Sari la conținut

Zona Comuna [analize & discutii]


Criodi

Postări Recomandate

Tranzactii : 3062013

 

GBP/USD, plasare ordin in asteptare (Pending)

 

Sell Limit – 1.5300

S/L – 1.5362

T/P – 1.5180

Marime lot – 1.4

R/R – 1/2

Risc: 0.87%

 

EUR/USD, plasare ordin in asteptare (Pending)

 

Sell Limit – 1.3070

S/L – 1.3122

T/P – 1.2970

Marime lot – 1.7

R/R – 1/2

Risc: 0.88%

 

DAX30, plasare ordin in asteptare (Pending)

 

Sell Limit – 8456

S/L – 8535

T/P – 8117

Marime lot – 0.8

R/R – 1/4

Risc: 0.81%

 

Succes !

 

post-6242-0-19570300-1370264511_thumb.png

post-6242-0-74838100-1370264518_thumb.png

post-6242-0-18574100-1370264527_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ chris 

 

Este un stil de tranzactionare destul de bun dar atentie la nivelele de SL si la riscul asumat fiindca de multe ori reactia pietii este intarziata . Divergentele ascunse sunt mult mai bune decat divergentele clasice .

 

Succes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incerc sa ma uit doar pe Timeframurile mari, 4h, daily , weekly, pt a elimina semnalele false pe tf mici . Risc 2% pe tranzactie ,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Holy shit! ce miscari pe conturi!!! Se incinge treaba, baietii lucreaza, piata e volatila! Se configureaza o atmosfera de lucru acolo!

Fain!

Si cel mai fain e ca totul e transparent, nimic ascuns!

Bravo baieti!

Editat de johnbull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Stefan,am eu oare o problema cu modul in care vizualizez forumul sau e o problema de la site?Nu apar toate post-urile care se fac sau daca apar sunt la ore aiurea si evident nu in ordine.Si cele care le postez eu nu sunt la ora la le scriu.E ceva ce nu stiu,ceva ce trebuie sa fac si nu fac bine?Unde pot vedea in ordine ce se poasteaza ,pe "Forex Wall" sau "Zona comuna"?Mersi!Cat despre cum am tranzactionat astazi,n-am ce zice numai ca "am muscat-o"!!!!!!!!!!!!Unde am intrat short a crescut,iar unde am intrat long ascazut! :ohno: Nu stiu ce s-a intamplat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Momentan e o problema cu Forex Wall si acolo nu apar. Nu am reusit sa-mi dau seama de ce, dar pana la urma sper sa-mi dau seama unde-i problema si sa o rezolv. Pana remediez situatia poti vedea pe "Zona comuna" ce se posteaza. Si poti face un screenshot cu cum iti apar postarile pe zona comuna?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.