Sari la conținut

In cautarea investitorilor!


Postări Recomandate

Ca sa il facem si mai frumos weekend-ul alaturi de Vio pentru GREI, si nu numai!

 

P.S. Asteptam performante si pe urma parerile!

 

Ovidiu, cred ca ai inteles total pe dos ideea cu performantele pe forex. Tu ne arati niste performante ce-i drept uluitoare insa tu esti doar un investitor, nu sunt performantele tale. Nu contesta nimeni ca nu se poate face profit pe forex, insa vorbele si postarile tale nu au valoare in ochii celorlalti atat timp cat contul nu este tranzactionat de tine ci de altcineva.

 

O parere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Eh pai da ce credeai, ca o sa o tina tot asa, cu 100% pe luna, si ca in 12 luni transforma $250 in ~$1 000 000? Ce naiba, doar nu ne-am apucat ieri de trading. L-a dus la 120%, acuma e la 35%, maine o fi la -50%, poimaine la + 120% iar si tot asa (asta daca nu l-a distrus deja si din cauza asta nu mai are semnal). In cele din urma ori are bulan mare de tot si ridica contul destul ca sa scoata un profit ok si sa fuga la mare/munte o saptamana ori il distruge. Cu risk de 10% pe sl de 15 pips (a se vedea istoricul) nu rezisti in piata indifierent cine-oi fi. Da ma rog, pe mine ma doare gura/mainile cat am scris de money management pe aici. Da ce stiu eu cu 0.5% ai mei per trade, no? Eu n-am scos 120% in 7 zile. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati omul sa repire, sa se refaca. Este primul lui contact cu piata reala pe un cont real si levier la discretie. Cred ca se numara pe degete traderii care nu au inchis primul cont live. Eu din pacate nu ma numar perintre ei.

 

@ sincu_viorel1987 mai ai timp. Important e sa inveti din greselile facute si piata este acolo si oricand te poti reintoarce. Doar sa iti faci temele. 

 

Piata nu iarta pa nimeni!      HAI NOROC SI LA MAI MARE  <:-P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Criodi, fara sa incerc sa ii iau apararea, dar judecand logic din statementurile trecute si numarul de ordine deschise eu tind sa cred ca nu a fost chiar bulan iar referitor la situatia actuala cred ca a fost   mai degraba nerabdare si lacomie.  Daca nu mentii regulile pierzi. Mai simplu si mai greu de atat nu vad ce-ar fi.

Editat de Apollo
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.