Sari la conținut

Care-i faza cu MT4?


Postări Recomandate

Incercand sa imi fac conturi demo pe la diversi diversi brokeri am observat ca marea majoritate folosesc platforma  MT4 sau variatii si vad ca foarte multi sunt entuziasmati de MT4 si as dori sa intreb: ce asa de special la aceasta platforma? Mie personal nu imi place absolut deloc.

Eu folosesc un cont demo de la plus500, dar doream sa imi gasesc un broker serios, deoarece despre plus500 am auzit niste lucruri nu prea buna. Dar imi place platforma lor. Cand pun un ordin imi scrie acolo frumos ce suma pun la bataie, cat e castigul la inchiderea pe profit pe care am selectat-o si cat e pierderea pe care am selectat-o, plus ca am situatia completa cu ordinele deschise si inchise si profitul/pierderea pe toate. La Mt4 am observat nici macar nu imi scrie suma totala la un ordin, cu atat mai putin suma dupa levrege, si la fel la stop si la profit nu imi afiseaza suma exacta. Gresesc eu ceva?

A, si la plus 500 imi place ca au multe CFD-uri.

Daca stiti vre-un broker serios, asemanator cu plus500, adica cu interfata asemanatoare, multe CFD-uri si sa imi afiseze nenorocitul de grafic cand dau click pe un instrument, sa imi spuneti si mie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

hai ma da-l naiba de plus500 s-au terminat brokerii?, am facut din 50ron 3milioane si nu m-au lasat sa fac trade ca trebuie sa depun bani. 

nu au mt4 ca trebuie sa plateasca pentru el, au platit un programator sa le faca platforma ca ies mai ieftin.

mars cu astia de aici.

 

nu este mt4 o superplatforma, dar fata de plus500 este de vreo 10ori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ma da-l naiba de plus500 s-au terminat brokerii?, am facut din 50ron 3milioane si nu m-au lasat sa fac trade ca trebuie sa depun bani. 

nu au mt4 ca trebuie sa plateasca pentru el, au platit un programator sa le faca platforma ca ies mai ieftin.

mars cu astia de aici.

 

nu este mt4 o superplatforma, dar fata de plus500 este de vreo 10ori.

Bun, si atunci la mt4 cum fac sa imi afiseze frumos cand dau un ordin care este suma dupa levrege,care este este levregeul pe respectivul instrument si care este valoarea pierderii si a profitului la stop?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ma da-l naiba de plus500 s-au terminat brokerii?, am facut din 50ron 3milioane si nu m-au lasat sa fac trade ca trebuie sa depun bani. 

nu au mt4 ca trebuie sa plateasca pentru el, au platit un programator sa le faca platforma ca ies mai ieftin.

mars cu astia de aici.

 

nu este mt4 o superplatforma, dar fata de plus500 este de vreo 10ori.

:laugh:  Cred ca ai zis mars alora de la plus500 nu omului care a intrebat,

Editat de Apollo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu i-am zis lui, ai dreptate.... acum am vazut ca suna aiurea..... scuze...

 

 

pai la 0.01 la eurusd ai 10centi pe pip. la 10 pipsi ai 1usd. pui tp 100 de pipsi inseamna 10usd. nu e greu de calculat la fel si sl.

Editat de iulik2k1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, deci sa inteleg ca pentru a putea folosi eficient MT4 trebuie intai modificat si customizat cu diverse scripturi.

Atunci ramane intrebarea, exista vre-un broker serios care sa foloseasca o platforma destul de simplu de utilizat si cu multe CFD-uri pe actiuni? Am vazut ca XTB are ceva destul de interesant, dar au spread mare, si nu pot lansa ordine in avans cand e piata inchisa. A, si uitasem, atat la XTB cat si la MT4 ma omoara sunetele pe care inca nu am gasit de unde le pot opri.

Editat de ictin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, am reusit sa dezactivez sunetele, dar totusi mi se pare greu de utilizat aplicatia. Acum inteleg de ce multi o folosesc, probabil din cauza scripturilor si a trading-ului automat, dar e nasol ca task-urile simple sunt foarte prost implementate.

Stiti pe undeva un tutorial bun de MT4?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.