Sari la conținut
  • 0

Exista posibilitatea de a testa si optimiza alocarea de capital catre experti multiplii in mt4?


didina

Întrebare

Exista pentru MT4 vreun optimizator de portofolii ? ( Adicatelea :

caz 1 :

faza 1 :(sa zicem ca...) Imi place tare o pereche si am dezvoltat N EA-uri   pentru ea. Vreu sa atasez 4 EA pe 4 charturi ( cu acelasi TF sau nu) si sa sa fac un backtest simultan cu toate 4 pe acelasi cont.

faza 2 : atat in back cat si in live optimizatorul regleaza singur nr de loturi pentru fiecare EA in functie de rezultate, starea generale a contului , etc. astfel incat EqC sa fie cat mai "frumoasa"  ( alocare automata de resurse intre strategii)

caz 2 : (sa zicem ca ...) Am dezvoltat un EA fenomenal si vreu sa il aplic ( cu modificarile de parametri respective) pentru 5 instrumente ( cu acelasi TF sau nu) simultan , pe acelasi cont . Dar in prealabil vreu sa fac un backtest simultan, etc

 NB : Intreb deoarece alte platforme ofera tipul asta de "servicii" , dar goagalul nu m-a ajutat deloc in cazul MT4 . Vreun guru local ma poate ajuta cu un link ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 0
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori pentru această întrebare

Zile populare

Top autori pentru această întrebare

0 răspunsuri la această întrebare

Postări Recomandate

Nu au fost răspunsuri încă la această întrebare

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la întrebare...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.