Sari la conținut

Cereri invitatii (obtinerea statutului de membru al grupului de trading)


Postări Recomandate

S-o luam metodic:

1. Daca e QE cu bani multi, de duce de nu se vede la vale.

2. Daca e QE cu bani mai putini, se duce dar se corecteaza. Nu mult, ca vin alegerile in Grecia Duminica si tot de sell e.

3. Daca nu e QE Joi si e amanat pentru mai in colo, se duce in sus. Cat? nu stiu. 

Asa ca, vedem dupa, pana atunci, numai speculatii. 

Joi, la 3.30. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 EURUSD la peste 1,25??? Eu vad mai repede 1.12 decit 1.22. Spike poate fi chiar saptamina aceasta.

 

Eu daca nu e Euro la 1 Martie 1.27-1.28 am incurcat-o rau de tot

Barbones stie.

 

Imi pare rau sa aud. Cel putin pina la 15 februarie eu nu il vad trecut de 1.20. Motivele sunt 

1. Daca SNB nu intervine, Euro e cam fara suport.

2. In pret este inclus un QE european de 500 miliarde. Daca va fi mai mult, primul imbold va fi sa pice...apoi mai vedem. Daca va fi mai putin,...tot pica, fiinca marile banci vor sa puna presiune mai mare pe ECB.

3 Sansele ca la alegerile din Grecia sa castige Syriza sunt mari. Norocul proeuropenilor este ca nu va lua 51%, ceea ce inseamna ca Grecia va mai trage in jos Zona Euro, cel putin 1 luna, fiinca Draghi a anuntat ca Grecia nu este eligibila sa isi ia partea din QE, iar alt oficial ECB a anuntat clar ca datoria catre ECB nu se poate restructura.

4 Americanii sunt in razboi cu rusii, razboi pe care nu il pot castiga decit economic. Dolarul se va intari sigur...si aurul la fel.

 

Sfatul meu este sa incerci sa ciupesti cat poti de mult in aceste 2 zile, prin inchis pozitiile la 10-15 pipsi, cu volum total pe invers de maxim 25%. Mai bine te alegi cu o pierdere mai mica. Oricum, precum vezi, marile banci internationale nu coteaza niciuna peste 1.20, asa ca trebuie sa te gandesti la ciupit din pozitii. daca rezisti pina la 1.07, cred ca nu trebuie sa te impacientezi, fiinca deja presiunea pe buy e mare, dar in 2 ani sigur o sa sara de 1.25.

------------later edit

E valabil si pentru tine faptul ca nu te-ai uitat la situatia fundamentala.....

 

Acum 2-3 ani, am vazut tabelul de corelatii al lui Fibonacci ( cred), care arata ca dupa 1.44, eurusd trebuie sa ajunga la 1.15, pentru pastrarea echilibrului. Nu imi imaginam ca putea fi adevarat ...si la asa o distanta de 1.44, mai ales ca am avut si 1.51-1.18-1.48-1.20-1.39...si abia acum 1.15. 

Editat de valim1975
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

 EURUSD la peste 1,25??? Eu vad mai repede 1.12 decit 1.22. Spike poate fi chiar saptamina aceasta.

 

Eu daca nu e Euro la 1 Martie 1.27-1.28 am incurcat-o rau de tot

Barbones stie.

 

Imi pare rau sa aud. Cel putin pina la 15 februarie eu nu il vad trecut de 1.20. Motivele sunt 

1. Daca SNB nu intervine, Euro e cam fara suport.

2. In pret este inclus un QE european de 500 miliarde. Daca va fi mai mult, primul imbold va fi sa pice...apoi mai vedem. Daca va fi mai putin,...tot pica, fiinca marile banci vor sa puna presiune mai mare pe ECB.

3 Sansele ca la alegerile din Grecia sa castige Syriza sunt mari. Norocul proeuropenilor este ca nu va lua 51%, ceea ce inseamna ca Grecia va mai trage in jos Zona Euro, cel putin 1 luna, fiinca Draghi a anuntat ca Grecia nu este eligibila sa isi ia partea din QE, iar alt oficial ECB a anuntat clar ca datoria catre ECB nu se poate restructura.

4 Americanii sunt in razboi cu rusii, razboi pe care nu il pot castiga decit economic. Dolarul se va intari sigur...si aurul la fel.

 

Sfatul meu este sa incerci sa ciupesti cat poti de mult in aceste 2 zile, prin inchis pozitiile la 10-15 pipsi, cu volum total pe invers de maxim 25%. Mai bine te alegi cu o pierdere mai mica. Oricum, precum vezi, marile banci internationale nu coteaza niciuna peste 1.20, asa ca trebuie sa te gandesti la ciupit din pozitii. daca rezisti pina la 1.07, cred ca nu trebuie sa te impacientezi, fiinca deja presiunea pe buy e mare, dar in 2 ani sigur o sa sara de 1.25.

