Sari la conținut

Offtopic Profesionist


Postări Recomandate

Nu o lua asa  in tragic...

Mai e de construit... atata tot !!

 

( nu cauta un popa ...mai degraba cauta un invatator ! sau un educator ceva ... ori un dascal...)

 

Mesajul meu a fost de incurajare, anume ca nu trebuie sa se lase influentati de parerea altora.

 

Incearca FxPro ca broker. Au servere bune si executie rapida.

Editat de Apollo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu o lua asa  in tragic...

Mai e de construit... atata tot !!

 

( nu cauta un popa ...mai degraba cauta un invatator ! sau un educator ceva ... ori un dascal...)

 

Mesajul meu a fost de incurajare, anume ca nu trebuie sa se lase influentati de parerea altora.

 

Incearca FxPro ca broker. Au servere bune si executie rapida.

 Pai se accepta in cadrul fondului ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu o lua asa  in tragic...

Mai e de construit... atata tot !!

 

( nu cauta un popa ...mai degraba cauta un invatator ! sau un educator ceva ... ori un dascal...)

 

Mesajul meu a fost de incurajare, anume ca nu trebuie sa se lase influentati de parerea altora.

 

Incearca FxPro ca broker. Au servere bune si executie rapida.

 

Apollo, prietene!!! E a 7-a oara cand iti spun: intra prietene in Fond si demonstreaza-ne ca stii sa pui in practica tot ceea ce sustii tu pe aici in teorie! De ce nu intri? Lasa-ma cu povesti ca ... brokerul, ca regulile...  Ti-e teama si tie c-o sa fii expus si o sa ramai in fundul gol?! .. Trebuie sa depasesti chestiile astea, marunte... temeri de 2 lei, altfel ....vorba aia / Ciocul mic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

@Magicianul, se accepta orice broker care are conturi demo nelimitate (care nu expira).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 


Edison a scris :

 

Adevarul e ca este foarte dificil sa readuci un cont la breakeven de la -20....-30% aplicand acelasi MM, adica riscand in continuare max. 2% din balanta per trade... Una e 2% din 100,000 si alta e 2% din 70,000. Abia acum se impune un MM mai ofensiv, in sensul ca in functie de setup-context piata-confluente, uneori se poate risca si 7-10% din balanta, dar nimic nu e sigur, au fost situatii cand mi-a iesit tehnica asta, alteori insa, mai rau te afunzi...Una peste alta, Regulile sunt reguli, om trai si-om vedea! Totul e posibil! 

 

Ala nu este MM ofensiv. Nu exista MM ofensiv ci doar MM defensiv care urmareste sa reduca pierderile cat mai mult. Daca tu maresti riscul cand ai -30% cred ca exista peste 90% sanse sa termini contul mai repede decat ti-a luat sa pierzi cele treizeci de procente. Cu riscul dinamic vei risca mai putin dar vei pierde si mai putin. Am mai spus, si nu o sa o mai spun de multe ori ca vad ca nu s-aude : un SL nu este pus sa fie batut. Scopul este sa elimini riscul , nu profitul. Daca nimeni nu crede asta il invit sa faca si el 10-20 de tranzactii fara nici o pierdere si apoi mai vorbim daca aceasta teorie este valabila sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apollo:

Intra pe Alpha sau pe Beta si arata-ne tu cum readuci un cont de la -30 la breakeven sau chiar pe plus, de ce nu!? 

Ai marea ocazie sa ne demonstrezi la tonti de aici, ca ceea ce spui/sustii in teorie stii sa si aplici! Do IT!!!

 

Una e sa stii, si alta e sa poti sa aplici! Asta face diferenta intre loseri si winneri!

 

 

enjoy  http://www.youtube.com/watch?v=uTQlmjS-JYM

Editat de EdisonFx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.