Sari la conținut

Cereri invitatii (obtinerea statutului de membru al grupului de trading)


Postări Recomandate

Pentru ca primul scop in tranzactionare este pastrarea capitalului. Un trader trebuie sa invete sa-si limiteze riscul în primul rand, apoi sa caute oportunitati de profit. E mai bine sa eviti greselile si sa ramai pe zero, decat sa caștigi cu un risc prea mare.

Buna filozofia de tranzactionare. As vrea sa investesc 10.000

Detaliaza putin stilul de tranzactionare, riscul asumat la ce profit sa ma astept pe an, cat e comisionul.

Mersi

Editat de Tim_isoara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Forex4Life , primul scop in tranzactionare e sporirea capitalului , nu crezi ? Nu pastrarea lui , cum spui tu . De ce sa iti dau eu tie bani ? Sa mi-i pastrezi ? 

 

" Buna filozofie de tranzactionare " !!!? 

 

Apropo , m-am logat la platforma ta GKXF. Dupa ce vad acolo , eu nu ti-as da bani pe mina . Deocamdata. Dar , te urmaresc. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Forex4Life , primul scop in tranzactionare e sporirea capitalului , nu crezi ? Nu pastrarea lui , cum spui tu . De ce sa iti dau eu tie bani ? Sa mi-i pastrezi ? 

 

" Buna filozofie de tranzactionare " !!!? 

 

Apropo , m-am logat la platforma ta GKXF. Dupa ce vad acolo , eu nu ti-as da bani pe mina . Deocamdata. Dar , te urmaresc. 

Da deocamdata nu e mult de vazut acolo. Cateva tranzactii la inceput sa vaddaca functionau corect setarile pe contul master, iar tranzactia in derulare este prima. Sper sa va mentineti interesul in a urmari tranzactiile mele.

 

Sporirea capitalului e pe locul doi. Atunci cand intri in tranzactie in primul rand se calculeaza riscul, daca acesta e prea mare comparativ cu potențioalul profit, atunci nu mai conteaza cu cat poti sa-ti sporesti capitalul.

Editat de Forex4Life
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pentru ca primul scop in tranzactionare este pastrarea capitalului. Un trader trebuie sa invete sa-si limiteze riscul în primul rand, apoi sa caute oportunitati de profit. E mai bine sa eviti greselile si sa ramai pe zero, decat sa caștigi cu un risc prea mare.

Buna filozofia de tranzactionare. As vrea sa investesc 10.000

Detaliaza putin stilul de tranzactionare, riscul asumat la ce profit sa ma astept pe an, cat e comisionul.

Mersi

 

 

Filosofia de tranzactionare se bazeaza pe urmarirea trendului primar și tranzacționare pe valurile impulsive ale acestuia. Acestea din urma sunt trendurile intermediare care dureaza de la cateva saptamani la cateva luni. Uneori aștept mult pana se termină valurile corective pentru a intra într-o tranzacție pe val impulsiv. Inainte de a intra aștept confirmarea semnalelor clasice de inversare a direcției trendului, sfarsitul valului 2 minor corectiv și apoi intru. Tintele le stabilest conform extensiilor fibo.  Riscul e limitat la o pierdere de 2-3% per tranzacție, deci SL-ul ajunge si la 150 puncte. Odată ce tranzacție merge profitabil, după primul val minor corectiv de obicei mai adaug 2%, astfel la un TP de minim 300 pip de ajunge la un profit de 8,5%.

 

Se poate întâmpla să am 2-3 tranzacții neprofitabile, dar din a patra recuperez. Riscul după o serie de tranzacție se reduce spre zero, iar probabilitatea maxima de caștig ajunge la 30% pe an. Din profit eu percep un comision de 33%. 

 

Cu placere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

 

Filosofia de tranzactionare se bazeaza pe urmarirea trendului primar și tranzacționare pe valurile impulsive ale acestuia. Acestea din urma sunt trendurile intermediare care dureaza de la cateva saptamani la cateva luni.

 

Se poate întâmpla să am 2-3 tranzacții neprofitabile, dar din a patra recuperez. Riscul după o serie de tranzacție se reduce spre zero, iar probabilitatea maxima de caștig ajunge la 30% pe an. Din profit eu percep un comision de 33%. 

 

Cu placere.

 

 

Trendul primar nu este down?. La prima tranzactie nu respecti strategia? Sau?

