Sari la conținut

nimeni nu castiga. cel putin nu de pe forumuri.


Postări Recomandate

gubiq, stai calm ca intre aia 89 guests, 50 sunt brokeri :))

Au ajuns atatea brokeri in romania? Sau macar au atatea suport in limba romana?

 

Ca eu am incercat sa colaborez cu cei de la gkfx romania. Dupa ce i-am sunat de m-am saturat, i-am sunat si pe englezi sa imi spuna de ce romanii nu rapsund la telefon.

 

Mi-au spus ca nu stiu si sa mai insis. Eu am insista si am plecat la gkfx Amsterdam, pe olandezi cand ii sun imi raspund direct cu "Spuneti domnule Ovidiu" si de romani nu reusesc sa dau cateva zile.

 

Cam asta e diferenta intre businessul romanesc si cel international Domnule gubyiq!

Editat de ovidiubenone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ovidiubenone

Mai eu nu fac atatea calcule si statistici cum vad ca sunt in myfxbook. Nici nu am incredere ca sunt reale, am vazut niste monstruozitati de randamente ale unora care vindeau semnale, sau ale altora care nu vindeau nimic dar ar fi trebuit sa fie pe coperta Forbes alaturi de George Soros, incat nu pot sa le iau in seama. Am inceput sa tin eu niste evidente in excel, dar asta e recent, vreo 4 luni. Cred ca pe la 5% e monthly average.

Ceea ce ma intereseaza pe mine in primul rand e protectia capitalului (risc 1% per tranzactie, limita maxima 5% pierdere pe sapt). Daca sunt ceva trenduri cat de cat serioase, atunci piramidez in profit si fac bani, daca nu, bat pasul pe loc. Ideea e ca nu fac bani constant, pot sa am 5 luni in care per total sunt 0, si a 6-a luna am 50%. Ei, stilul asta nu e atractiv pt cei care privesc piata ca pe un ATM unde doar trebuie sa bagi cardul si scoti banul.

 

In ce priveste EWA, nu folosesc si nu cunosc, dar mi se pare copilaresc modul cum o respingi. Nu stiu cine e 'profesorul' respectiv dar faptul ca pierde 50% in 2 luni arata ca are carente la money management. Asta ai fi putut vedea analizandu-i un track record inainte sa-i dai bani pe mana.

Paul Tudor Jones a facut 60% in octombrie '87, cica folosindu-se si de EWA. Asta inseamna ca obligatoriu o face buna ? Nu, tine de personalitatea fiecaruia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt oameni care castiga din forex ! Nu va mai amagiti aiurea...  Eu am marit suma depozitata de 10 ori ,

adica 1000 % in cateva zile ,pe un cont real, si doar ... un mic impediment a facut ca acea suma sa nu se multiplice de sute de ori  adica (peste 20.000 %-30.000 % intr-o saptamana sau doua...) Nu va mai amagiti aiurea ...  Sunt oameni care castiga intr-adevar din forex , si nu doar ...  50 -60 % pe luna ...    dar noi suntem ca in povetele lui Anton Pann :

 

" Haideti sa vorbim degeaba

 Ca tot n-avem nicio treaba... "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt oameni care castiga din forex ! Nu va mai amagiti aiurea...  Eu am marit suma depozitata de 10 ori ,

adica 1000 % in cateva zile ,pe un cont real, si doar ... un mic impediment a facut ca acea suma sa nu se multiplice de sute de ori  adica (peste 20.000 %-30.000 % intr-o saptamana sau doua...)

asta este singurul tip de succes . un rezultat spectaculos urmat de o cadere la fel de spectaculoasa. poti sa crezi in povesti in continuare si chiar poti sa-i faci reclama si mariei. succesul long term este foarte rar pe forumuri.

Editat de testaregrupuri
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic
Teoria conspiratiei : dar nu s-a gandit nimeni ca poate MT4 sau ce platforme or mai fi , sunt construite in asa fel incat sa induca in eroare ?  

da...

gigantii planetei , dimpreuna cu cei ce au dreptul de a emite moneda si-au unit fortele si-au stors mintile... zi de zi ,ani la rand , au investit sume uriase in cercetare ... sa afle ...ca cum sa faca ... sa imi ia mie cei 10 dolari investiti... sau altora...ca mine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt oameni care castiga din forex ! Nu va mai amagiti aiurea...  Eu am marit suma depozitata de 10 ori ,

adica 1000 % in cateva zile ,pe un cont real, si doar ... un mic impediment a facut ca acea suma sa nu se multiplice de sute de ori  adica (peste 20.000 %-30.000 % intr-o saptamana sau doua...) Nu va mai amagiti aiurea ...  Sunt oameni care castiga intr-adevar din forex , si nu doar ...  50 -60 % pe luna ...    dar noi suntem ca in povetele lui Anton Pann :

 

" Haideti sa vorbim degeaba

 Ca tot n-avem nicio treaba... "

 

Sa inteleg ca acest link din semnatura ta iti confirma spusele? http://www.myfxbook.com/members/Magicianulll/magicianul/646031

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paul Tudor Jones a facut 60% in octombrie '87, cica folosindu-se si de EWA. Asta inseamna ca obligatoriu o face buna ? Nu, tine de personalitatea fiecaruia.

 

Si sincu_viorel a facut 130% in 3 saptamani in primavara asta cu niste indicatorii care ii gasesti pe net, asta inseamna ca metoda lui e buna? Pe el de ce nu il citam ca nu e american sau ca in '87 s-a nascut?

 

Si ce personalitate au EA-uri care fac profit? Sau ele ies din limitarile noastre?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.