Sari la conținut

Hai sa va spun un secret


Stefan

Postări Recomandate

  • Management

Am primit urmatorul mesaj pe privat (subiectul era "Ai de gand sa intervii?"):

 

 


Atacurile devin tot mai virulente la topicul de semnale al lui Darzu. Nu sunt de acord deloc cu ce face darzu, i-am zis si lui, dar nici sa se continue cu prostia asta de conflict in care s-au prins tot mai multi impotriva lui.

Baga de seama ca din cauza lipsei interventiei tale membrii se inchid in ei si refuza sa mai posteze. Doar tu esti vinovat pentru ca nu te ocupi suficient. E forumul tau si lumea trebuie sa joace dupa cum le canti tu.

O sa-ti ramana forumul plin de atacuri inversunate impotriva celor care indraznesc sa isi spuna parerea, fie ea si gresita sau proasta. Asta e ceea ce iti doresti? Exista deja asa ceva; se numeste roportal, un portal plin de pulifrici care se cred miezul p..lii cand de fapt sunt vai mama lor.

Si doar ce ma batea gandul sa deschid niste topice sa imi spun si eu parerea ca tot omul, ma...buna rea, dar o zici, ca stii ca nu te goneste nimeni. Bine naiba ca nu am facut-o, vad ce mi s-ar fi intamplat.

E vina ta !

 

Ce sa zic, am bagat de seama, gata.

 

Desi intr-o oarecare masura cel care mi-a scris are dreptate, cam scapa din vedere anumite aspecte. Cel mai important fiind chiar cel ca la un moment dat si postarile lui atacau pe altii, chiar daca poate ca nu asta era intentia sa. In fine, asa cum spuneam, nu mai am cheful necesar sa dau explicatii legate de modul in care administrez acest forum... O sa va prindeti voi la un moment dat (si da, ma adresez tuturor, nu numai celui care mi-a trimis mesajul) ca vina este mai mult la voi decat la mine. Sau ma rog, poate ca nu o sa va prindeti si atunci o sa va comportati la fel si prin urmatoarele comunitati in care o sa va mai duceti. Si promiteam ca va spun un secret: nu ma intereseaza daca in 2-3 luni de acum in colo acest loc va fi o simpla arhiva intr-un colt de internet. Cert e ca nu o sa ramana un forum in care sa puteti sa va balacariti voi intre voi, iar in momentul in care o sa simt ca nu mai are rost sa-mi pierd timpul facand pe politistul pe aici, o sa va invit frumos sa mergeti unde credeti voi ca va este mai bine.

 

Si o lectura de seara: http://metropotam.ro/La-zi/Suntem-un-popor-de-hateri-Cum-procedam-art3889884512/

  • Upvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca toti membrii activi ai forumului ar fi cel putin la nivelul lui dirzuandreiovidiu, forumul asta ar fi "cea de-a opta minune a lumii " !

Editat de theSeer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre ce atacuri virulente, inversunate vorbeste respectivul domn ? Eu am pus o intrebare intr-un mod foarte politicos pe topicul acela si am fost ignorat. Altii au exprimat niste evidente, intr-un mod mai mult sau mai putin ironic, dar atat. Unde e inversunarea ? Unde e virulenta ? :ohno:

 

Ce ii ceri de fapt lui Stefan ? Sa puna pumnul in gura oricaruia care pune intrebari sau critica ceva ? Exista deja un forum care face asta, se numeste fxtrader.

 

''Baga de seama ca din cauza lipsei interventiei tale membrii se inchid in ei si refuza sa mai posteze.'' Chiar crezi ca cine are ceva de spus, argumentat, nu mai spune din cauza ca Darzu a fost ironizat ca face 'analize' in urma carora si in teorie si in practica iti falimentezi contul ?

 

''O sa-ti ramana forumul plin de atacuri inversunate impotriva celor care indraznesc sa isi spuna parerea, fie ea si gresita sau proasta.''

sa-ti spui parerea e un lucru. sa continui in parerea pe care ceilalti si tu singur (cu rezultatul de la hedgefund) ati dovedit-o ca fiind gresita, e alta. Iar inversunarea as spune ca e in ignorarea oricarei critici.

  • Upvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acest domn nu a observat un mic amanunt: domnul darzu ignora toate mesajele care il critica.Oare in momentul in care postezi semnale pe un forum nu e normal sa mai si raspunzi din cand in cand si sa explici ceea ce faci(in mare macar , nu zice nimeni sa dai mura-m gura sistemul) , mai ales cand "sistemul" tau se bate in cap cu teoria?

