Sari la conținut

Este obligatoriu sa trec la mt4 build 600 ?


didina

Postări Recomandate

Am lipsit din peisaj ceva timp si cand m-am reconectat am gasit mare vanzoleala legata de built 600 . Nu am inteles bine daca trecerea este obligatorie, daca exista o data limita sau daca platforma se updateaza automat . Am intelez ca e jale, ca nu mai merg EAs , conversii, etc, asa incat , daca se poate , as prefera sa raman pe versiunea veche . Dar nu stiu daca se poate ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

poti sa iei mt4 de aici: http://www.metatrader4.com/

dai install si apoi 

Simply connect to demo.metaquotes.net:443 server in order to update MetaTrader 4 client terminal to build 574.

 

 

iti pui ce indicatori folosesti si ne spui si noua daca iti merg.

 

 

io oracolul... hac...

Editat de iulik2k1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maitre Criodi (parca el e moderatorul...) insista candva ( cu ceva temei...) ca sectiunea aiasta de forum se cheama "intrebari" si "raspunsuri" .

Adicatelea un ( o ) gigel pune o intrebare si un guru ( sau la nevoie alt gigel dar mai priceput decat primul) il lumineaza dandu-i un RASPUNS .

In cazul meu INTREBAREA este : e OBLIGATORIU...etc ? RASPUNSUL posibil poate fi :

DA (+eventuale explicatii privind termenul, modalitatea, etc)

NU ( + eventuale explicatii ,consecinte, termene,  etc)

un raspuns evaziv ca in bancul cu Lenin ( doar daca gigelul respondent este complet mitocan)

 

NB : repet ca este vb despre "celebrul"  built 600

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca brokerul la care ai contul pune upgrade ON , atunci platforma se upgradeaza si EA-ul nu-ti mai merge. Pentru a rezolva trebuie sa scrii EA-ul in noua versiune folosind noul compilator.

Poti incerca mutand .ex4 in loc de .mql si vezi ce iasa.

Cat timp nu-ti apare optiunea de upgrade si ti se conecteaza la servere, lasa-l asa.

 

Se rezolva cu un coder priceput sau pe un site de freelanceri.

 

Eu asa am inteles din acele discutii.

Editat de Apollo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Nu e obligatoriu sa treci la build 600. Inca. Eu imi testam expertii pe un mt4 alpari build mai vechi cand m-a lovit update-ul. Am sters si am reinstalat de curiozitate si m-a intors la build-ul mai vechi. N-am chef inca de update pentru ca toti clientii mei sunt inca pe build-ul vechi. In windows insa mai ai si setarea aia UAC (user account control). Daca e ON va face in asa fel incat sa fi intrebat de fiecare data daca esti de acord ca mt4 sa faca update. Poti sa dai click pe NO si cu asta basta.

 

Smecheria insa este ca la un moment dat vei fi obligata sa treci la noul build. Platforma pur si simplu nu se va mai putea conecta la server daca nu are ultimele update-uri. N-ar trebui insa sa ai prea mari probleme sa te adaptezi. Vezi http://forum.mql4.com/60555 daca nu cumva l-ai citit deja. Noul build are o gramada de imbunatatiri. IDE-ul de exemplu are cateva chestii care le astepam de mult. In plus, multe chestii vechi sunt inca existente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e obligatoriu sa treci la build 600. Inca. Eu imi testam expertii pe un mt4 alpari build mai vechi cand m-a lovit update-ul. Am sters si am reinstalat de curiozitate si m-a intors la build-ul mai vechi. N-am chef inca de update pentru ca toti clientii mei sunt inca pe build-ul vechi. In windows insa mai ai si setarea aia UAC (user account control). Daca e ON va face in asa fel incat sa fi intrebat de fiecare data daca esti de acord ca mt4 sa faca update. Poti sa dai click pe NO si cu asta basta.

 

Smecheria insa este ca la un moment dat vei fi obligata sa treci la noul build. Platforma pur si simplu nu se va mai putea conecta la server daca nu are ultimele update-uri. N-ar trebui insa sa ai prea mari probleme sa te adaptezi. Vezi http://forum.mql4.com/60555 daca nu cumva l-ai citit deja. Noul build are o gramada de imbunatatiri. IDE-ul de exemplu are cateva chestii care le astepam de mult. In plus, multe chestii vechi sunt inca existente.

Merci maitre ! Concluzia 1 este ca , cel putin deocandata NU sunt obligata ; C2  este ca depinde de broker cand va impune ca obligatoriu build 600 ; C3 este ca ar fi bine sa ma pregatesc pentru inevitabilul ce va veni. Uff ! Respir si eu usurata !

Ca veni vorba : cum o fi mai bine , sa incerc sa ma pregatesc pentru MT4 build 600 ( care zice ca aduce mql4 "aproape" de mql5 ) sau sa incerc sa ma adaptez direct la mql5 ?

...sau n-am inteles eu bine ce e cu mql5 ... ?

Editat de didina
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.