Sari la conținut

In cautarea investitorilor!


Postări Recomandate

Stai linistit colegu ca nu vreau sa iti fur sau sa folosesc sistemul, am unul de care sunt multumit.

Eram oarecum curios ca al meu e tot pe TF mic.Nu am fost singurul care a solicitat asa ceva.

Puteai sa spui simplu ca nu vrei sa o faci publica si inchideai gura tuturor.

Crezi ca esti mai interesant daca raspunzi mai colorat???

Prefer sa nu mai lungesc discutia pentru a nu intra in polemica cu vre-un geniu necunoscut.

 

Bafta

Editat de DCM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema nu este ca nu se doreste impartirea strategiei cu altii pentru ca vrem sa tinem doar pentru noi. Problema tine de atitudine.

 

In ceea ce ma priveste, daca ar veni cel mai bun prieten al meu si mi-ar spune sa il invat ce stiu eu, ceea ce am invatat in 3 ani, s-ar lovi de un refuz. Cu atat mai mult cu cat e vorba de noi cunostinte. Daca timp de 2-3 ani l-as vedea ca munceste si ca il pasioneaza, atunci da, as accepta sa-l mai ajut atat cat stiu si eu.

 

Sunt unele lucruri pe care le afli dupa mult timp de petrecut in fata graficelor si pe care nu ti le spune nici o carte din lume. Cartile sunt facute sa se vanda, nu sa te imbogateasca pe tine. Ca sa te imbogatesti ai nevoie de practica personala, de invatat din propriile greseli.

 

Si privit dintr-un alt unghi, mai exista o problema. Este un forum public la care au acces toti oamenii. Ce se intampla daca unu expune o modalitate de a face bani atat de usor in public ? Cum ar fi ca interlopii si toti aia certati cu legea sa poata avea acces la asa ceva ? S-a gandit cineva la asa ceva ? Ca eu da !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@focucsv

asa este! intotdeauna am crezut si cred si acum, ca e loc pt toata lumea! Ai vreo jmekerie? Pune-o domle la comun, sa incercam macar sa le luam banii! Nici o strategie nu e infailibila, asa ca ce atatea secrete???!!! Cea mai importanta proba a unei strategii sau a unui statement, e proba timpului!!! Sa rezisti 6 luni, apoi un an, apoi si mai mult, acolo-i jmekeria!...daca e vreuna...

Spor!

Editat de johnbull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

eu nu sunt de acord cu asta.sa-ti pui stategia la care ai muncit un anumit timp(unii un an,unii 5,altii 10) pe forum sa aiba acces toti.adica mai pe scurt la dai painea ta de la gura.aratati-mi mie dragi colegi un trader care face bani si si-a pus startegia pe toate forumurile zicand:uitati fratii mei eu asa fac o caruta de bani,luati de faceti si voi!!!!sa fim seriosi.nici o strategie de pe net sau gratis nu e buna,poate nici chiar pe bani.parerile sunt impartite in privinta acestui subiect.imi trece prin minte o intrebare:oare cati bani reuseste sa faca un trader cu ani in spate de studiu,cu experienta?nici nu vreau sa-mi inchipui.citisem un articol pe net ca un trader sparsese intr-o seara intr-un club din londra vre-o 200000 lire. :ohno:johnbull cred ca te contrazici putin:``Tradingul înseamnă că vrei să jefuieşti alţi oameni, în timp ce ei încearcă să te jefuiască pe tine``. Tradelover

Read more: http://forum.vamist.ro/topic/3862-in-cautarea-investitorilor/page__st__80#ixzz2KVO6Gjfz

daca gresesc iti cer scuze.valabil si pentru focuscsv.

cu respect,

Editat de cocolino1987
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un trader cu experienta si ceva noroc face intr-un an cam 20-30%. Unul rookie face 80% pe luna. strategia nu e nici pe departe infailibila, are riscurile ei, iar fara money management nu valoreaza nimic. Am pus-o pt cei interesati de ceva concret, sa impartasesc cu voi din experienta unuia cu bani reali, cu conturi reale si emotii reale. Eu din banii aia imi platesc facturile de 4 ani incoace. Daca considerati ca ceea ce am scris acolo e fake, nu-l luati in seama. Dar macar nu dati cu noroi in munca cuiva si mai ales in bunavointa cuiva de a impartasi cu voi din experienta lui!. Am pus pe forum si cand am fost pe minus 20% si acum cand l-am scos. Pt ca tradingul asta inseamna: plusuri si mai ales minusuri! Asadar, pt cei care nu sunt de acord cu demersul meu, i-as ruga un singur lucru: nu dati cu noroi!

Multumesc!

Editat de johnbull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da procentele aste sunt o regula,un tipar?daca iesi din el inseamna ca ceva nu e bine?ca strategia nu functioneaza sau ca traderul e de fapt un gambler si joaca la noroc?eu nu cred in asta.

john din partea mea ai tot respectul,fiind singurul care si-a pus conturile reale pe forum.un mare Bravo din partea mea si pentru mine esti un exemplu de urmat.asa cum ti-am mai zis:imi doresc ca peste ceva timp sa ajung sa administrez si eu atatia bani ca si tine.succes in continuare.

Editat de cocolino1987
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un trader cu experienta si ceva noroc face intr-un an cam 20-30%. Unul rookie face 80% pe luna. strategia nu e nici pe departe infailibila, are riscurile ei, iar fara money management nu valoreaza nimic. Am pus-o pt cei interesati de ceva concret, sa impartasesc cu voi din experienta unuia cu bani reali, cu conturi reale si emotii reale. Eu din banii aia imi platesc facturile de 4 ani incoace. Daca considerati ca ceea ce am scris acolo e fake, nu-l luati in seama. Dar macar nu dati cu noroi in munca cuiva si mai ales in bunavointa cuiva de a impartasi cu voi din experienta lui!. Am pus pe forum si cand am fost pe minus 20% si acum cand l-am scos. Pt ca tradingul asta inseamna: plusuri si mai ales minusuri! Asadar, pt cei care nu sunt de acord cu demersul meu, i-as ruga un singur lucru: nu dati cu noroi!

Multumesc!

 

Tot respectul din partea mea Johnbull,numai vezi ca ai ramas fara investitori.......asa patesti daca iti scrii sistemul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DCM:inceteaza sa ma mai ataci.o spun odata si sper sa nu mai fie nevoie sa o repet:Nu imi voi posta strategia pe nici un forum si nu o voi dezvalui nimanui.Posteaza ceva constructiv,nu mai cere ci munceste sau daca nu abtine-te.te rog

ai zis ca ai un sistem care merge bine nu?de ce nu l-ai pus pa forum pana acum?pune-l frate sa facem si noi niste banuti!!!ce naiba il tii doar pt tine?nu e frumos.

Editat de cocolino1987
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sa imi postez sistemul , ca este loc pentru toata lumea in forex , dar trebuie sa il mai testez.

Statementuri pot sa postez si eu insa nu mi se par relevante.

Am sa postez atunci cand consider eu ca am ce posta, pana atunci succes in cautare de investitori

si bafta in trading

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.