Sari la conținut

Binary options sau forex spot?


ThC

Postări Recomandate

Va rog mult sunt incepator ... si am vazut de ex....pe 24options.com ... optiuni binare :-? in primu rand

la cotatii este ceva de genu EUR/USD 1.35678

Nu inteleg de ce este 1 urmat de 5 cifre...iar la celalalte site`uri forex este 1 urmat de 4 cifre...:D

Poate imi explica si mie cineva..dupa care as dorii sa intreb daca e mai bine sa incep cu optiunile binare sau cu forex normal .

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

  • Moderators

As zice sa incepi mai intai prin a citi topicul ACESTA. Titlul tau original: "am cea mai mare intrebare posibila :D" nu prea are stofa de ceea ce incercam noi sa facem aici, iar restul postarii tale imi arata ca probabil nu ai urmarit nici cele alte cateva indicatii din acel topic. Ti-am editat titlul si mutat postarea intr-un loc mai potrivit.

 

Revenind insa la intrebarea ta pot sa iti zic ca de exemplu si eu pot sa imi fac casa de brokeraj si sa ofer cotatii cu 2 decimale. Cumpar EURUSD la 1.23 si vand la 1.24. S-ar putea totusi ca un competitor, o alta casa de brokeraj care cumpara EURUSD la 1.23004 si vinde la 1.23009, sa aiba mai mult succes ca mine. Ca trader, cu cat diferenta dintre BID si ASK e mai mica cu atat SPREAD-ul si deci costurile mele de tranzactionare sunt mai mici. Cu cat iti ofera brokerul mai multe decimale cu atat e mai bine pentru tine. Unii brokeri nu isi permit pur si simplu sa ofere 5 sau mai multe decimale. Nu ma intreba ce e aia BID, ASK, sau SPREAD. Google tine deschis 24 din 24 si e mult mai generos cu timpul sau.

 

Binary options nu am tranzactionat si am sa ma abtin din a comenta prea mult. N-as recomanda insa binary options trading in loc de trading normal. As recomanda poate in loc de american roulette gambling, dar mai mult de atat nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As zice sa incepi mai intai prin a citi topicul ACESTA. Titlul tau original: "am cea mai mare intrebare posibila :D" nu prea are stofa de ceea ce incercam noi sa facem aici, iar restul postarii tale imi arata ca probabil nu ai urmarit nici cele alte cateva indicatii din acel topic. Ti-am editat titlul si mutat postarea intr-un loc mai potrivit.

 

Revenind insa la intrebarea ta pot sa iti zic ca de exemplu si eu pot sa imi fac casa de brokeraj si sa ofer cotatii cu 2 decimale. Cumpar EURUSD la 1.23 si vand la 1.24. S-ar putea totusi ca un competitor, o alta casa de brokeraj care cumpara EURUSD la 1.23004 si vinde la 1.23009, sa aiba mai mult succes ca mine. Ca trader, cu cat diferenta dintre BID si ASK e mai mica cu atat SPREAD-ul si deci costurile mele de tranzactionare sunt mai mici. Cu cat iti ofera brokerul mai multe decimale cu atat e mai bine pentru tine. Unii brokeri nu isi permit pur si simplu sa ofere 5 sau mai multe decimale. Nu ma intreba ce e aia BID, ASK, sau SPREAD. Google tine deschis 24 din 24 si e mult mai generos cu timpul sau.

 

Binary options nu am tranzactionat si am sa ma abtin din a comenta prea mult. N-as recomanda insa binary options trading in loc de trading normal. As recomanda poate in loc de american roulette gambling, dar mai mult de atat nu.

 

Multumesc frumos pentru raspunsuri ...mi`au fost de mare ajutor :> poate imi poti spune o platforma ft buna de tranzactionare...:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

salutare..am si eu o intrebare..ce stiti despre platformele aceatea online de trading binare (gen: 24option.com), sunt intr-adevar niste platforme de lucru rele sau niste tzepe frumos facute ptr a.ti lua banii..si aici ma refer la faptul, exista astfel de genuri de platforma sau e doar o vrajeala de a.ti scoate ochii ca ce usor e sa tranzactionezi si sa scuture de bani. si m inereseaza acesti 24option in general daca veti informatii despre ei. multumesc frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.