Sari la conținut

Cine a castigat cel mai mult cu Forex si are cont pe forum?


vasile13

Postări Recomandate

consider ca nu e cazul sa dezbatem ce am eu sau nu.eu doar ti-am aratat ca se poate.acum ca tu esti toma necredinciosu sau tu nu poti e strict problema ta.dar se poate face 100e zilnic dintr-un cont de 10k.

 

Cine a zis ca nu pot ?

Nu stiu ce ai citit tu dar ai aratat tuturor ca se poate face profit gros procentual pe cont mic (1000$ este contul minim ca sa nu intri prematur in probleme de margin si mult sub pragul de "intrare" la unii brokeri)

 

Sunt putin derutat : ai impresia ca afirmatia ta ca esti in stare de inmultire cu 10 + statement de cont cu marime 1000$ => adevar/succes pe cont de 10k. (e o mica problema de logica)

 

Din intamplare si eu am cont REAL pe ADMIRAL si e de forma 10XXXX , iar la Name imi scrie numele real din scanarea de CI necesara pt deschidea unui cont real.

Fiind necredincios din fire, mi-e greu sa cred ca e un statement de cont real dar te-am crezut pe cuvant ;) (din experienta mea conturile cu nr de peste 1000000 la Admiral sunt demo)

Daca e asa, atunci ai veni si ai spune ca din 1000$ demo poti face 100 e la cont de 10k real. (am luat-o pe ocolite dar vad ca eu am probleme, nu stiu sa citesc si sunt Toma Necredinciosu)

 

Pana acum ai aratat pe cont de 1000$ un sistem care are in componenta tranzactii de 1 lot pentru profit 1 pip.

Iti recomand prieteneste studiul Money Management si te sfatuiesc sa gasesti un sistem care nu risca 10-20% pe o tranzactie pentru a inchide 1 pip.

 

PS:

Daca ai sti cate "sisteme" falimentare am analizat/probat, atunci vei deveni si tu Toma Necredinciosu.

Daca sistemul rezista minim 6 luni sau a incheiat minim 2000 de tranzactii poti avea sperante de relevanta statistica si proft zilnic constant.

Sper doar sa nu te convingi the hard way si acela sa fie chiar un cont real. Asta ar fi trist de tot !

Editat de radu103
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
  • 4 săptămâni mai târziu...

interesant statement. felicitari pt profitul obtinut. este un cont real? daca da, ai retras bani in contul tau bancar? asa in general vorbind?

tot citesc aici pe forum despre profituri, unii le obtin, altii mai putin sau chiar deloc. e ok sa castigi pipsi, dar as dori sa vad pe cineva care si-a deschis cont real de 1000 euro, de exemplu,a fa ut profit si peste 2luni a juns la o balanta de 3700 euro. poate sa retraga acesti bani de la broker?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu tot ce zboara se mananca. un grafic nu trebuie luat 100% de bun pana nu e verificat.

ca sa retragi banii de la broker ar trebui sa poti sa o faci fara probleme in realitate depinde broker cat de repede se misca de la 3 zile la niciodata....

asa la prima vedere e simplu cand incepi sa studiezi problema constati ca e al naibii de greu. e simplu doar pentru Maria care face 3000e intr-o saptamana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.