Sari la conținut

Cine a castigat cel mai mult cu Forex si are cont pe forum?


vasile13

Postări Recomandate

@theSeer ca de obicei la tot ceea ce ai afirmat referitor la "incorectitudinea"myfxbook astept screen shotere, restul sunt povesti. Sunt parerei care CIFRELE mele le contrazic.

 

Eu vin cu cifre in sustinerea ideilor si tu vii doar cu pareri. E bine asa?

 

@radu103 "In ambele cazuri nu e sanatos pe termen lung." Asta era valabil inainte de '70 dupa a aparut o revolutie in materie de trading se numeste CALCULATOR! Poate face minuni ca in cazul de fata; cum voi stati si tot comentati la "capra mea" pe care o tin de coarne si toata lumea spune ca e ciuta. Sa dea Dumnezeu sanatate ca ne intalnim si peste 140 de luni sa analizam.

 

@iulik2k1 s-a prins de cum e treaba. Cine nu intelegedoua recomandari. Mai cititi odata ce pune iulik2k1 si aduceti-va aminte ca au aparut CALCULAROARE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

de acord cu tine daca imi arati bara aia de 3m de 300 pipsi.

 

SL = 0 poate insemna si -300 pips in 3 minute, iar cu 1 lot = gaura 3000$ (s-a intamplat anul trecut in vara)

Viteza poate fi si invers.

 

Nu chiar 3 minute dar iti dau un exemplu relevant : EUR/USD, 10 Iulie 2013, ora 23:00 pana la 11 Iulie ora 01:00.

Diferente de la 1.288 la 1.3205, aprox 220 pips.

 

Altamsicare 200+ pips, 03 Aug 2012 ora 07:00

 

 

Sa nu-mi spui ca la orele alea stateai si pazeai pozitia ta fara SL.

Editat de radu103
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. mai era unu care se plangea ca a iesit la tigare si a pierdut 80k. sa fie sanatos cand deschizi o pozitie cu risc mare nu te ridici de la calculator. 

 

2. am spus 3 minute pentru ca eu am EA care imi inchide automat o pozitie pe minus (cat am eu setat) la viteza mare de ... ex 60 de ticks/minut EA incearca sa inchida o tranzactie de 60 de ori ca nu trebuie sa o inchid de mana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.