Sari la conținut

Caut trader si broker in TImisoara


Vladimir

Postări Recomandate

Salutare tuturor,

 

Imi formulez prezentul anunt din ratiuni simplu de cunoscut, intr-o prima acceptie caut un trader si mijlocit prin aceasta un broker pentru a incheia un contract de prestari servicii pe fondul calitatii de persoana fizica (nu doresc contracte cu societati comerciale). In a 2 a acceptiune, tin ca traderul sa domicilieze in Timisoara sau sa aiba resedinta aici.

 

Informatii cont:

Sume de tranzactionat de peste 10 000 de dolari,

Salar fix, negociabil la inceput si in subsidiar stimulente constand in procente cand castigurile depasesc targetul,

 

Informatii de desfasurare a activitatii:

Acasa si la biroul anexat biroului meu (este vorba de spatiul in care-mi desfasor personal activitatea),

 

Informatii despre obiectul contractului:

Prestarea de servicii idonee cerintelor de tranzactionare pe orice platforma si atingerea profitului de 60% lunar din valoarea contului,

Libertatea in tehnica de trenzactionare este garantata neimpunand o conduita anume,

Obligatia traderului de a-mi prezenta o parte importanta si decisiva totodata in a alege, din reusitele si pierderile sale,

Si alte clauze negociabile in prealabila incheiere a contractului cu exceptia celor prevazute de art.1851 Noul.C.civ. - contractul de antrepriza (a se vedea notiunea de profesionist in lumina Noul Cod Civil definita prin Legea 71/2011),

 

Disponibilitatea de a incheia contractul va fi dupa sarbatori, dar neuitand sa reamintesc ca sunt constient de numarul destul de scazut de brokeri si disponibilitatea lor in putinele orase din tara, Insa numai dupa discutii prealabile cu traderul si indicarea de catre acesta a unuia, vom purcede de comun acord la contractarea celui din urma.

 

Contact doar la solicitare prin PM.

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca e realizabil si n-as spune asta daca nu m-as descurca cat de cat decent, eu insumi, din punct de vedere procentual. Nu contest ca e dificil, trebuie tratat cu foarte mare atentie si doar setup-urile cele mai bune, daca nu exceptionale, tranzactionate. Si, bineinteles, in perioade de volatilitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar tu cum ai facut 1 mld$ + in '92 ? :)) Nu tot intr-un an ?

 

Doar ca George Soros in cazul asta a fost trader el insusi, nu a angajat pe altul sa-i faca miliardul ; in plus, Soros era atat de sigur de ideea lui incat a imprumutat sume mari de bani pe care i-a bagat in acea tranzactie, deci a riscat pe pielea lui, si-a asumat responsabilitatea. In cazul domnului Vladimir, dumnealui ar vrea sa faca altul treaba cea grea, iar daca va da kix, sa aiba pe cine da vina. :pirate:

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

@dirzu

 

Realizabil? Da, realizabil in ideea ca totul e posibil, ca imposibilul e un cuvant care se gaseste numai in dictionarul cretinilor, ca succesul tine numai si numai de munca ta, nu de noroc, etc, etc, etc.

 

Realizabil in teorie.

 

In practica provoc pe oricine spune ca 60% pe luna e realizabil sa ne arate un statement real de macar 2 ani in care reuseste asta. Hai sa fim seriosi. 60% pe luna, timp de 24 de luni, multiplica orice suma initiala de ~80 000 de ori. Adica incepi cu 100 de dolari si 2 ani mai tarziu ai $8 milioane. Nu iti trebe matematica prea multa ca sa fii un trader forumist dar cred ca mai toata lumea de pe aici stie macar formula de compounding interest. Ia puneti 3, sau 4, sau 5 in loc de 2 ani si vedeti unde ajungeti in 5 ani cu 60% pe luna.

 

Topice cum sunt acesta, sau celalat, cu cei care castiga "cu forex" si toate celelalte in care se discuta despre cat de mult bani se pot face trebuiesc tratate in gluma. Un fel de offtopic profesionist in care fiecare dintre noi e liber sa viseze cu ochii deschisi. Hai sa nu ne luam atat de in serios.

 

Mie unul mi se pare chiar amuzanta postarea lui Vladimir. Vocabularul foarte sofisticat combinat cu cerintele utopice formeaza o combinatie chiar comica in opinia mea.

