Sari la conținut

Cod de activare/anulare a pendingului


Postări Recomandate

Va rog frumos, am nevoie de putin ajutor. Am nevoie de aceasta secventa de cod in crearea unui EA si cel cu care discut nu intelege ce vreau de fapt. 

 

Vreau un cod care sa respecte urmatoarea regula : urmareste bara in desfasurare. Dupa ce bara actuala inchide, plaseaza pending astfel :

 

1) Daca bara inchide rosu, plaseaza pending buy cu 1% risc din balanta actuala cu intrare la 2 pip deasupra maximei barei. SL va fi ajustat raportand riscul la balanta actual

2) Daca bara inchide verde, plaseaza pending sell cu 1% risc din balanta actuala cu intrare la 2 pip sub minima barei.SL va fi ajustat raportand riscul la balanta actual

 

3) Daca urmatoarea bara nu activeaza pendingul si apuca sa inchida, ordinul este anulat.

 

 

 

Ultra multumesc :).

Editat de Apollo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

eu nu prea iau in seama strategii la nivel de bara, pentru ca in bara aia nu stii ce se intampla. daca ai un sir de la 1 la 10 deschide bara la 1, urmeaza ticsi 9,10,10,10,10, 10 si apoi close la 1 si iar 10. daca muti bara fix o secunda, valoare in dreapta deschide la 9 si inchide la 10 si pe grafic arata cu totul altfel.

orice calcul facut pe bara aia cu open 1 close 1 maxim 10 minim 1 mi se pare total eronat. la fel o sa ai alte bari la brokeri diferiti in functie de cum deschid ei taraba. 

sper sa intelegi punctul meu de vedere si sustine teoria mt4 gambling. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 E o parte de cod a unui cod mai complex. Nu are a face cu strategiile la nivel de bara.

 

Referitor la gambling, priveste ce mu..cles a dat GBP si AUD dupa ce initial promiteau sa o dea la vale. In cateva clipe s-a schimbat realitatea. Doar un MM te salva aici. 

Editat de Apollo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o bara are OpenHighLowClose. sa citeasca ultima bara:

cand Close>Open ai bara verde 

cand Close<Open ai bara rosie.

 

pentru 1% din equity eu folosesc asta:

extern double MaximumRisk = 0.01

lot=NormalizeDouble(AccountFreeMargin()*MaximumRisk/1000.0,2);

 

cum se pune un pending order banuiesc ca te descurci...

Editat de iulik2k1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar mai putin nu merge? 2 pip deasupra 

1)Din cate stiu eu nu...dar e posibil sa gasesti un broker unde sa se poata.

 

2)Daca folosesti ea...trebuie musai sa pui pending?Nu e ok ca ea-ul sa deschida pur si simplu pozitia la pretul dorit(pretul la care tu doresti sa pui pendingul)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.