 

Cred ca cea mai mare problema este urmatoarea: oricine vrea poate oferi semnale de capul lui.Oare nu ar fi ok ca acestia sa fie cat de cat verificati? Ma gandesc ca ar trebui lasati sa ofere semnale cei care chiar fac bani din forex sau macar sistemul lor este ok din punct de vedere tehnic(nu contrazice intr-un asemenea hal teoria precum sistemul lui darzu).Ma gandesc ca totusi multi dintre vizitatorii acestui forum sunt incepatori , si daca in primele zile dupa ce ai auzit de forex gasesti si niste semnale precum cele oferite de darzu este tot ce iti mai lipseste, cu siguranta ajungi sa tranzationezi cu SL de 1000 pipsi si TP de 5 pipeti.Si asta se cheama FALIMENT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare decide daca ia in considerare semnale de la Darzu sau din alta parte. Nu inteleg ce aveti cu el?! Va face concurenta neloiala? Sau care e problema voastra?

Lasati-l sa-si urmeze calea si convingerile...e un forum democratic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt unul din criticii lui darzu pentru ca mi se pare inselatorie, orice user nou care vine pe forum il ia pe darzu drept guru forex, analize peste analize si semnatura este de acu' 1 an cand a prins un cont pe plus si i-a facut poza. cand au aratat pe fond ca nu sunt in stare nimic nu au mai deschis gura o perioada scurta acum au inceput din nou.

eu sunt satul de analize cu 3 zigzaguri in sus si 3 zigzaguri in jos pe care nu poti face trade.

sa isi puna semnatura actualizata si sa faca cate analize vrea, eu nu mai spun nimic. (mai ales ca imi taiase accesul la topicul lui cu analize sa nu pot posta :)) )

 

 

cand vine unu nou si face reclama la un scam ii tai accesul, darzu e mai dupa colt.

 

qubiq: mie pe fxtrader nu mi-a sters nimeni posturile aici da, unele erau in offtopic.

Editat de iulik2k1
  • Upvote 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand cineva posteaza despre Teletrade toata lumea sare in sus ca sunt sarlatani. Cel putin acolo iti ofera un curs gratuit din cate am inteles. Dar cand acest sarlatan numit darzu posteaza in draci, nimeni nu se scandalizeaza, ba chiar unii ii iau apararea. Vorba aia sarlatan la sarlatan nu-si scoate ochii! Nu numai ca a prins glas din nou dupa catastrofa pe care a facut-o in fondul ala, dar vad ca mai nou isi publica si email-ul ala cu morraevo@yahoo.com la sfarsit-ul postarii, doar doar o mai prinde ceva pestisori in plasa! Eu n-am nimic cu cei care nu se pricep la forex, e ceva normal, si poti sa-ti postezi ideile gresite sau nu cat vrei tu. Dar am ce am cu sarlatanii dovediti! Iar acest darzu a dovedit cu vars si indesat de ce este in stare. Uitati-va si voi cu cata nerusinare incearca acest darzu sa-si vanda serviciile pe fxtrader, citez:

 

"Morraevo Trading este un grup de trading privat care are ca scop furnizarea de semnale de tranzactionare pentru orice tip de piata (incluzand money management), analize zilnice, saptamanale si lunare, traduceri de carti din engleza in romana (la cerere), realizarea de strategii profitabile (la cerere si nu numai) cat si consiliere particulara (formarea ca trader, decizii din piata, samd), toate contra-cost.
Intrarea in grup, este deschis oricarui membru, pentru ca fiecare membru sa poata urmari analizele diferitelor perechi, nebeneficiind de semnale de tranzactionare de care pot beneficia doar de subscriberi.
Ce face unic acest grup este faptul ca utilizam metode de tranzactionare si unelte unice si tindem sa imbunatatim acest lucru in mod constant pentru a avea clienti multumiti. Detinem solutii atat pentru scalping, intra-day cat si pentru swing-trade si raspundem oricarei cereri si provocari in acest sens.
Va exista o perioada trial de 14 zile in care voi aduce si semnale de tranzactionare.
Orice intrebari sunt asteptate atat pe fxtrader, cat si la adresa de mail: morraevo@yahoo.com
Multumesc"

  • Upvote 3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un incepator nu isi da seama ce inseamna sl100 tp10 vede 5 tranzactii bune si 1 proasta per total e bine. asta mi se pare sarlatanie, faptul ca el continua in stilul asta cu reclama mascata fara un cont monitorizat si actualizat in care sa vedem si noi cat de bun este el. daca te iei de el o da dupa cires, tace si merge mai departe, fraierii sa vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... "sa vedem si noi cat de bun este el". Ti-a trecut prin minte sa-l intrebi (aaaa, cum sa ma exprim) personal, nu aruncand cu noroi pe forum?

 

Tu esti mama tuturor ranitilor? Incepatori, fraieri, reclama mascata, sarlatanie ce mai poti nascoci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.