Sari la conținut

td ameritrade


insomniac

Postări Recomandate

Nu, nu este asa la FxPro. Arata-mi si mie la ei pe site unde scrie ca iti "asigura" ordinele.

 

https://direct.fxpro.com/dwn/Order_Execution_Policy.pdf

 

"Likelihood of Execution

 

As it is explained in the Execution Venue section of this Policy, the Firm acts as principal and not as agent on the Client's behalf; therefore, the Firm is the sole Execution Vanue for the execution of the Client's orders for the Financial Instruments provided by the Firm. However the Firm relies on third party liquidity providers for prices and available volume and transmits orders to these counterparties, therefore execution of the Client's orders will depend on the pricing and available liquidity of the providers. Although the Firm executes all orders placed by the Clients, it reserves the right to decline an order of any type.

Orders: Market Order, Buy Limit, Sell Limit, Sell Stop, Buy Stop, Stop Loss, Take Profit on Financial Instrument are executed in the manner explained in 'Order Execution' section above. It should be noted that the price at which a trade is executed at may vary significantly from original requested price during abnormal market conditions. This may occur, for example, at the following cases:

 

a. During Market opening,

b. During news times,

c. During volatile markets where prices may move significantly up or down and away from declared price,

d. Where there is rapid price movement, if the price rises of falls in one trading session to such an extent that under the rules of the relevant exchange, trading is suspended or restricted,

e. If there is insufficient liquidity for execution of the specific volume at the declared price."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tin minte,..chiar intrabasem daca mi se asigura Sl-ul in caz de gap si mi-au zis ca da,poate asta au bagat acum.In perioada de earnings la stock-urile DJ imi puneam tot timpu oridine de buy stop sau de sell si erau executate la pretul setat.In fine,m-am lamurit cu TD Ameritrade...atat am vrut sa stiu.Mersi

Editat de insomniac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand tu la FxPro nu tranzactionai actiuni, tranzactionai CFD-uri. In al doilea rand stock market-ul american este deschis intre 9:30 a.m. si 4:00 p.m Eastern Time. Earnings reports sunt date imediat dupa inchiderea pietei la 4:00 p.m. Dar... mai exista si "extended hours trading" adica piata nu se inchide de tot la 4:00 p.m. Ramane deschisa pana la ora 8:00 p.m. iar a doua zi se deschide de fapt la 7:00 a.m. Astea sunt "extended hours trading" iar undele tipuri de ordine pot ramane active si in timpul asta. Deci FxPro putea sa-ti execute stopul imediat dupa inchiderea "oficiala" a pietei in timp ce aia anuntau Earnings pentru ca piata ramanea de fapt deschisa in "extended hours". Dar chestia asta o poti face la orice broker, nu doar la FxPro. Poti sa tranzactionezi in extended hours cat vrei, doar ca lichiditatea e mai scazuta. Dar, daca se intampla sa zicem un eveniment si in afara orelor extinse de trading, iti garantez eu ca nici un broker de pe lumea asta nu-ti mai executa atunci ordinul. Oricum daca vrei parerea mea, sa tii actiuni in timp ce aia anunta earnings este ca la loterie. Pe vremea cand tranzactionam actiuni intotdeauna vindeam inainte de earnings.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da...CFD stocks.Ordinele le puneam inainte de inchidere ,cu 5 min inainte de ora 23(ora Romaniei).Earnings-urile sunt date dupa inchidere,in perioada de extended hours si inainte de deschidere.Stiam cu o zi inainte ce earnings-uri vor fi iar ordinele,dupa cum am spus si mai inainte de 2 ori chiar,erau executate la pretul pus de mine.Poti proba treaba asta si pe forex,iti pui vineri seara un ordin de buy stop sau sell stop si daca luni se va deschide cu un gap o sa vezi ca vor fi executate.Iti dau eu 100 de euro sa bagi si sa vezi ca asa este cum zic eu iar daca am dreptate imi dai tu 200.ok?..Sau poti sa'i intrebi pe ei,iar daca nu mai au faza asta intreaba daca a fost vreodata...

 

Aaa..eram sa uit.Acum vreo doi ani m-au sunat de la bullbrokers sau deltastock,nu mai stiu care din ei,la fel mi-au spus ca asigura sl-ul in caz de gap.Deci mai sunt brokeri care asigura treaba asta.

Eu am inteles ce spuneti voi,nu spun ca nu aveti dreptate,dar va spun ca asa este.Acum ce sa zic,poate e valabil doar la astia cu sume mici,ma gandesc ca daca--as fi tranzacionat mii de dolari deodata poate altfel statea treaba.

Editat de insomniac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...
  • Management

Stiu ca e un topic vechi, dar nu avea rost sa deschid unul nou.

 

Imi place ca cei de la Ameritrade au EUR/RON, USD/RON si actiuni. Mai tranzactioneaza cineva de pe aici cu ei in 2015?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.