------------later edit

E valabil si pentru tine faptul ca nu te-ai uitat la situatia fundamentala.....

 

Acum 2-3 ani, am vazut tabelul de corelatii al lui Fibonacci ( cred), care arata ca dupa 1.44, eurusd trebuie sa ajunga la 1.15, pentru pastrarea echilibrului. Nu imi imaginam ca putea fi adevarat ...si la asa o distanta de 1.44, mai ales ca am avut si 1.51-1.18-1.48-1.20-1.39...si abia acum 1.15. 

 

Nu am pozitii deschise. Am un pariu cu Barbones pe o bere Heineken.

La 1 Martie euro 1.27-1.28. Ce e doar o crestere de 1200-1300 de pipsi.

Barbones pune-o la rece, e clar ca vei pierde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

 

 EURUSD la peste 1,25??? Eu vad mai repede 1.12 decit 1.22. Spike poate fi chiar saptamina aceasta.

 

Eu daca nu e Euro la 1 Martie 1.27-1.28 am incurcat-o rau de tot

Barbones stie.

 

Imi pare rau sa aud. Cel putin pina la 15 februarie eu nu il vad trecut de 1.20. Motivele sunt 

1. Daca SNB nu intervine, Euro e cam fara suport.

2. In pret este inclus un QE european de 500 miliarde. Daca va fi mai mult, primul imbold va fi sa pice...apoi mai vedem. Daca va fi mai putin,...tot pica, fiinca marile banci vor sa puna presiune mai mare pe ECB.

3 Sansele ca la alegerile din Grecia sa castige Syriza sunt mari. Norocul proeuropenilor este ca nu va lua 51%, ceea ce inseamna ca Grecia va mai trage in jos Zona Euro, cel putin 1 luna, fiinca Draghi a anuntat ca Grecia nu este eligibila sa isi ia partea din QE, iar alt oficial ECB a anuntat clar ca datoria catre ECB nu se poate restructura.

4 Americanii sunt in razboi cu rusii, razboi pe care nu il pot castiga decit economic. Dolarul se va intari sigur...si aurul la fel.

 

Sfatul meu este sa incerci sa ciupesti cat poti de mult in aceste 2 zile, prin inchis pozitiile la 10-15 pipsi, cu volum total pe invers de maxim 25%. Mai bine te alegi cu o pierdere mai mica. Oricum, precum vezi, marile banci internationale nu coteaza niciuna peste 1.20, asa ca trebuie sa te gandesti la ciupit din pozitii. daca rezisti pina la 1.07, cred ca nu trebuie sa te impacientezi, fiinca deja presiunea pe buy e mare, dar in 2 ani sigur o sa sara de 1.25.

------------later edit

E valabil si pentru tine faptul ca nu te-ai uitat la situatia fundamentala.....

 

Acum 2-3 ani, am vazut tabelul de corelatii al lui Fibonacci ( cred), care arata ca dupa 1.44, eurusd trebuie sa ajunga la 1.15, pentru pastrarea echilibrului. Nu imi imaginam ca putea fi adevarat ...si la asa o distanta de 1.44, mai ales ca am avut si 1.51-1.18-1.48-1.20-1.39...si abia acum 1.15. 

 

Nu am pozitii deschise. Am un pariu cu Barbones pe o bere Heineken.

La 1 Martie euro 1.27-1.28. Ce e doar o crestere de 1200-1300 de pipsi.

Barbones pune-o la rece, e clar ca vei pierde.

 

Nu scrie anul. Spune si tu 2017. Pun si eu cu tine pariu ca sare de 1.27 la 1 martie 2017. Zona euro iese din recesiune in 2 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu scrie anul. Spune si tu 2017. Pun si eu cu tine pariu ca sare de 1.27 la 1 martie 2017. Zona euro iese din recesiune in 2 ani.

 

 

E pe 1 martie 2015. Si am riscat tot. Ori fac100% ori dauna totala.

Am o singura bere. :ohno: Sunt foarte stresat acum, miza e prea mare.

Barbones mai rezisti?

Editat de Tim_isoara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rezist rezist. Sunt scalper asa ca nu ma prinzi cu pozitii lungi. Am vrut un buy la eur marti si m a scos asa ca raman cu Jenul. Maine vedem. 1.5 nu prea s a corectat asa ca nu prea vad buy maine dar nu se stie. 

Sper sa sara Jenul peste 120 maine daca pica eur si e bine.

post-2659-0-11987900-1421870558_thumb.png

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rezist rezist. Sunt scalper asa ca nu ma prinzi cu pozitii lungi. Am vrut un buy la eur marti si m a scos asa ca raman cu Jenul. Maine vedem. 1.5 nu prea s a corectat asa ca nu prea vad buy maine dar nu se stie. 

Sper sa sara Jenul peste 120 maine daca pica eur si e bine.

Eu nu tranzactionez stiri. Asa ca maine am liber,

Oare vedem miscari de 1000-2000 pisi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.