Am inteles ca ai lucrat la Admiral, de ce nu este MAM-ul la ei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

 

 

Filosofia de tranzactionare se bazeaza pe urmarirea trendului primar și tranzacționare pe valurile impulsive ale acestuia. Acestea din urma sunt trendurile intermediare care dureaza de la cateva saptamani la cateva luni.

 

Se poate întâmpla să am 2-3 tranzacții neprofitabile, dar din a patra recuperez. Riscul după o serie de tranzacție se reduce spre zero, iar probabilitatea maxima de caștig ajunge la 30% pe an. Din profit eu percep un comision de 33%. 

 

Cu placere.

 

 

Trendul primar nu este down?. La prima tranzactie nu respecti strategia? Sau?

Am inteles ca ai lucrat la Admiral, de ce nu este MAM-ul la ei?

 

Salut.

Ma asteptam la aceasta intrebare. Da, direcția principala pe Eur/Usd este descendentă, dar o consider a fi o corecție la trendul din Iulie 2012 - Iulie 2014. Pe site-ul meu la sectiunea Strategie Aplicata e postată descrierea acestei tranzacții. Acolo explic motivele pentru care am hotarat sa deschid tranzacția. Acestea țin de anumite corelări cu EURX, USDX, semnalele de epuizare a descreșterii pe Eur/USD, si deja de azi si semnale de inversare a direcție, dar nu și a trendului. În această perioadă va fi mai greu de tranzacționat, căci trend primar nu avem. Abia suntem în terminarea corecției la trendul primar anterior. Pana începe un nou trend primar, profit la maxim de valurile intermediare.

 

La Admiral nu mai lucrez de 2 ani, nu prea mai stiu care e situația la ei. MAM ofera prin sucursala din Cipru din cate am inteles.

Editat de Forex4Life
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veceslav, succes!  Te urmaresc. In 2 zile am vazut ca nu prea te grabesti.....si nu ciupesti. Ieri eu am ciupit de vreo 2 ori cind a cazut la 1.2424 de la 1.245. Nu stiu cum functioneaza MAM, dar cred ca ar fi fost mai bine sa ai 2-3 pozitii mai mici de vreo 0,07, in loc de 1 de 0,2. Asa puteai ciupi mai usor.

 

Eu am iesit complet de pe long, fiinca astept 1.239 in 2-3 zile, avem FED-ul si Alegerile din Grecia, care cred ca nu sunt full priced . Oricum, eu rezist pina la 1.35, care este greu de ajuns fara sa faca un tur spre 1.2300.

 

 

Spor la tranzactionat....si subscriu la ideea ta cu pastrarea capitalului. Daca nu ai minim 20% profit, trebuie sa te preocupi de capital, apoi de profit.  

Editat de valim1975
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veceslav, succes!  Te urmaresc. In 2 zile am vazut ca nu prea te grabesti.....si nu ciupesti. Ieri eu am ciupit de vreo 2 ori cind a cazut la 1.2424 de la 1.245. Nu stiu cum functioneaza MAM, dar cred ca ar fi fost mai bine sa ai 2-3 pozitii mai mici de vreo 0,07, in loc de 1 de 0,2. Asa puteai ciupi mai usor.

 

Eu am iesit complet de pe long, fiinca astept 1.239 in 2-3 zile, avem FED-ul si Alegerile din Grecia, care cred ca nu sunt full priced . Oricum, eu rezist pina la 1.35, care este greu de ajuns fara sa faca un tur spre 1.2300.

 

 

Spor la tranzactionat....si subscriu la ideea ta cu pastrarea capitalului. Daca nu ai minim 20% profit, trebuie sa te preocupi de capital, apoi de profit.  

 

Mersi. Tocmai am postat o noua analiza pe site-ul meu despre situația curentă pe Eur/Usd. Eu prefer să mențin poziția deschisă ca ulterior dacă apare posibilitatea să pot să adaug volum. Toate analize le postez si pe pagina mea de facebook, te poti subscrie la pagina si afli imediat cand postez ceva nou.

 

Un tur la 1.23 cred ca va fi dat de valul 2 corectiv după ce ajunge pe la 1.28xx, dar dacă va fi ca prețul să crească pe termen lung spre 1.35 cu siguranță va fi nevoie mai intai de o revenire, dar mai sigur va fi la 1.2485 - totusi sa nu prognozam asa departa, asta e SF deja :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Eu nu mai pot accesa contul myfxbook pentru a adauga/sterge participanti la fond si pentru a vedea de ce graficele nu se mai afiseaza. @criodi, tu il mai poti accesa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.