Sari la conținut

Offtopic Profesionist


Postări Recomandate

Eu sunt de parere ca nu ar trebui facut un fond de catre oficialii vamistului, eventual daca il face cineva care nu e moderator sau sa aiba vreo functie pe aici caci noii-veniti vor crede ca e ok sa risti oricat si o vor lua drept religie.

 

Nu asta e problema. Citeste cu atentie ce am scris in propunere si vei vedea ce trebuie sa faca nou-venitii. In plus daca se va infiinta , va exista o descriere din care va reiesi motivul pentru care s-a infiintat. Ziceam de Miliardar. Scuze , i-am incurcat. Ma refeream la Magicianul.

 

Mai era cineva pe aici care spunea ca a intrat cu 50$ si a scos 400 intr-o saptamana, recent am mai citit ca cineva a procedat la fel insa cu un profit de aproape 300% tot intr-o saptamana.

 

Scopul nu este sa dai o lovitura si apoi sa te retragi. Nu, scopul este sa dai lovitura dupa lovitura intr-un timp cat mai indelungat.

Exista fel si fel de strategii care se muleaza pe caracterul fiecaruia, lasati oamenii sa se dezlantuie ca sa putem trage la final o linie si concluziile . Exista grup cu reguli stricte de tranzactionare si exista grup fara restrictii. Ca se va interpreta ca pe concurs, asta este. Cine va vedea ca pe competitie inseamna ca se va lasa prins in emotii si stim unde duc emotiile. Acest lucru va conta la final dupa ce se va trage linie.

Si atunci nimeni de aici nu va mai putea sa faca gura ca nu se fac bani decat cu risc controlat sau nu se fac bani decat daca esti lasat de capul tau fara sa te incadrezi in anumite tipare (exista oameni care s-au realizat in viata si neurmand turma, nu ?)

Editat de Apollo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu sunt de parere ca nu ar trebui facut un fond de catre oficialii vamistului, eventual daca il face cineva care nu e moderator sau sa aiba vreo functie pe aici caci noii-veniti vor crede ca e ok sa risti oricat si o vor lua drept religie.

 

Nu asta e problema. Citeste cu atentie ce am scris in propunere si vei vedea ce trebuie sa faca nou-venitii. In plus daca se va infiinta , va exista o descriere din care va reiesi motivul pentru care s-a infiintat. Ziceam de Miliardar. Scuze , i-am incurcat. Ma refeream la Magicianul.

 

Mai era cineva pe aici care spunea ca a intrat cu 50$ si a scos 400 intr-o saptamana, recent am mai citit ca cineva a procedat la fel insa cu un profit de aproape 300% tot intr-o saptamana.

 

Scopul nu este sa dai o lovitura si apoi sa te retragi. Nu, scopul este sa dai lovitura dupa lovitura intr-un timp cat mai indelungat.

Exista fel si fel de strategii care se muleaza pe caracterul fiecaruia, lasati oamenii sa se dezlantuie ca sa putem trage la final o linie si concluziile . Exista grup cu reguli stricte de tranzactionare si exista grup fara restrictii. Ca se va interpreta ca pe concurs, asta este. Cine va vedea ca pe competitie inseamna ca se va lasa prins in emotii si stim unde duc emotiile. Acest lucru va conta la final dupa ce se va trage linie.

Si atunci nimeni de aici nu va mai putea sa faca gura ca nu se fac bani decat cu risc controlat sau nu se fac bani decat daca esti lasat de capul tau fara sa te incadrezi in anumite tipare (exista oameni care s-au realizat in viata si neurmand turma, nu ?)

 

 

Este o ideie buna din partea ta Apollo si este bine pentru toti ca sa se orienteze ca ceva ce este mai bun . 

Asteptam sa se inscrie participanti si sa inceapa treaba . 

 

Succes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.myfxbook.com/members/NicksSmall/house-wife/497347

 

uite unu care a facut niste maruntis si mai sunt destui, doar trebuie sa cauti nitel. religia 2%/luna e pentru cei care nu pot.

 

nu o sa pun analize ca nu vreau sa intru si eu in turma de parelologi. 

 

Ceea ce nu inteleg este de ce te deranjeaza si esti atat de vehement ca cineva invata ? 

Oare asta nu este o frustrare personala care o expui aici pe forum incercand sa cauti raspuns la neputinta ta ? 

