Sari la conținut

EUR/USD


Apollo

Postări Recomandate

asa este, acum avem corectie clara, undeva la 1.2950 e zona importanta, deci cam pe la 1.3 ca e cifra rotunda putem sa mai cautam short.

zona corespunde si cu extensia 161% fibo aferenta primei urcari de la minima w.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine totul e o varza tehnic. E o maaaare corectie asa cum a fost si trendul asta vartos si fara corectii. Ma chinui sa raman la BE pe ziua de azi si nu stiu de ce nu ma opresc. Il astept pe Mario sa vad reactia si apoi desfac o sticla. Macar sa raman cu -1.25 Dolari ca ma culc fericit. E ca si profit :D  la ce miscari au fost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa ca eu am prins miscarea fix de jos. si pe la 1/3 am zis ca e gata, am luat partial si am asigurat ce a ramas.

dar, aveam si niste limite, cele discutate mai sus, la cea de mai sus am zis ca e gata gata si pusesem un pending sell, de mi am dat tot profitul pe sellul ala. cine sa stie ca rupe tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avem in prezent in curs de dezvoltare o corectie la tf mari.

ramane de vazut ce tip de corectie deseneaza: momentan avem un AB cu C in curs. daca C ramane din 3 valuri, atunci corectia e de tipul complex WXY.

posibil target undeva in zona 1.2950 - 1.3000 .

zona corespunde si cu extensie 161% fibo fata de valul A.

post-1947-0-23709300-1413442356_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la 1.4. la 1.25 avem deja corectie finalizata la 1.2875 adica o patrime sau 25%. Sa mergem la 50%?. Euro e in pret la 1.25 pe Decembrie deci 1.3120-50 unde ar fi de marcat banu' pana la 1.25 cel putin sunt 650 de pipsi pentru Craciun, daca nu mai mult daca sparge mai jos.

 

Sau, nu sparge mai sus si 1.2875 ramane top. In cazul asta in jos avem cel putin 500 pips rapid pentru 1.2250

Corectia in sus in schimb are valuri de impuls asa ca parca arata ca saptamana viitoare finalizam 4. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EUR/USD Intraday: under pressure.post-8104-0-88472400-1413794726_thumb.gif

 

MT EURUSD : Sell limit 2 units @1.2845 Close unit 1 at 1.2710, remaining at 1.2501 SL  1.2911

 http://files.swissquote.com/RMS/FxResearch/2014-10-20/Swissquote-Research_0c6026be_EN.pdf

 

 

Putem shorta aproape de 1.29....cel mai sigur, desi eu sunt convins ca 1.288 va ramine maximul lunii. vedem....

Editat de forexistu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.2765 punct de interes pentru miscarile imediat viitoare.

se poate incerca un buy pana in zona 1.2800 cu posibilitate de continuare spre 1.3 , sau la respingerea din 1.2800 sell spre 1.2650.

post-1947-0-46038600-1413869436_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.