Sari la conținut

Zona Comuna [analize & discutii]


Criodi

Postări Recomandate

@ Vaxx

 

O sa continui comentariul la tranzactia legata de USD/CHF .

Eu la fel am vazut ca este o posibila tranzactie buna dar nu am vrut sa risc prea mult pe deprecierea dolarului american si am renuntat la ea .

Tranzactia a fost buna , piata ai vazut-o bine analiza a fost buna doar ca mai trebuie sa revizuiesti intrarea in piata si anume nivelul de SL .

La greseli mai pot sa adaug nivelul de risc de 2% mi se pare c-am mare ! Ar trebui sa scazi la 1% cel putin pana te departezi de capitalul de baza si apoi sa ridici usor pragul de risc si s-al mentii de 2% .

In linii generale Bravo ! 

Scoala NEO se cunoaste si incepe sa prinda contur . :D

 

Mult succes !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Vaxx

 

Daca urmaresti toate pozitionarile mele in piata de la inceputul acestui proiect o sa vezi cate ratari am si erau  tranzactii care acum ma aruncau destul de sus . Nu am avut nici o pozitionare gresita fata de piata dar .....

Ce ar trebui sa fac ? Sa ma enervez aiurea ? Eu am depasit de mult aceasta stare !

Asa ca nu trebuie sa dai curs emotiilor dar sa te pregatesti si mai bine fiindca in fata este cel mai greu !

Nu uita asta !

Studiaza cu lux de amanunte de ce s-a intamplat ceea ce s-a intamplat si gata cu nervii ! B-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

@ liviumS-au apreciat puternic Francul elvetian si JPY!

 

ma refeream la o explicatie economica. Inclin sa cred ca are dreptate Wolf, se misca apele inainte de GDP, care apropo are prognoza flat...E ciudat!

 

Care ar fi corelatia intre PIB si EUR/USD?

 

Daca este vorba de EUR/USD...

 

Eu am anuntat inca de aseara ca va urca pana la 1.292 cel putin. Din pacate nu am profitat de urcare fiindca ma asteptam sa mai coboare pana undeva la 1.283. Vezi aici: forum.vamist.ro/topic/3932-semnale-de-tranzactionare-by-lucenera/page-4#entry50184 . Nu am cunostinte de economie, nici experienta prea mare cu forexul dar totusi cred ca, uneori, piata este extrem de previzibila daca te pui in locul celor care au puterea de a face valuri. Si-a pus cineva intrebarea cum ar tranzactiona daca ar avea suficienti bani ca sa faca valuri pe piata? Ce fel de valuri ai face ca sa obtii profit? Asta e intrebarea.

 

Edit: cum se pune link-uri pe forum ca nu imi dau seama? Am incercat varianta <a href="adresa link">comentariu</a> dar nu merge.

post-6584-0-31141000-1369832984_thumb.png

post-6584-0-49287000-1369832999_thumb.png

Editat de LuceNera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Am adaugat o alta versiune de grafic pentru ca pe cea veche culorile asociate fiecarui trader erau mult prea apropiate si greu de diferentiat. Nici acum nu sunt perfecte, dar macar se pot dezactiva liniile individual (daca dati click pe numele unui trader in legenda) si asa puteti sa vedeti mai usor evolutiile. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EUR/JPY trend descendent, pe H1 sparge range-ul pe directia trendului. 

Sell limit la 130.700

SL=130.950 (25)

Tp=130.20 (50)

risk~1%

R:R-1:2

Editat de slg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ,imi pare rau dar nu prea am timp inca sa postez si sa imi explic tranzactiile,dar sper sa reusesc in curand.Intrebare,daca folosesc alt calculator,pot folosi user-ul si parola actuala pt competitie,sau va trebui sa fac alt cont?

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.