Sari la conținut

nimeni nu castiga. cel putin nu de pe forumuri.


Postări Recomandate

 

Paul Tudor Jones a facut 60% in octombrie '87, cica folosindu-se si de EWA. Asta inseamna ca obligatoriu o face buna ? Nu, tine de personalitatea fiecaruia.

 

Si sincu_viorel a facut 130% in 3 saptamani in primavara asta cu niste indicatorii care ii gasesti pe net, asta inseamna ca metoda lui e buna? Pe el de ce nu il citam ca nu e american sau ca in '87 s-a nascut?

 

Si ce personalitate au EA-uri care fac profit? Sau ele ies din limitarile noastre?

 

Nu poti purta asa o discutie cu mine. Daca nu stii cine e PTJ, cauta pe google. Vei afla acolo de ce merita studiat si citat.

EA-aurile au personalitatea creatorului lor...cum ~90% din traderi sunt pierzatori, asa sunt si EAurile lor. Restul, daca nu-s ajustate continuu de producator, ajung sa se vanda la 3lei bucata, ca FAP Turbo :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Sunt oameni care castiga din forex ! Nu va mai amagiti aiurea...  Eu am marit suma depozitata de 10 ori ,

adica 1000 % in cateva zile ,pe un cont real, si doar ... un mic impediment a facut ca acea suma sa nu se multiplice de sute de ori  adica (peste 20.000 %-30.000 % intr-o saptamana sau doua...) Nu va mai amagiti aiurea ...  Sunt oameni care castiga intr-adevar din forex , si nu doar ...  50 -60 % pe luna ...    dar noi suntem ca in povetele lui Anton Pann :

 

" Haideti sa vorbim degeaba

 Ca tot n-avem nicio treaba... "

 

Sa inteleg ca acest link din semnatura ta iti confirma spusele? http://www.myfxbook.com/members/Magicianulll/magicianul/646031

 

  Da semnatura aceea imi apartine ...

        La fel ca si aceasta din fotografia alaturata ...

post-4255-0-46929600-1376936342_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 ai rupt arcurile la scaun la 8 loturi?  :48: bine ca ai o poza cu el, acum poti sa il duci in cap.... :P glumesc, iti urez succesuri... sa nu uiti ca asta nu e demo...

  Contul e demo !!!

 

 Nu inteleg de ce zici asa ...

        Trebuie sa stii cand sa intri intr-o tranzactie ...

              Si daca intri bine ... la momentul potrivit ...

        Nu ai de ce sa rupi arcurile  scaunului...

 

In plus... cred ca pe aceasta pereche valutara , cu tranzactia asta deschisa poti sta linistit ... cel putin o zi ...

 

 

 (cine are scaun cu arc ar putea fi in pericol ... eu stau pe un tamburet ... mai trainic... :)) )

post-4255-0-85327700-1376938284_thumb.png

Editat de Magicianul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Magicianul bine ca ai spus =D> ! Daca mai intarziai 1 min asta era intrebarea.

 

In cazul unui demo se explica! Daca cumva reusesti sa pastrezi un demo vreo 4 luni in sus as vrea sa vad si eu o statistica! Pana in termenul de timp precizat ne putem permite anumite chestii.

 

Pe forex nu e greu sa castigi e greu sa castigi constant si sa nu inchizi contul cand pierzi.

Editat de ovidiubenone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Magicianul bine ca ai spus =D> ! Daca mai intarziai 1 min asta era intrebarea.

 

In cazul unui demo se explica! Daca cumva reusesti sa pastrezi un demo vreo 4 luni in sus as vrea sa vad si eu o statistica! Pana in termenul de timp precizat ne putem permite anumite chestii.

 

Pe forex nu e greu sa castigi e greu sa castigi constant si sa nu inchizi contul cand pierzi.

 Aici ai dreptate ...

  As fi putut sa atasez o poza (cu chartul ) sa vezi unde am deschis tranzactia si care ar fi fost valoarea lui StopLoss, dar ma abtin ...

Atunci cand sunt convins de tranzactia pe care o execut nu pun SL , las ordinul sa zburde in voie... ca un copil in parc , stiind ca intr-un final ... se va maturiza si va urma calea pe care eu ... am prevazut-o

 

 

( preconizez un Take Profit de peste 250 pipsi , sau 2500 pipeti )

 

Am realizat deja 50 pipsi , aproximativ un plus 50 % din valoarea contului ;( in mod normal pentru un cont real acest lucru ar fi fost extrem de multumitor si as  fi inchis tranzactia , fiind arhisuficient pentru o singura zi . In realitate,pe un cont real , dupa o astfel de tranzactie as fi facut o retragere a fondului initial , ceea ce m-ar fi pus la adapost fata de evetuale greseli ; pentru ca nu-i asa ... retragerile si depunerile de fonduri fac parte si ele din strategia unui trader...) 

post-4255-0-89658400-1376938964_thumb.png

Editat de Magicianul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Magicianul si din visare te trezeste suneria de la MARGIN CALL? Ca la contul din semnatura?

 

 

=))

 

 

Faci misto de noi? Cu o astfel de descriere vrei sa traiesti din forex pe viitor? O sa o consider ca o clipa de umor dupa o zi de traing! :)>-

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@};-  @};-            post-3825-0-82676100-1377001982_thumb.jpg           @};-  @};-  

 

 

Ah, uitasem, asa e cand numeri Ca$h , iaca detaliat  (joke)

 

 

                       post-3825-0-08489300-1377002188_thumb.jpg

 

 

P.S  A se vedea commentul. 

 

P.P.S Pure gambling ! :))

Editat de Apollo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi nu aratam nici un amarat de demo cane e frica ca "iese cu galagie". Cred ca din cauza asta ei sunt unde sunt si noi... PE VAMIST!

Intradevar eu sunt pe vamist doar pentru ca e forum roman dar din pacate am invatat mai mult de pe alte forumuri, si nu e vina voastra.Tradingul in romania devenise popular dupa anii 2000, japonezii aveau tehnicile lor de trading din anul 1700, ceilalti precum marea britanie si usa tot dupa revolutia industriala.La ce te astepti, nu avem experienta in trading ca si o natiune.Avem o economie aproape in rapa si vreti ca wallstreetul #2 sa se puna in bucuresti sau timisoara? Si apoi nui de mirare ca avem vise mari ca doar saracii viseaza ... 60% din populatie sunt batrani care habar nau de finante nu au tinut niciodata un 100€ in mana.Restul se duc in tari straine sasi gaseasca de munca.Iar apoi vanzatoarele cu numele Maria fac banul aiciea :))  Ele scot 4000-5000 € pe zi din forex si apoi se duc sa vanda castraveti la piata...Ar fi bine sa mai invatam cateceva de la cei mai buni ca noi, si sa incetam cu visurile.Mie imi place comunitatea vamist dar trebuie sa ne ajutam mai mult unul pe altii iar apoi ca toti ,sau macar noi de pe forum,sa putem scoate banul din piata: unul un ferrari altul un logan, cum va cade norocul dar pana la urma sa nu plecam cu buzunarii goi. :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.