Sari la conținut

Offtopic Profesionist


Postări Recomandate

@ Magicianul

 

Sper ca esti constient ca odata ridicata manusa, vei deveni o tinta a ironiilor. Crezi ca poti sa (le) faci fata?

 

Toata smecheria este sa-ti vezi de strategia ta, sa nu asculti ce spun unii sau altii, respecti doar regulile si-ti vezi de treaba!

Nu trebuie sa deviezi de la Trading Planul tau, vor fi trade pe +, altele pe -, trb. sa-ti acorzi timp si sa ai incredere. A... si sa n-o iei ca pe o intrecere, nu suntem la concurs! Fiecare evolueaza in felul sau. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Magicianul

 

Sper ca esti constient ca odata ridicata manusa, vei deveni o tinta a ironiilor. Crezi ca poti sa (le) faci fata?

  :))

 

hai ca esti tare ...

 

   eu ma bag pentru ca nu imi vine a crede ca merge atat de greu ...

    pentru ca sunt nemultumit de felul in care arata graficele alea ...

     vreau sa ma conving pe pielea mea ...

  cu toate ca nu stiu cat de ... corect este sa apar eu la dupa o luna de la inceperea concursului cu un cont nou-nout... in vreme cei  care au muncit o luna incheiata... au conturile mult sub linia de start ...

 sa incerc sa tranzactionez pe un cont mai mult de o luna de zile este si pentru mine o noutate !

intr-o luna de zile eu faram cate 10 conturi demo , incercand sa aduc imbunatatiri ... fie unor indicatoare , fie unor Ea-uri ...

  e o provocare si pentru mine sa ma abtin de la a tranzactiona "intuind" miscarea pietei a indicatorilor... etc... e o provocare pentru mine sa adopt o strategie si sa o si urmez...

  sper sa pot intelege pe deplin cum e cu riscul  si marimea loturilor...

Editat de Magicianul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Pentru ca nu mi se incarca myfxbook momentan, ma ocup maine de adaugarea noilor conturi si voi trimite pe privat doritorilor detaliile de conectare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Le-am trimis eu pana una alta. Vroiam oricum sa mai zic si ca pe tot restul verii voi fi si mai putin activ (deloc). Am inceput de ceva vreme sa ma joc cu fel de fel de chestii statistico-fantastice ceva mai complicate decat analiza tehnica obisnuita si voi fi ocupat implementand strategii si alte nebunii. Mai vin eu pe la sfarsitul verii si va spun ce-am facut - daca mi-am distrus contul sau daca m-am mutat in Insulele Cayman.

 

Nu mai imi trimiteti mie deci PM-uri daca aveti vreo problema de discutat ca probabil n-am sa raspund la timp. Redirectionati tot traficul catre Stefan. Sorry :D

 

sincu_viorel si magicianul nu uitati ca ati intrat in fondul ALPHA. Adica ala cu reguli draconice in care nu vi se permite sa va distrugeti contul in mai putin de vreo 3 saptamani. Respectati regulamentul. Daca nu va convin regulile spuneti si puteti fi foarte usor trecuti in fondul Beta. Acolo nu aveti niciun fel de constrangere. Magicianule, tu ai mai trecut prin asta. Pe bune, daca ai o strategie care merge, pai ai sa faci tata bani si cu 2% per trade. Daca vrei sa faci si mai mult pai fa-o pe contul tau real sau muta-te in fondul beta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Si eu va rog sa redirectionati catre mine toate cererile pe care in mod normal le adresati lui Criodi. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.