Sari la conținut

Offtopic universal


Apollo

Postări Recomandate

Nu, a zis ca nu vrea sa-si dezvaluie identitatea.Ceea ce stiu despre el este ca a tranzactionat pe EUR/JPY, GBP/JPY si pe Petrol, si era daytrader cu niste pozitii mai lungi de carry trading, in vremurile in care dobanzile erau mari pe EUR.

 

Si eu il cred, nu a cerut nimanui nici un ban,a vrut doar sa arate oamenilor ca FOREX-ul intradevar te poate face bogat. (desigur, 99% dintre traderi nu vor ajunge la acest nivel)

 

Asta ar trebui sa fie un semn de speranta pentru cei care pierd, sa vada ca succesul chiar este posibil , dar nu e deloc usor :)

Editat de Proximus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu poti arata ca forex-ul te face bogat cu un rolex si cu basme de adormit copiii. E ca si cum ti-as spune eu acum ca intre 2005-2008 am avut o relatie cu Charlize Theron, si drept dovada iti trimit o poza cu Charlize Theron. :x

 

Un om cu asemenea performanta ar fi aparut in presa, ar fi fost si mai tare decat http://en.wikipedia.org/wiki/Dan_Zanger .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici sunt mai multi traderi cu conturi reale mai mari de 10.000 $ cu mai mult de 100% pe ultimul an. Toate conturile de aici sunt reale.

 

https://www.tradingfloor.com/traders

Oamenii de la Saxo Bank au rezultate penibile. xtrade5 bune rezultatele?

John J Hardy- Head of FX Strategy Saxo Bank rezultat minus 2%

post-7921-0-83992800-1399306339_thumb.png

Madis Koefoed Head of Macro Strategy Saxo bank rezultat minus 7%

post-7921-0-56626200-1399306354_thumb.png

Peter Garnry Head of Equity Strategy Saxo Bank rezultat minus 3%

post-7921-0-64489800-1399306373_thumb.png

 

Pai fata de astia gubyiq ,cu 5 luni pe zero , chiar este peste ei.

Macar e pe zero.

Editat de Tim_isoara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mighty, doar o alta stire economica menita sa arunce ceata in lumea tradingului.  Long term, eu vad ca se pregateste lumea sa cumpere aurul intrucat e la un nivel destul de scazut fata de 2013 .  Ma astept sa vad cum va creste constant in urmatoarele 8-14 luni. Cred ca din vara ar putea incepe trendul ascendent.

Editat de Apollo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Apollo

 

Cand zici "lume" te referi la nea` Isarescu @ Company? Nu crezi ca e praf in ochi ca mai pe toate publicatiile "marii" jucatori se pregatesc sa cumpere aur si argint. Cand e atata galagie in media, de obicei se-ntampla exact pe dos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.