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Criodi

 

In mod cert, cine vrea sa ajunga la asemenea performante trebuie sa faca trading de toate felurile, de la tranzactii scalp pana la swing trade, asta pentru a nu ramane blocat cu floating-ul doar pe tranzactii swing, ce pot tine uneori si luni de zile, dupa caz. Iar, ca sa faci doar intra-day e mare pacat caci, ratezi miscarile cursive ale perechilor, atunci cand acestea le fac. Ma intreb ce ar face un broker cand ar vedea ca ai deja profit de 60% cateva luni de zile, va incerca sa te sicaneze in vreun fel. Chiar si unul mare, care are in spate o banca cum ar fi Dukascopy, MIG Capital, s.a. Presupunand ca ai ajuns la 1 milioan de usd de la un cont de 10.000

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Criodi

parte cea mai trista e atunci cand un astfel de specimen iti este client: fiti atenti ce-am patit:

anul trecut prin nov., fericire mare: prind un grangure cu multi bani. baga el 10.000 eu ii fac vreo 10 procente cam intr-o luna, apoi el mai baga inca 15.000. total 26.000, nu-i rau. din 26.000 pierd 700 si ma suna omul sa-mi zica ca ce facem, cum facem, ca el are 50.000 la Alpari si ca acolo a facut in perioada asta ( vreo 2 luni sa fi fost) 80%. i-am zis ca dupa mine, realizarile astea explozive nu sunt sustenabile in timp (macar 6 luni) si sa aiba grija, ca nu-i de joaca, sa-si retraga macar profitul. El ca nu inca, doar dupa ce si-l dubleaza va scoate ceva...El era f. nedumerit cum de nu-i fac io bani, ca el a incercat si long si short, si aur si comodities si a facut 80%, desi eu i-am zis de la inceput ca mai mult de 3-5%/luna nu pot sa-i fac, pt ca intotdeauna vom avea si pierderi de recuperat. Macar de stiam de la inceput ca e jucator, ca nu ma mai complicam cu el.

Ma mai lasa omu`vreo 2-3 saptamani, intre timp venisera sarbatorile de iarna, volatilitate nu prea era( eu eram pe SP500 atunci), deci procentele nu se adunau, dar nici pe pierdere nu eram.

Ma suna din nou si-mi zice: domle, m-am tot gandit si am ajuns la concluzia ca n-are rost sa-ti platesc matale comision, ca daca io imi fac singur jde procente ce rost are? Ok. Ma mai suna peste 2 saptamani sa-mi zica contul unde sa-i repatriez banii( omu avea atatea conturi de nu mai stia de pe care i-a trimis, pana la urma mi-a dat un cont de private banking de la o banca din Austria. Apoi i-am trimis banii, si omul, f. cinstit, mi-a virat partea mea din bruma de profit pe care o avea.

A trecut aproape un an si-l vad in telefon, intamplator. ia sa-l sun, sa vad ce mai face: cand o dau pe investitii, imi zice ca dupa parerea lui toata treaba e un aranjament, ca pe forex si pe astea castiga cine trebuie....bla, bla. Il intreb daca a pierdut? a, nu, doamne fereste! Cred ca nu mai trebuie sa va spun ce s-a intamplat cu banii lui, in momentul in care mi-a spus ca totul e un aranjament, m-am lamurit. Am ramas ca mai povestim si altadata...acum...nu mai raspunde...

Vreau sa va zic ca omul nu era vreun tinerel. Are 60 de ani, fost presedinte de consiliu de admin. la o mare firma listata la BVB, adica un om de la care nu te-ai astepta sa-ti zica de povesti cu 80%...

Am ramas deci cu o experienta amara pt ca mi-a plecat un client care nici nu era pe minus si cu o intrebare la care nu gasesc un raspuns nici acum: de ce atunci cand baga banii intr-o afacere clasica oamenii considera OK un profit de 20%/an, iar cand dau de forex , bursa si chestiile astea, parca innebunesc, vorbesc de zeci de procente, o iau razna.

In cele din urma, bine-nteles, totul e un aranjament, ii fura brokerul, piata n-a tinut cu ei, scuze sunt destule...

Deci, asta e povestea mea reala cu CEO-ul care ``facea``, visa, 80 de procente...

Editat de johnbull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.