 

Aceasta tranzactionare este perfecta . Dar de ce nu ai incercat sa te intrebi daca nu cumva este o reclama a unui BROKER ?!  Din cauza ca turma isi pierde speranta are nevoie de o noua speranta ca sa continuie sa ramana in joc . La acest lucru nu te-ai gandit ?  

Manipularea in masa este extrem de usoara mai ales cand este vb de bani . 

Sa nu uitam trendurile care exista pe piata ca ,, frizerul castiga dupa masa cand vine acasa de la servici cate 500 usd ,, sau astea nu le-ai vazut pe net . 

 

Infectia se raspundeste repede si virusul este extrem de greu de reparat dupa ce ai ,, mirosit ,, euforia banilor - nu uita asta ! 

Din cate se vede cat de insistent este ca toti care invata fac un lucru de doi lei se vede deja ca esti prins in acest val de TURMA BUNA DE MULS si o sa fii multa vreme in ea si nu cred ca o sa mai fii reparat vreodata . 

 

Cred ca pana la maturitate mai ai destul de mult si cand o sa ajungi sa intelegi ca ; nu toata musca face miere , probabil ca o sa stii sa faci o diferenta intre muste ! 

 

Intrebare ; de ce toate conturile de tranzactionare perfecta incep de la sume atat de mici si nu incep de la o suma de 50 000 usd  de ex ? 

Ras ; fiindca in turma si in saracie lumea nu are atatea bani si daca ai arata un cont care incepe de la 50 000 usd  nu ar fi atat de interesati , dar daca incepi de la 1000-2000 mustele se aduna mai repede si sunt dispuse sa viseze si au o manifestare exact ca a ta . 

Esti un exemplu viu al puterii manipularii . 

 

Daca te uiti si la contul meu din cadrul Fondului scrie REAL - ha ha ha ha ha - exact pentru asta au facut ca sa fie o deruta si mai mare . 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 O analiza nu o pui pe Forum fiindca nici o linie nu stii sa o trasazi pe un grafic si sunt absolut convins de asta . 

 

Ca sa trasezi o simpla linie pe un grafic  trebuie sa stii mai multe lucruri de cat crezi tu ca sunt .  3:-O

In momentul cand inveti sa  trasezi linia  o sa intelegi deja ca ceea ce vezi tu in visele tale este destul de departe ...  :D

 

Din acest motiv te rog invata sau copie in liniste ce vrei tu dar nu te mai arunca asupra oamenilor de pe Forum ca nu demonstrezi decat cat esti de slab si de instabil in credinta ta .....  :(|)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca voi sunteti traderi profi si vorbiti numai de conturi de 50-100k cand voi nu aveti un cont real de 1000usd.

mai stiu ca tu miezule din contul demo platesti swap si faci retrageri sa iti platesti impozitul la bicicleta.

ramaneti voi fericiti cu fundul si analizele voastre! eu ma retrag si nu va mai deranjez.

 

 

P.S.sa iti schimbi poza in pekinez cand o sa treci si tu pe minus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cineva pe acest forum spunea ca,  citez (aproximativ), "SL nu este facut sa fie atins ! "

Sunt intru totul de acord cu asta ! Daca SL este facut ...nu pentru a fi atins ... atunci el nu isi are sens decat daca iei in calcul varianta ca vei pierde . SL ar trebui sa fie un ... reper orientativ pe care sa il iei in seama ca "posibilitate de drowdown temporar " al unei tranzactii . Cand deschizi o tranzactie stii ca trendul isi are directia pe care deschizi tranzactia; exista insa posibilitatea ca pretul sa fluctueze.. 10... 20... 50...100....200 pipsi  in functie de TF pe care lucrezi . ACEST lucru trebuie prevazut ! De  ACEST lucru trebuie sa tii cont cand deschizi o tranzactie ! Sa iti gasesti de asa maniera Lotul  unei tranzactii incat sa iti permita lejer acest baleiaj , (si inca sa mai ai rezerve) fara ca tranzactia sa se inchida.(pe pierdere ) .

De la a fi prevazator , calculat , echilibrat , si pana la a ...tranzactiona ...cu teama ...aproape ...panicat ... e diferenta mare !

Fa o singura tranzactie pe zi , pe saptamana, pe luna sau pe an daca e cazul ... dar fa-o cu curaj ! cu responsabilitatea lucrului bine facut , al analizei bine facute !

 

 

Dupa o luna de zile Fondul Vamist nu are niciun cont pe plus ! Toate sunt pe pierdere ! Ciudat ! Pentru ca stiu ca sunt oameni inteligenti acolo !

Editat de Magicianul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.