Sari la conținut

Offtopic Profesionist


Postări Recomandate

  • Management

Am facut upgrade la platforma si am trecut si pe o tema care se adapteaza mai bine la diferite rezolutii (face resize automat in functie de rezolutia monitorului fiecaruia). Ma bucur daca se observa o diferenta in bine. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum romanului ii place sa vorbeasca uneori chiar cand nu are nimic de spus, indemn utilizatorii forumului Vamist sa nu se mai lege de orice chichita care le displace si care e, lipsita de importanta, cu atat mai mult cu cat cineva face eforturi de a posta ceva in mod regulat si care se doreste a avea o valoare.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Scuze omule :)

 

Nu stiam ca esti atat un atat de indarjit protector al limbii romane. Eu sunt plecat de acasa, nu prea mai vorbesc romana decat pe forum, si am inceput recent sa am dificultati in a exprima in romana ceea ce vreau sa transmit. Mi s-a parut interesant ca tu te afli cumva la polul opus si atunci am pus o intrebare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-un fel insist si eu pe utilizarea limbii romane , motiv pentru care folosesc "multumesc" intentionat in loc de "mersi" si "bine" in loc de "ok" . Lumea nu isi da seama ca de fapt "americanizarea" asta reprezinta treptat treptat transformarea intr-o colonie. Nu ca simpatizez cu USL , dar mi-a placut replica aluia "Ce, suntem colonie?" . Bravo lui, a avut cohones tupeu, cum s-ar zice. Sau mai vezi raspunsuri date de unii "whatever" sau "think so" etc, crezand ca sunt mai importanti ciupind cate 2-3 cuvinte in engleza.

 

Ori vorbesti in engleza ori you don't speak deloc. Do you understand ce spun eu ? If you don't , go and citeste some engleza. J'aime how I vorbesc. :)

 

Insa pentru ca vorbim de forex iar forexul este o chestiune internationala unde limba majoritara este engleza, mi se pare normal sa folosesc engleza aici.


Mi s-a parut amuzanta reactia voastra fiecare la adresa celuilalt :).



Scuze omule :)

 

Nu stiam ca esti atat un atat de indarjit protector al limbii romane

 

De ce crezi ca-i zice Dârzu ? :D

Editat de Apollo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-un fel insist si eu pe utilizarea limbii romane , motiv pentru care folosesc "multumesc" intentionat in loc de "mersi" si "bine" in loc de "ok" . Lumea nu isi da seama ca de fapt "americanizarea" asta reprezinta treptat treptat transformarea intr-o colonie. Nu ca simpatizez cu USL , dar mi-a placut replica aluia "Ce, suntem colonie?" . Bravo lui, a avut cohones tupeu, cum s-ar zice. Sau mai vezi raspunsuri date de unii "whatever" sau "think so" etc, crezand ca sunt mai importanti ciupind cate 2-3 cuvinte in engleza.

 

Ori vorbesti in engleza ori you don't speak deloc. Do you understand ce spun eu ? If you don't , go and citeste some engleza. J'aime how I vorbesc. :)

 

Insa pentru ca vorbim de forex iar forexul este o chestiune internationala unde limba majoritara este engleza, mi se pare normal sa folosesc engleza aici.

 

Mi s-a parut amuzanta reactia voastra fiecare la adresa celuilalt :).

 

Scuze omule :)

 

Nu stiam ca esti atat un atat de indarjit protector al limbii romane

 

De ce crezi ca-i zice Dârzu ? :D

 

Si il cheama, de fapt, Dîrzu cu î din i, nu din a. :)) Apropos, cand ma gandesc la americanizare, ma gandesc involuntar si la lanturi enorme de magazine si cumparaturi. Si nu vreau sa cred ca vom urma aceiasi soarta a colonistilor de dincolo de ocean: obezitate, s.a.m.d.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dirzu e poet... lasati-l ca e nationalist cu limba romana, ca francezii traduc tot. atata timp cat nu scriem cu limbaj de mirc pentru mine e ok (adica in regula :-)) )...

 

Ati lucrat pe un windows in romana? v-ati descurcat? va dau si un office? eu nu!

 

cum traducem windows? office?

 

mai bine americanizati decat comunisti sau maghiarizati..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare : care e media de tranzactii pentru ca un statement sa fie credibil pe 12 luni ? Ca poti nimeri doar 5 tranzactii tot anul si sa faci mii de pips sau poti nimeri 500 de tranzactii si sa faci la fel. Diferenta este ca in primul caz apare intrebarea "Daca a fost noroc?"


Cu cat exista mai multe tranzactii cu atat e mai bine, banuiesc, corect? Deci pentru asta ar trebui insistat Intraday ?

Editat de Apollo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideal ar fi o singura tranzactie pe zi , si aceea pe distanta scurta ( 10-15 pps. ) cu volum mare !.

- La doua, deja , intervine lacomia , care stim unde duce , nu ?  :> 

-Dar, nu poate fi vorba de " nimereala " !.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.