Sari la conținut

Ce doresti de la acest grup?


ovidiubenone

Postări Recomandate

Sunt incepator in forex si as dorii sa invat de la acest grup cat mai multe despre strategiile de trading profitabile,indicatori care dau semnale bune de intrare si iesire pe care voi,cei experimentati ii folositi cu succes in trading,sfaturi care sa ma ajute in tranzactionare.Eu sut pe demo dar lucrez pe conturi mici 200$ cam cat mi-as permite sa pierd pe real,am incercat diversi indicatori momentan m-am oprit la P.SAR combinat cu premier stochastic si bineinteles liniile de suport si rezistenta insa tot nu-i ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut miki72,

 

strategii castigatoare n-ai sa gasesti pe net.nimeni nu cred ca e nebun la cap sa-si puna "masina" de facut bani pe net.asta numai daca nu cumva e mai ceva decat papa de la vatican,vre-un sfant trimis pe pamant.un sfat de la mine:studiaza,studiaza,munceste din greu,ore,nopti,zile,luni,ani de studiu.

arunca o privire pe strategia lui Miliardar:http://forum.vamist.ro/topic/3474-nonlinearregresionzwinnerpremierstochastic/page__hl__+premier%20+stochastic__st__180

mi se pare ca are potential.omul a luat din piata 4500pips in 10 zile.si un profit la fel de frumusel.asta apropo la ce ai zis:ca te-ai oprit la premier stochastic.poate cine stie:ti se potriveste,poate mai pui tu ceva si gasesti holly grail!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata, din tot ce exista pe forum pot sa iti recomand sa inveti teoria valurilor Elliot. Insa e stufoasa si nu ai circa 5-6 ani sa o finalizezi iti pot recomanda ceva mai simplu si anume, dupa cum urmeaza:

 

1. Analiza pivotilor (o gasesti temporar in topicul Analize in stilul ActionForex, incepand de la postul #155 incolo, insa lucrez sa ii definitivez toate chichitele si o voi pune intr-un topic nou-nout, caci continutul unde se gaseste temporar nu mai are nimic in comun cu titlul sau) si

 

2. Analizele canalelor. Mai trebuie sa adaug un capitol, acela de reguli de trasare si e definitivat.

 

Daca doresti doar sa faci bani si nu vrei sa inveti, poti sa primesti semnale de tranzactionare, le ofer gratuit pana la sfarsitul anului in topicul Semnale Forex.

Pe urma vor fi cu plata.

 

Insa, daca doresti orice altceva ce are legatura cu Forex-ul si cu alte piete de capital, dintre care pot aminti: realizarea de strategii profitabile cu elemente propuse de client, verificarea unor strategii din punct de vedere statistic, traduceri de carti, materiale de studiu ori consultanta si alte servicii mixte, ma contactezi pe privat:

 

morraevo@yahoo.com

 

Mentionez ca toate servicile mentionate mai sus nu sunt gratuite (mai putin semnalele de trazanctionare care sunt gratuite pana la sfarsitul anului).

 

Succes!

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut miki72,

 

strategii castigatoare n-ai sa gasesti pe net.nimeni nu cred ca e nebun la cap sa-si puna "masina" de facut bani pe net.asta numai daca nu cumva e mai ceva decat papa de la vatican,vre-un sfant trimis pe pamant.un sfat de la mine:studiaza,studiaza,munceste din greu,ore,nopti,zile,luni,ani de studiu.

arunca o privire pe strategia lui Miliardar:http://forum.vamist.ro/topic/3474-nonlinearregresionzwinnerpremierstochastic/page__hl__+premier%20+stochastic__st__180

mi se pare ca are potential.omul a luat din piata 4500pips in 10 zile.si un profit la fel de frumusel.asta apropo la ce ai zis:ca te-ai oprit la premier stochastic.poate cine stie:ti se potriveste,poate mai pui tu ceva si gasesti holly grail!

 

M-am tot gandit si eu in ultima vreme daca sa imi ofer strategia dupa care am dat intari in topicul Semnale Forex. Initial m-am gandit ca nu are rost, fiindca este, intr-adevar o mina de aur, cel putin asta reiese din tranzactiile oferite din ianuarie incoace. Dar daca as da-o as cere foarte mult. De la 10.000 de euro in sus.

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@miki72

Am citit tot topicul recomandat de sincu_viorel dar baietii aia folosesc indicatori care fac repaint. Eu cunosc ceva traderi care fac profit pe real dar niciunul care sa faca profit cu indicatori care fac repaint.

 

Eventual Viorel pune niste sfaturi care te-au ajutat si pe tine sa devin un trader profitabil. Ceva concret daca se poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru sfaturile primite .M-am uitat si eu peste strategia Magicianului si intradevar zwinner face repaint dar daca omul face profit cu ea e ok.

Nu cred ca exista o strategie care aplicata identic de mai multe persoane sa dea aceleasi rezultate asa ca  mai studiez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Visatorii fac lucruri mari, pana la urma. Nu cei negativisti, nici cei incrancenati. Visatorii sunt sortiti succesului fiindca muncesc mai mult si, cand o fac, o fac cu pasiune si cu stoicism. Indiferent cate suturi iau in fund.

 

http://i45.tinypic.com/k9gdcg.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.