Sari la conținut

Postări Recomandate

Am cont pe Trading212, dar nu sunt multumit deloc de serviciile lor. In primul rand, instrumentele oferite de ei sunt foarte putine. Nu au prea multe optiuni din care sa alegi. In al doilea rand, acum cateva saptamani, timp de doua saptamani la rand, sambetele si duminicile, nu am putut accesa site-ul. Da-o in pana mea de treaba, ce-i asta?! Mi-au zis dupa aceea ca cica sa-mi restartez calculatorul si alte prostii. O sa imi retrag cei 300 de euro pusi de proba, si am terminat-o cu ei. O sa-mi fac un cont pe Oanda, sunt mult mai seriosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Aici, http://www.trading212.com/ro/Tranzactionare-Instrumente/, regasiti intreaga lista a instrumentelor ce pot fi tranzactionate prin intermediul platformei Trading 212 (Marfuri, Indici, Actiuni, Perechi Valutare).

Referitor la situatia mai sus expusa, va aducem la cunostinta ca Piata se deschide Luni, la 00:30, si se inchide Vineri, la 23:00, ora Romaniei.

 

Va stam la dispozitie,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara. Stiu cand se inchide piata, problema era cu siteul, se incarca partial, nu complet. Am incercat si de pe alt calculator, si la fel era. Iar cand ma refeream la instrumente, ziceam de acelea de la grafice. Sunt putine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spread-uri reduse, pentru cele mai tranzacționate perechi valutare!

 

Tranzacționați ca un profesionist, cu instrumentele noastre PRO! Acum, cu un nou spread, mai mic:

 

EUR/USD PRO - începând de la 1.5 pips

GBP/USD PRO - începând de la 1.9 pips

USD/JPY PRO - începând de la 1.9 pips

AUD/USD PRO - începând de la 1.9 pips

 

Noile condiții au intrat în vigoare în 28 Noiembrie 2012.

 

Succes în tranzacționare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spread-uri reduse, pentru cele mai tranzacționate perechi valutare!

 

Tranzacționați ca un profesionist, cu instrumentele noastre PRO! Acum, cu un nou spread, mai mic:

 

EUR/USD PRO - începând de la 1.5 pips

 

 

Nu, multumesc. Daca era maxim 1.5 pips cu siguranta, dar asa nu. Nu ca as avea ceva cu trading212, dar avem spreaduri mai mici la alti brokeri :

 

post-3825-0-98283700-1354268086_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Asa cum am afisat intr-un post anterior, brokerii care transpun in reclame spread-uri reduse, de obicei, au intarzieri in executie.

Va multumim pentru opinie si va uram succes in tranzactionare. In definitiv, acesta este cel mai important lucru, nu?

 

Alte pareri?

Editat de Trading 212 Forum Oficial
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Mai baieti, daca vorbeati cu un client nou nout care nu a auzit in viata lui de forex poate puteati sa ii vindeti scuza asta absolut penibila cum ca voi aveti spreaduri mari si executie rapida iar cine a spreaduri mici nu are cum sa aiba executie rapida. Dar aici e un forum unde lumea s-a documentat cat de cat despre forex. Cum naiba puteti sa veniti si sa ne spuneti noua ca cine are spread mai mic ca voi probabil ca ofera un serviciu mai prost ca voi. E aproape insultator.

 

Am scris si mai sus si am sa tot repet ca nu cumva sa va creada cineva. Am lucrat cu trei brokeri, toti cu spreaduri mai mici ca voi, si nu am avut niciun fel de problema cu niciunul dintre ei. Asa ca luati-va marketingul asta penibil si mergeti in alta parte.

 

E un pas in directia cea buna, e adevarat. Nu e insa destul. Mai executati o astfel de reducere de 0.4 pips inca de doua ori si dupaia discutam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

buna ziua,site-ul dv pare destul de ok pentru incepatori dar mari probleme aveti cu graficele...oare nu ati putea face niste grafice putin mai lizibile si cu ceva mai multe instrumente de analiza tehnica...de exemplu va lipseste un intrument foarte important folosit de multi in tranzactionare"DiNapoli MACD" aveti MACD-ul clasic dar nu e suficient...si graficele nu pot fi actualizate in timp real,in acelasi timp cu piata? aveti o intarziere de 2-3 minute ceea ce e foarte mult si creeaza mari neplaceri in urmarirea miscarilor pretului...

in rest ce sa zic,spredurile ar putea fi mai mici dar na fiecare cu politica lui

 

Si un punct in plus fata de altii il aveti pe partea de analiza economica...foarte frumoasa treaba cu sectiundea de "calendar economic".

Daca ati imbunatati partea cu graficele si analiza tehnica ati avea cred doar de castigat

 

Si inca nu mi-am dat seama din site-ul dv ce inseamna "instrumente PRO"?

 

Stima

Editat de baubau111
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Buna ziua,

In Calendarul Economic, explicatiille indicatorilor sunt incoerente

Ex: 11 ian - 15:30 USD Statele Unite

Balanța comercială

Înregistrează diferenţa dintre exporturi de bunuri şi servicii şi importuri de bunuri şi servicii. În sens larg, acest echilibru este conceptual egale pentru a exportului net de bunuri şi servicii, care este o componentă a produsului intern brut (PIB).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.