Sari la conținut

nimeni nu castiga. cel putin nu de pe forumuri.


Postări Recomandate

Asa ca, mie imi e tare greu sa cred ca baietii astia de isi muta PC urile cat mai aproape de providerii de flux, ce baga milioane doar pentru a fii mai aproape si mai rapizi, sunt inconstienti si nu realizeaza ca au la indemana tot ce le trebuie adica trend lines si candelele si un pic de fibo.

 

Oare sa fie astia atat de fraieri?

high frequency trading nu e trading . este cu totul si cu totul altceva. in hft poti sa investesti atata timp cat va mai fi legal. acolo e o chestie de mii de tranzactii de secunda care beneficiaza de fractiuni de secunda in plus. ala nu e trading.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HTF e trading pentru ca face ce facem noi, adica cumparam ca sa vindem in profit sau invers, doar ca o face foarte repede, pe multe piete si pentru durata foarte scurta. Tot buy si sell fac, tot pentru profit intra.

Exista vreo limita in timp unde esti obligat daca ai intrat in piata sa stai pana iesi? De la cate secunde in sus se poate spune ca e trading? Nu cred ca exista asta ceva. S-a pus problema limitarilor dupa 6 Mai dar inca nimic concret plus ca profitul fiind atat de mare, influenteaza factorii de decizie clar. 
Totul are legatura cu profitul si atat. Legal sau la limita. Cum o faci, e treaba ta.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@testaregrupuri

 

Daca tot esti tu nou in piata, si stai pe demo nici macar sa spargi un cont real, cateva rugaminti:

- nu ne mai invata pe noi cei de pe real cum se face tradingul pentru ca noi suntem deja acolo unde tu visezi sa ajungi.

- noi apreciem ca tu gandesti si ca expui anumite pareri, dar dea aici si pana la a sustine sus si tare ca doar tu ai dreptate, mai ai multe sute de ore de stat in fata graficelor pana sa iti dai seama cu adevarat in ceea ce vrei sa te bagi. Nu ca vreau sa il sustin pe Barbones sau altul mai vechi pe piata, dar totusi mai usor cu lectiile mai mult cu intrebarile si ciulitul urechilor cand cineva are bunavoinata ati livra ceva folositor cum cei dinaintea mea au facut-o

 

Si cu adevarurile alea general valabile gen "cine intra pe forum ...." si altele de genul lasa-ne mai usor. Incearca ca raportul cules informatie supra oferit informatie referitor la forex sa fie >=2.

 

Si daca esti un baiat asa revolutionar eu abea astept sa vad niste cifre nu sa aud niste povesti. Conturile au la Balanta cifre nu vorbe.

 

Astept!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@testaregrupuri

 

- nu ne mai invata pe noi cei de pe real cum se face tradingul pentru ca noi suntem deja acolo unde tu visezi sa ajungi.

 

cred sincer ca glumesti cu asemenea afirmatie. nu cred ca faci bani nici tu si nici nimeni de pe forumul asta. chiar daca ati facut bani 3 luni in urmatoarele i-ati pierdut pe toti. nu vrei sa citesti ce am de zis  no problem . am fost sincer in ceea ce am spus. nu am investit bani in real pentru ca nu este sistemul gata si am prb offline. dar in principiu nu vreau sa ajung sa pierd bani asa cum faci tu si 950000 de prosti visatori de pe planeta asta care se arunca in piata nepregatiti si dupa aceea se intreaba de ce au pierdut sau dau vina pe piata ca s-au schimbat conditiile din piata. fa-mi o mare placere si nu mai citi ce am eu de spus.

Editat de testaregrupuri
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

@testaregrupuri

 

- nu ne mai invata pe noi cei de pe real cum se face tradingul pentru ca noi suntem deja acolo unde tu visezi sa ajungi.

 

cred sincer ca glumesti cu asemenea afirmatie. nu cred ca faci bani nici tu si nici nimeni de pe forumul asta. chiar daca ati facut bani 3 luni in urmatoarele i-ati pierdut pe toti. nu vrei sa citesti ce am de zis  no problem . am fost sincer in ceea ce am spus. nu am investit bani in real pentru ca nu este sistemul gata si am prb offline. dar in principiu nu vreau sa ajung sa pierd bani asa cum faci tu si 950000 de prosti visatori de pe planeta asta care se arunca in piata nepregatiti si dupa aceea se intreaba de ce au pierdut sau dau vina pe piata ca s-au schimbat conditiile din piata. fa-mi o mare placere si nu mai citi ce am eu de spus.

 

 

Tot citind posturile dumneavoastra din ultima vreme, am ajuns la concluzia ca sunteti, din pacate, cel mai negativist de aici de pe forum. Stau si ma intreb daca nu cumva duceti o campanie de distrugere a forumului Vamist? Apropos, ce interese financiare aparati si, mai ales, ale cui? Caci, ale Vamistului, cu siguranta nu.

 

Ori daca nu e asa de ce ati mai intrat aici, nu aveti loc mai bun unde sa va varsati frustrarile, chipurile postarile relativ ordonate in idei. Cat de mare a fost pierderea? Sincer.

 

Multumesc.

Editat de dirzuandreiovidiu
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://fxtrader.ro/forum/discutii-generale/1242-stiri-noutati-oportunitati-sau-informatii-utile-legate-de-forex-5

"ovidiubenone Eu am spus ca vreau pe LUMANREA URMATOARE, NU PE CEA IN CURS. Si mai spuneam sa nu faca repaint. Asta nu face dar nu imi arata nimic pe lumarea urmatoare.

Deci ceva idee noua? Un idicator care face forcast?"

uite si tu exemplu de cum gandeste un om care pierde pe forex. intra pe real pierde bani si in timp ce ii pierde cauta un indicator care sa nu faca repaint. practic are impresia ca toate sistemele alea care le gasesti sunt bune si in mod sigur o sa gaseasca el ceva care sa mearga. o sa caute el mult si bine caci nici unul nu merge.  isi ia vapor cu care intra in atlantic si in timp ce e pe mare cauta informatii pe forum despre cum se conduce. ca el sunt enorm de multi. au impresia ca meseria asta este o meserie ca oricare alta. au impresia ca daca au profit 2 luni asa o sa fie si luna urmatoare. nu conteaza ca sute de mii de oameni au facut exact ce a facut el si au pierdut se cred atat de speciali si deosebiti incat lor nu o sa li se intample. chiar daca pierd vor continua sa piarda multi ani de acum incolo. nu li se termina butelia cu optimism. ai vazut vere am facut 1 suta de euro intr-o ora ce jmecher sunt. haha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@testaregrupuri

 

 

Deci tu habar nu ai si pe langa ca esti necunoscator mai esti si prost de gura, vorbesti mult si prost.

 

In topiucl pe care il citezi se analizeaza optiuni o chesti care iar te depaseste. Deci daca tot habar nu ai, de ce mai semnalizezi? Si daca eu tot pierd bani de ce nu te duci in topicul pe care il citezi si analizeaza un pic semnaturile mele? Dupa te intorci si iti ceri scuze. Asta daca ai bun simt sau  inteligenta.

 

Ma indoiesc ca vre unul din virtutile enumerate ultima data le-ai avea!

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.