Sari la conținut

Offtopic Profesionist


Postări Recomandate

Acesta persoana are "adepti" care ii platesc vreo 20 de euro lunar parca sa in invete sa faca forex. Ok orice poate prostii pe ori cine, ca doar sunt majori, dar aceasta practica sa fie incurajata de VAMIST? De membrii forumului care il ridica sus si tare in slavi ca facea nu stiu ce anlize de -2lei care spunea ce vedea tot orbul - ca o paritate este in sus sau in jos pe daily =))

 

Mie-mi plac filmele si analizele lui Oltciter...Asta nu inseamna ca tranzactionez dupa ele.

Au un scop : mai auzi o parere de la cineva care se afla zilnic in piata Forex.

Spune si lucruri interesante sau chestii pe care le-ai observa singur (daca ai habar cu ce se mananca piata) dupa mai mult timp decat filmul de 30 minute.

 

Asa ca :

- Analizele lui Oltciter economisesc timp, abordeaza probleme, scenarii si ipoteze normale.

- Arata opinia personala.

- Sincer imi plac mai mult decat alte analize considerate  "savante" publicate de "profesionisti"

Editat de radu103
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Se pare ca cei doi domni pe care forumul ii acceptase ca fiind un fel de anal-isti ai Vamistului, ca sa zic asa, care postau zilnic analize credibile la prima vedere,si-au facut conturile praf.

Bravo baieti! V-ati batut joc de sansa de a arata celor de pe Vamist ca, cu grija si cu bagare de seama se pot face macar pipsi daca nu si bani din treaba asta!

-90%, respectiv -88%. Bravo, baieti, inca odata.Asteptam in continuare anal-izele voastre, bazate pe procentele astea, se pare!

 

nu au castigat niciodata bani din asa ceva. probabil acelasi pattern. au castigat 3-4 luni si dupa aceea au pierdut. cumva asta ii face sa creada ca ceea ce fac ei este bine si mai mult ...pot sa si arate la altii si sa ia bani pe asta. ori au  problema la cap si se mint in fiecare zi ca au profit cand de fapt nu au ori vor sa fie tepari.

 

Eu cred ca un cont demo pe langa un cont real nu-si are sensul pt ca :

- nu poti sa-i acorzi aceeasi atentie

- sigur nu ii dai aceeasi importanta

- nu simti in buzunar "pierderea" (la timp cat s-o inchizi inainte de fi catastrofa)

- pana la urma e doar un demo asa ca fie ce-o fi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat si eu sa vad ce ati facut cu fondul ala. Dupa cum se pare se confirma zicala, cine nu stie sa tranzactioneze invata pe altii. darzu si cu oltciter vad ca au bagat contul in pamant la mare arta. Doar unul singur pare ca are stofa de trader. Chris. Vad ca a ajuns la +38% plecand de la -20%. Super bine. Si fara sa riste foarte mult, fara salturi. Chiar daca a facut doar pe demo e super bine, trebuie doar sa insiste. Nu stiu de cand tranzactioneaza sau ce stil are, dar eu zic ca daca poate sa faca asta pe demo, doar partea psihologica poate sa-l opreasca sa faca bani pe real. Chiar daca o sa dureze 5-6 ani de zile pana sa ajunga trader adevarat, nu trebuie decat sa insiste. Daca nu renunta, daca nu o sa riste prea mult pe real, nu are cum sa nu ajunga un trader adevarat pana la urma. Good job!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Se pare ca cei doi domni pe care forumul ii acceptase ca fiind un fel de anal-isti ai Vamistului, ca sa zic asa, care postau zilnic analize credibile la prima vedere,si-au facut conturile praf.

Bravo baieti! V-ati batut joc de sansa de a arata celor de pe Vamist ca, cu grija si cu bagare de seama se pot face macar pipsi daca nu si bani din treaba asta!

-90%, respectiv -88%. Bravo, baieti, inca odata.Asteptam in continuare anal-izele voastre, bazate pe procentele astea, se pare!

 

nu au castigat niciodata bani din asa ceva. probabil acelasi pattern. au castigat 3-4 luni si dupa aceea au pierdut. cumva asta ii face sa creada ca ceea ce fac ei este bine si mai mult ...pot sa si arate la altii si sa ia bani pe asta. ori au  problema la cap si se mint in fiecare zi ca au profit cand de fapt nu au ori vor sa fie tepari.

 

Eu cred ca un cont demo pe langa un cont real nu-si are sensul pt ca :

- nu poti sa-i acorzi aceeasi atentie

- sigur nu ii dai aceeasi importanta

- nu simti in buzunar "pierderea" (la timp cat s-o inchizi inainte de fi catastrofa)

- pana la urma e doar un demo asa ca fie ce-o fi

 

 

vere daca tu nu poti sa iei in serios meseria asta macar pe demo ce mai cauti in domeniul asta?  daca tu inveti de la unul care nu are profit nici  macar pe demo o sa iti creasca tie sansele sa faci bani pe real? io cred ca va bateti joc de timpul vostru si incurajand incompetenta spund ca e utila va bateti joc si de cei care nu au cont si citesc forumul asta. nu stiu de ce nu au curajul sa se bage in seama dar vad ca in permanenta sunt 300 de cititori pe forum din care 10 au cont.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca Maria e de vina in toata treaba asta  :blink:

 

pai sa fii convins ca maria e de vina in toata treaba asta. atitudinea asta de mi-a mers 1 luna deci o sa continue sa mai imi mearga si ma cheama trader de unde crezi ca vine? sau atitudinea . ce e aia vere . hai sa ne bagam banii in real fara sa avem macar o abordare profitabila. sa aruncam cu 100 de euro pe pozitie si dupa aceea sa batem din palme si din picioare ca la meciurile de fotbal in fata calculatorului . toti cauta adrenalina in piata . asta le place si asta au. din fericire adrenalina nu creste contul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.