Sari la conținut

In cautarea investitorilor!


Postări Recomandate

@ apollo

 

Daca nu cunosti un domeniu nu trebuie sa dai replici. Vorbeste cu johnbull care este un trader cu bani reali. El iti si altii care fac asta poate iti poate explica mai pe inteles cum sta treaba.

 

Din cate am citit eu nu prea stii cum este cu tradingul pe real. 

 

Nu trebuie sa te simti obligat sa spui despre ceva daca nu cunosti domeniul (TRADIGUL CU BANI REALI).

 

Eu am scris desre TRADERI SI INVESTITORI care invart BANI REALI.

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mentalitate ROMANEASCA!

 

Nu are importanta ca eu mulg o biata capra. si daca as vorbi  cu vecinul curand fac rost de o cireada de vaci holstein. Dar problema este ca si vecinul o sa schimbe masina de la C klass la E klass si asta e problema MARE. 

 

Capra mea traieste sau moare, DAR CAPRA VECINULUI TREBUIE SA MOARA CU ORICE PRET

 

  Aceasta este mentalitate 100% ROMANEASCA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@johnbulll bine zis. Ma bucur ca ne mai puneti la curent cu ultimele noutati.

 

Bine spunea pe aici Dirzu ca noi romanii ne descurajam unul pe altul si ne place sa ne dam in cap. Sau cum il prindem pe unul in groapa mai aruncam si o  lopata de pamant sau mai mult sa fim siguri ca nu mai iese de acolo.

 

Cel mai bine ar fii bine sa trece peste copilarismele aceastea sa lasam orgoliile deoparte sa punem mana si sa luptam cu adevarul inamic al acestui forum PIATA FOREX.

 

Mult succes.( Eu m-am apucat de treaba)

 

P.S. Pe un forum international s-au intalnit mai multi si au facut un broker care si acum rezista pe piata. SI NOI CE FACEM?

Editat de ovidiubenone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa nu ii dau dreptate lui Apollo. In mod normal, traderul pune conditii !.

- Ovidiu vorbeste de " imprumut " !. Mie imi miroase a camatarie, daca asa se pune problema !.

Jhonbull probabil ca a acceptat ptr. ca nu a avut banii lui , da` , sunt convins ca o sa-i faca , si va renunta la investitor.

- Am refuzat doi investitori pina acum . Nici unul nu imi oferea atit cit pot eu sa cistig tranzactionind singur, ptr. mine . Fara stres , fara presiune , asa cum bine zice Oltciter !.Si atunci , de ce as face-o ?

- Interesant e ca , amindoi gindeau si puneau problema ca si Ovidiu ! :> 

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@MIRCEA55 ajuta-ma sa inteleg te rog.

 

Ce dezavantaj ai tu ca trader care alturi de tine se mai tranzactioneaza intr-un cont sau mai multe axact acealeasi pozitii cu acealas MM? CE ai de pierdut?(toate tranzactiile se copiaza cu niste softuri relativ ieftine si destul de eficiente)

 

Ca de castiguri am vorbit mai sus, si abea astept niste CIFRE care sa spulbere idea mea. Are cineva asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar ce avantaj am ? :>

- De ce sa ma leg la cap , daca nu ma doare ?

 

 

Eu nu zic ca faci rau , daca iti gasesti oameni,  da-i bataie !.

 

@jhonbull

 

Foarte frumos !. Saxo ?

Editat de mircea55
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.