zgomot. Pe orice timeframe oamenii cumpara pentru ca cred ca piata va merge in sus, si vand pentru ca cred ca piata va merge in jos. Nimeni nu tranzactioneaza la intamplare ca sa creeze "zgomot". Zgomotul e doar in mintea voastra :D

  • Upvote 4
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E pentru a doua oara cind trebuie sa fiu de acord cu Mister Black ( si asta ptr. ca el posteaza rar )

- Uneori , un M5 pare " urias " in raport cu M1 , de exemplu , si totusi , se tranzactioneaza perfect pe TF-urile acestea !.

- Indiferent de " zgomot ". :>

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.