Sari la conținut

Offtopic Profesionist


Postări Recomandate

Desigur, acum imi recomanzi si tu cartea MQL4 de pe site-ul oficial  ? :) Daca da, mai bine lasa.

Oricat am incercat sa invat, am impresia ca sare peste niste lucruri esentiale fara de care nu pot intelege. Am impresia ca mai trebuie ceva inainte de a te apuca de acel MQL4 iar eu nu stiu acel ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desigur, acum imi recomanzi si tu cartea MQL4 de pe site-ul oficial  ? :) Daca da, mai bine lasa.

Oricat am incercat sa invat, am impresia ca sare peste niste lucruri esentiale fara de care nu pot intelege. Am impresia ca mai trebuie ceva inainte de a te apuca de acel MQL4 iar eu nu stiu acel ceva.

 

Nici eu nu ma pricep la MQL4 insa un prieten, bun-cunoscator al limbajelor de programare mi-a spus ca seamana cu C.

 

Apropos, mai stie cineva ceva de Sorin (oltciter)? A disparut dintr-o data de pe forum, mi-era teama sa nu aiba iarasi probleme de sanatate. Sa speram ca e bine, totusi.

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai tocmai la asta ma refeream indirect, ca trebuie sa cunosti C++ inainte de a te apuca de MQL4 . Iar mie nu mi-a placut C++ niciodata, pentru ca practic nu l-am inteles niciodata.Mi-adusei aminte, ,notele la scoala le luam tocind programele virgula cu virgula, paranteza cu paranteza. Stateam cam doua trei ore pana reuseam sa-l invat perfect :)) pe din afara. Dar habar nu aveam care ce face. Cand toti au luat note sub 7 la lucrare , eu am fost singurul din grupa care a luat 9 . Zicea profesoara "Nu stiu cum ai reusit sa copiezi ca am stat toata ora numai langa tine"   =)).

Editat de Apollo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu crezi ca eu stiu c++? nu.., incerc sa invat c#. nu sunt programator de meserie doar ca lucrurile simple mi le fac singur si asa invat ceva.

mql4 am invatat inainte sa ma apuc de c#

 

prima oara am incercat sa trimit un order, un singur rand. dupa care am inceput sa pun si variabile, am vrut sa verific daca e un order la pretul ala ca sa nu il mai pun inca o data, am pus un comment in order pe care il verific. acum am subrutine pentru fiecare lucru care il fac, si usor usor mi-am facut treaba cu el mai ales ca iti vin o gramada de idei pe parcurs.

o sa fie un pic mai greu la inceput dar structura o inveti pe parcurs mai ales ca nu te lasa sa rulezi fara toate punctele si parantezele....

pana iti raspunde cineva pe forum la o problema o gasesti pe mql4.

eu nu am citit nici o carte doar din help. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt multe lucruri care ma enerveaza in actuala carte MQL4 si mai mult ma enerveaza spartul ala de autor care spune ca e foarte usor, doar ca e mai greut la inceput.  Il bag in ^^^%%$$ . Voi mai cauta carti , sper sa gasesc ceva pe placul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Apropos, mai stie cineva ceva de Sorin (oltciter)? A disparut dintr-o data de pe forum, mi-era teama sa nu aiba iarasi probleme de sanatate. Sa speram ca e bine, totusi.

 

 

Cand il mai vezi recomanda-i sa citeasca articolul asta http://dantanasescu.ro/2010/01/07/vindecarea-cancerului-cu-bicarbonat-de-sodiu.html  . Italia nu e departe. Poate poate.

Stiti cum s-a vindecat unul de aceasta boala ? Vazandu-si calul care avand aceeasi boala manca o anumita iarba. Apoi a facut ceai din acea iarba si s-a vindecat atat el cat si calul.  Intamplarea a avut loc prin 1920-1930 dar a fost musamalizat totul din motive lesne de inteles.

Editat de Apollo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.